Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1. Chrobry Głogów lepszy w sparingowych derbach

Chrobry Głogów pokonał w sparingu Miedź Legnica 2:1
Chrobry Głogów pokonał w sparingu Miedź Legnica 2:1 FOT. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu
Chrobry Głogów pokonał Miedź Legnica 2:1 w sobotnim meczu kontrolnym rozegranym w Głogowie. Dla Pomarańczowo-Czarnych to drugie zimowe zwycięstwo. Dla Miedzianki - druga porażka.

Przygotowania do rundy wiosennej w klubach Fortuna 1 ligi nabierają rozpędu. Zamierzająca włączyć się jeszcze do walki o awans Miedź Legnica (8. zespół w tabeli po rundzie jesiennej) granie rozpoczęła od porażki z występującym w czeskiej ekstraklasie Slovanem Liberec 0:3.

Bijący się o utrzymanie Chrobry Głogów najpierw rozprawił się z zeszłorocznym beniaminkiem Fortuna 1 ligi - Polonią Warszawa - wygrywając 3:1, a w ostatnią sobotę podejmował na bocznym boisku lokalnego rywala z Zagłębia Miedziowego.

Wszystko, co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się pomiędzy 17 a 31 minutą. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Szymon Bartlewicz. W 30 min wynik na 2:0 podwyższył Mateusz Ozimek, a w pierwszej akcji po wznowieniu gry kontaktową bramkę zdobyli goście z Legnicy, za sprawą Kameruńczyka Emmanuela Agbora.

W przerwie obaj trenerzy wymienili praktycznie całe jedenastki, co miało spory wpływ na przebieg meczu. Dogodnych okazji było znacznie mniej, i więcej goli nie zobaczyliśmy.

Piłkarze Chrobrego w najbliższą środę zmierzą się z Odrą Opole w Wałbrzychu, a w sobotę w tym samym miejscu i z tym samym rywalem zagra Miedź.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1 (2:1)
Bramki: Bartlewicz 17, Ozimek 30 - Agbor 31
Chrobry (I połowa): Korolewicz - Zarówny, Michalec, Maćkowiak, Kuzdra, Mucha, Bogusz, Hanc, Ozimek, Bartlewicz, Lebedyński. II połowa: Węglarz - Janiszewski, Bougaidis, Malczuk, Tupaj, Plewka, Mandrysz, zawodnik testowany, Biel, Machaj, Pieczarka.
Miedź (I połowa): Mądrzyk - Zalewski, Mijušković, Hoogenhout, Carolina - Agbor, Lehaire, Pierzak, Drygas, Antonik - Bogacz. II połowa: Abramowicz - Kostka, Józefiak, Lewandowski, Leończyk - Michalik, Aguado, Tront, Drzazga, Mansfeld - Guzdek.