Sądowy spór o słupki przy Łódzkiej. Magistrat kontra...

  Sądowy spór o słupki przy Łódzkiej. Magistrat kontra wspólnota

  Alicja Urban

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sądowy spór o słupki przy Łódzkiej. Magistrat kontra wspólnota
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Paweł Relikowski

  Sądowy bój o cztery słupki w bramie na Łódzkiej 22a. Pozew wniósł wrocławski magistrat. Pozwanym jest wspólnota mieszkaniowa. To ona postawiła słupki, żeby ciężkich aut na podwórko nie wpuszczać. Bo psują wyremontowaną bramę, a ludziom w mieszkaniach wszystko się trzęsie i pękają ściany. – Ale śmieciarka nie ma jak do kubłów wjechać – złoszczą się urzędnicy.
  Na razie sąd „zabezpieczył powództwo”. Nakazał usunięcie słupków na czas rozpatrywania sprawy. – Nie usunęli – denerwują się w miejskiej spółce Wrocławskie Mieszkania. I ślą do Wspólnoty pismo za pismem. „Wezwanie do natychmiastowego udrożnienia przejazdu”. – Toż to udrożniliśmy – odpowiadają we Wspólnocie – Położyliśmy słupki. Sąd napisał „udrożnić”, nie „zdemontować”. A jak leżą, to i przejazd udrożniony jest.

  Przedmiotowe słupki są kanciaste, pomalowane na biało. Z czerwonym paskiem na górze. Na dole zamek na kluczyk. Ten kto ma kluczyk może sobie słupek położyć albo postawić. Każdy mieszkaniec Łódzkiej 22a ma taki kluczyk. Dlatego do woli może sobie składać i rozkładać. Jak mu wygodnie.

  Cztery słupki zamontowano w bramie prowadzącej na podwórko za blokiem u zbiegu Łódzkiej i Przestrzennej, na wrocławskich Hubach. Między starymi kamienicami stoi wyremontowana plomba, z której jeszcze w zeszłym roku odpadał tynk. – Jak przez tę bramę wjeżdżało coś większego, to w bloku wszystko się trzęsło. Cały czas pękały ściany, trzeba było remontować – opowiada nam jeden z mieszkańców. Stąd pomysł na słupki. Szczególnie, że niedawno elewację odnowili. A jakby tak śmieciarki znowu braną jeździć zaczęły to znów się wszystko zniszczy. Trząść się będzie i pękać.

  No ale jak śmietniki opróżniać? W magistrackiej spółce Wrocławskie Mieszkania zdecydowali, żeby kubły przenieść na drugą stronę podwórka. Tam jest wjazd od Tomaszowskiej. Słupków nie ma to i śmieciarka dojedzie. Ale też niedobrze. Bo kubły przeszkadzają ludziom na Tomaszowskiej. Stoją pod oknami i śmierdzą. – To jest szalet publiczny – grzmi Daniela Maciąg, która przy Tomaszowskiej mieszka od 43 lat. Śmieci są rozgrzebywane i rozrzucane przez bezdomnych. W biały dzień biegają szczury.

  Mieszkańcy zaczęli zbierać podpisy pod petycją, żeby sobie magistrat kubły spod ich domu zabrał. W odpowiedzi miejska spółka mieszkaniowa pozwała wspólnotę mieszkaniową z Łódzkiej. O te cztery słupki z zamkami na kluczyk.

  I co dalej? Sprawa zawisła przed sądem, słupki leżą, a wspólnota i magistrat kłócą się czy to w porządku, że leżą czy nie w porządku, bo mają zniknąć. Śmietniki pod oknami na Tomaszowskiej jak stały tak stoją. Na podwórku za blokiem Łódzka 22a jest tylko pojemnik na gruz. Wszyscy czekają na wyrok sądu.

  Czytaj także

   Komentarze (28)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak słów

   Mieszkanka osiedla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   w bloku ul. Łódzka 22a mieszkają chorzy ludzie! Wczoraj jedna kobieta była skłonna wybijać szyby w samochodach i atakowała kierowców- mieszkańców osiedla, parkujących w miejscu do tego przeznaczonym.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie dziwie sie wspolnocie. Jak UM wychodzi z perspektywy sily to se zeby polamie

   wroclawiani (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A co to smieciarze nie moga przepchnac kublow 30m do smieciarki? musi ona tam wjezdzac? Zupelnie tej logiki miejskich urzedniow nie rozumiem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znaki jeszcze niech usuną

   mieszkaniec Tomaszowskiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   z ulicy łódzkiej 22a niech jeszcze znaki usuną bo wiszą na budynku zakazy wjazdu i będzie już dobrze bo sąd i magistrat kazał też usunąć znaki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jadzka w kosmos

   lokator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   lepiej zajac sie sprawa jadwigi ktora calymi dniami urzeduje w parku z fontanna na gajowej chleje wode az milo i przeklina ze ho ho ho

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Redaktor z Lubelskiego?

   Majcinek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czyzby do gazety zatrudnili ukraincow? A moze lubelszczyzna przyjechala do Wroclawia? Straszny szyk zdania...ciezko sie to czyta

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proponuje kontenery z drugiej strony postawić (od ulicy najlepiej)

   Ruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Łatwo się podejmuje decyzje, kiedy z problemem śmieci z bloku przy Łódzkiej 22a muszą użerać się mieszkańcy okolicznych budynków.
   Myślę, że mieszkańcy wspólnoty powinni zainwestować w swój własny...rozwiń całość

   Łatwo się podejmuje decyzje, kiedy z problemem śmieci z bloku przy Łódzkiej 22a muszą użerać się mieszkańcy okolicznych budynków.
   Myślę, że mieszkańcy wspólnoty powinni zainwestować w swój własny śmietnik, w takim miejscy, żeby śmieciarka mogła zabierać śmieci bez niszczenia elewacji, a odpady nie będą psuły powietrza okolicznym mieszkańcom.
   Bo realizować własne potrzeby, kosztem innych, mieszkańcy wspólnoty jak widać potrafią ...
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zakazac zakazow!

   maruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   i nie bedzie niczego, co sie dzieje sie w tym miescie to ja nie wiem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zakazać grodzenia osiedli

   Tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   jwt. - względy bezpieczeństwa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nasza Osoba ma w kasie tego miasta kilka milionów na dobrą kancelarię i długie procesowanie się

   Nasza Zirytowana Nieskazitelna Najwybitniejsza Wybrana Mikstacka Osoba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Z pieniaczami!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   problem ze słupkami

   X (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   to nie tylko ul.lodzka..... śmieci nie zabierać,pogotowia i straży pożarnej nie wpuszczać,innych służb też i problem sam się rozwiąże jak ktoś umrze bo pogotowie nie dojechalo albo jak się komuś...rozwiń całość

   to nie tylko ul.lodzka..... śmieci nie zabierać,pogotowia i straży pożarnej nie wpuszczać,innych służb też i problem sam się rozwiąże jak ktoś umrze bo pogotowie nie dojechalo albo jak się komuś chałupa spali bo straż nie miała jak dojechaćzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama