Piłka nożna: Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (ZDJĘCIA, FILMY)

Jakub Guder, Kluczbork
W sowim pierwszym sparingu w tym roku na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kluczborku piłkarze Śląska zremisowali z wiceliderem I ligi Bruk-Betem Niecieczą 2:2. Bramki dla wrocławian strzelili Johan Voskamp i Cristian Diaz.

Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Nieciecza 2:2
Voskamp 41, Diaz 69

Śląsk: R. Gikiewicz (46 Kelemen) - Wołczek (46 Menzel), Celeban (46 Fojut), Pawelec (46 Pietrasiak), Abramowicz (46 Mráz) - Gancarczyk (46 Socha), Elsner (46 Dudek), Wasiluk (46 Cetnarski), Madej (46 Stevanovič), Staszewski (46 Ćwielong) - Voskamp (46 Díaz).

Termalica: Budka (46 Nowak) - Kowalski (46 Skołorzyński), Czerwiński (46 Cios), Pleva (46 Kowalski), Jarecki (46 Kubowicz) - Pawlusiński (46 Ceglarz), Lipecki (46 Piątek), Baran (46 Metz), Szałęga (46 Szczoczarz) - Rybski (46 Trafarski), Drozdowicz (46 Martuś).

Piłkarze Śląska Wrocław rozegrali pierwszy w tym roku sparing. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kluczborku zremisowali 2:2 z wiceliderem I ligi Termalicą Bruk-Betem Nieciecza. Rywal na pozór egzotyczny (i to nie dlatego, że w herbie ma słonia), ale niektórzy mówią, że w przyszłym sezonie wrocławianom przyjdzie się zmierzyć z drużyną z Małopolski już w T-Mobile Ekstraklasie. Może się tak zdarzyć, bo nie dość że jest w niej sporo piłkarzy z ekstraklasową przeszłością, to jeszcze z ławki trenerskiej zespołem dowodzi doświadczony Dusan Radolsky.

Obie drużyny zarówno pierwszą, jak i drugą połowę grały dwoma różnymi składami. Trener Orest Lenczyk oszczędził kilku zawodników, którzy jeszcze niedawno zmagali się z kontuzjami lub grali więcej. Na boisku nie zobaczyliśmy m.in. Przemysława Kaźmierczaka, Sebastiana Mili, Waldemara Soboty i Amira Spahicia. Szkoleniowiec WKS-u dał pograć młodym (Abramowicz, Staszewski, Menzel, Socha), ale ubezpieczał ich doświadczonymi obrońcami. Najpierw była to dwójka Piotr Celeban - Mariusz Pawelec, a po przerwie Jarosław Fojut - Dariusz Pietrasiak.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły mało klarownych sytuacji, chociaż to Termalica częściej była na połowie Śląska i miała kilka rzutów rożnych, z których jednak niewiele wynikało. Pierwszą bramkę w nowym roku strzelił dla wrocławian Johan Voskamp. Rok Elsner uderzył z dystansu, bramkarz rywali popełnił błąd i wypuścił piłkę przed siebie, a Holender z najbliższej odległości trafił do siatki. - Zawsze gdy Rok strzela z dystansu, staram się od razu biec w stronę bramkarza. Jego strzały najczęściej są bardzo podkręcone i bramkarz przy próbie obrony może łatwo się pomylić - mówił po spotkaniu "wrocławski Berkamp".

Więcej bramek było w drugiej części. Najpierw strzałem po ziemi wyrównał Ceglarz. Potem na prowadzenie znów wyszedł WKS. Po rzucie wolnym piłkę w pole karne posłał Piotr Ćwielong. Wyskoczył do niej wraz z jednym z obrońców rywali Fojut, ta odbiła się od któregoś z nich i spadła wprost pod nogi Cristiana Diaza, a Argentyńczyk ładnym, technicznym strzałem pokonał Nowaka. Jednak 12 minut przed końcem Piątek zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Marian Kelemen się wyciągnął, ale gol padł.

- Są plusy i minusy po tym spotkaniu. Były oczywiście błędy, ale generalnie mecz wypadł korzystnie. Pozytywnie oceniam występ Stevanovicia i Mraza - komentował Orest Lenczyk.
Obaj nowi zawodnicy zagrali w drugiej połowie. Słowak wystąpił na lewej obronie, ale często starał się włączać do akcji ofensywnych. Stevanowić był ofensywnym pomocnikiem "podwieszonym" pod Diaza. - Ciężko mi oceniać swój występ. Jako piłkarz zawsze jestem trochę niezadowolony ze swojej postawy. Zawsze można spisać się lepiej - komentował Słoweniec.

Dla Śląska pojedynek z Termalicą był przystankiem w drodze ze Spały do Wrocławia. Po ciężkim zgrupowaniu piłkarze dostali dwa dni odpoczynku (niedziela, poniedziałek). Do treningów wrócą jutro, a już w środę zagrają kolejne dwa mecze towarzystkie: z KS-em Polkowice (Dzierżoniów, 11:30) i Opavą (Nowa Ruda, 16:00). W niedzielę wylecą na drugie zgrupowanie. Tym razem na Cypr. Zabraknie tam wypożyczonych do Arki Gdynia Krzysztofa Żukowskiego i Patryka Jędrzejowskiego.