Porażka Miedzi Legnica ze Slovanem Liberec w pierwszym zimowym sparingu

Miedź dopiero po przerwie solidnie postraszyła graczy 8. zespołu czeskiej elity
Miedź dopiero po przerwie solidnie postraszyła graczy 8. zespołu czeskiej elity FOT. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu
Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica mają za sobą pierwszy zimowy mecz kontrolny. Legniczanie przegrali z czeskim Slovanem w Libercu 0:3.

Dziś mija tydzień od powrotu do treningów piłkarzy Miedzi Legnica. Podopieczni Radosława Belli po sześciu dniach wspólnych przygotowań rozegrali pierwszy sparing, udając się za naszą południowo-zachodnią granice, a konkretnie do Liberca, gdzie mieli zmierzyć się z przedstawicielem czeskiej ekstraklasy.

Mecz ze Slovanem faktycznie doszedł do skutku, ale na boisku ze sztuczną nawierzchnią wykorzystywanym na co dzień przez klub z niższej klasy rozgrywkowej. Nie przeszkodziło to grupie około 150 kibiców Slovana w pojawieniu się wokół i wspieraniu swoich ulubieńców.

Kluczowa była pierwsza połowa, w trakcie której Czesi stosunkowo szybko zdobyli dwie bramki. Dla Miedzi znacznie lepsza była druga część drugiej połowy, kiedy wykreowała sporo dobrych okazji, ale miała problem ze skutecznością. Wynik na 3:0 ustalił w samej końcówce znany z występów w Wiśle Kraków Ľubomír Tupta.

Slovan Liberec - Miedź Legnica 3:0 (2:0)
Bramki: Kok 9, Letenay 29, Tupta 88.
Slovan (I połowa): Bačkovský - Mikula, Prebsl, Govaers - Penner, Warfołomiejew, Višinský, Preisler, Horský - Letenay, Kok. II połowa: Hasalík - Lehoczki, Prebsl, Pourzitídis - Hudák, Žambůrek, Lexa, Tupta, Ghali - Kulenović, Rabušic.
Miedź (I połowa): Abramowicz - Zalewski, Mijušković, Lewandowski, Carolina - Momoh, Tront, Drzazga, Guzdek - Bogacz, Agbor. II połowa: Mądrzyk - Kostka, Józefiak, Hoogenhout, Leończyk - Michalik, Aguado, Pierzak, Momoh (58. Agbor) - Drygas, Mansfeld.