Wrocław: Z bronią napadali na stacje benzynowe, bo chcieli...

  Wrocław: Z bronią napadali na stacje benzynowe, bo chcieli łatwo zarobić

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pierwszego napadu dokonali na stację paliw Orlen przy ul. Krzywoustego/zdjęcie ilustracyjne

  Pierwszego napadu dokonali na stację paliw Orlen przy ul. Krzywoustego/zdjęcie ilustracyjne ©Paweł Relikowski

  Mieli kominiarki na głowach, a obsługę stacji paliw terroryzowali nożem i bronią. Kradli pieniądze, alkohol i papierosy. Wkrótce odpowiedzą za napady przed wrocławskim sądem. Mogą pójść do więzienia nawet na 15 lat.
  Pierwszego napadu dokonali na stację paliw Orlen przy ul. Krzywoustego/zdjęcie ilustracyjne

  Pierwszego napadu dokonali na stację paliw Orlen przy ul. Krzywoustego/zdjęcie ilustracyjne ©Paweł Relikowski

  Wrocławska prokuratura rejonowa Psie Pole niedawno skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie kilku napadów na stacje benzynowe Orlenu i Lukoil (jak się okazuje nie tylko Wiktor Szewczyk, pseudonim "Stopa", myślał, że łatwo zarobi okradając stację benzynową). Główni oskarżeni to 19- i 20-letni młodzieńcy, którzy nigdzie nie pracowali. W styczniu wpadli na pomysł jak się szybko "obłowić".

  Pierwszego napadu dokonali na stację paliw Orlen przy ul. Krzywoustego. Około 3 w nocy w kominiarkach na głowach i rękawiczkach wpadli do środka sklepu, gdy nie było tam klientów. Obsługę stacji sterroryzowali nożem i bronią. Pistolet był nabity ostrą amunicją. Ukradli alkohol, papierosy i pieniądze, wszystko w sumie warte 5 tys. zł. Napad trwał 5 minut. Napadnięty pracownik zapamiętał wtedy, że jeden z bandytów miał szalik kibica Śląska.

  Do kolejnego napadu doszło kilka dni później, tym razem na stacje paliw obok Centrum Handlowego Korona. Scenariusz się powtórzył, tylko zamiast alkoholu mężczyźni ukradli papierosy i pieniądze. 1 lutego z kolei napadli na stację Lukoil przy ul. Toruńskiej, którą też obrabowali z gotówki i papierosów. - Po tym napadzie spotkali się z kolegami na imprezie. Był alkohol, marihuana, amfetamina, w pewnej chwili zaczęli się chwalić jak łatwo zarobili pieniądze - opowiada prokurator Karolina Stocka.

  Po imprezie wspólnie z trzema innymi kolegami postanowili obrabować stację paliw przy ul. Swojczyckiej. Było około 5. rano. Dwóch kumpli stało na czatach, a pozostali weszli do środka. Jednak na stacji był ochroniarz, który udaremnił napad. Rzucił się na jednego z napastników i zerwał mu kominiarkę. Bandyci uciekli pieszo. Prawie od razu czterech z nich złapała policja. Ostatni wpadł po kilku dniach. Prokurator oskarżył ich o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara więzienia od 3 do 15 lat.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nubo

   kibole (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   Kibice tego tak zwanego wielkiego śląska (śmiech na sali!) to bandyci i złodzieje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "mial szalik Slaska"

   co za bzdura (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

   to prawie jak odcisk palca.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Resocjalizacja

   gh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 8

   NIech ktoś mi powie jak taki młody bandzior ma się zresocjalizować w przepełnionych celach, nudząc się całymi dniami i ucząc od recydywy? Tylko praca, ciężka praca i zajęcia od świtu do nocy....rozwiń całość

   NIech ktoś mi powie jak taki młody bandzior ma się zresocjalizować w przepełnionych celach, nudząc się całymi dniami i ucząc od recydywy? Tylko praca, ciężka praca i zajęcia od świtu do nocy. Bandzior podczas pobytu w ZK powinien zarobić na swój pobyt, nauczyć się uczciwego fachu i odłożyć parę groszy na start po wyjściu z ZK. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale mądrzy kibice

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

   Ale mądrzy kibice


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie badz glupi

   jak cie pisza tak cie widza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   bo mial na sobie buty adidasa ktore ty tez nosisz.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama