Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie CBA zatrzymało urzędników. Chodzi m.in. o naruszenia przepisów dotyczących zamówień publicznych

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Trzech urzędników z powiatów wrocławskiego i dzierżoniowskiego oraz trzech przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 23 i 24 maja.
Trzech urzędników z powiatów wrocławskiego i dzierżoniowskiego oraz trzech przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 23 i 24 maja. Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury CBA zatrzymali trzech urzędników samorządowych z powiatu wrocławskiego i dzierżoniowskiego. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związanych z prowadzeniem zamówień publicznych. Oprócz pracowników urzędu gminy, zatrzymano trzech przedsiębiorców.

Trzech urzędników oraz trzech przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 23 i 24 maja (wtorek, środa).

- Funkcjonariusze przeszukali jednocześnie 12 lokalizacji tj. siedziby urzędów samorządu terytorialnego, w których zatrudnieni byli zatrzymani urzędnicy oraz siedziby kilku firm na terenie powiatu wrocławskiego oraz okolicznych gmin. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych – informuje rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prokurator Anna Placzek-Grzelak.

Jaki był powód zatrzymań? W wyniku śledztwa ustalono, że doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez trzech urzędników gminnych z powiatów wrocławskiego i dzierżoniowskiego. Jak informuje wrocławska prokuratura, nieprawidłowości dotyczyły dotyczyły naruszeń przepisów w związku z postępowaniami o zamówienia publiczne oraz legalizacji inwestycji prowadzonych bez wymaganych pozwoleń z zakresu prawa budowlanego.

Zatrzymanym prokuratura we Wrocławiu postawiła zarzuty dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w związku z prowadzonymi postępowaniami o zamówienia publiczne, złożenia i przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwianiu sprawy w instytucji samorządowej, poświadczenia nieprawdy w dokumencie oraz złożenia fałszywych oświadczeń.

- Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym m.in. poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu – dodaje prokurator Placzek-Grzelak.

Jak przekazał portalowi doba.pl wójt gminy Łagiewniki, Jarosław Tyniec, wśród zatrzymanych był urzędnik z Urzędu Gminy Łagiewniki. Prokuratura na tym etapie postępowania nie może ujawnić, o jakie konkretnie gminy powiatu wrocławskiego chodzi. Dowiedzieliśmy się jedynie, że na pewno nie są to urzędnicy gminy Wrocław. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska