Menu Region

Wrocław: Centrum Rehabilitacji przy Chopina idzie na...

Wrocław: Centrum Rehabilitacji przy Chopina idzie na sprzedaż

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Marcin Moneta

20Komentarzy Prześlij Drukuj
Wrocław: Centrum Rehabilitacji przy Chopina idzie na sprzedaż Wrocław: Centrum Rehabilitacji przy Chopina idzie na sprzedaż

(© fot. Andrzej Banaś/Polskapresse)

Jaki los czeka Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej przy ul. Chopina we Wrocławiu? Miasto chce placówkę sprzedać. Ogłosiło przetarg na sprzedaż 100 proc. udziałów w spółce. Cena wywoławcza wynosi nieco ponad 8,5 mln zł. - Obawiamy się, że to początek końca naszej placówki. To bardzo smutne, bo we Wrocławiu brakuje szpitali rehabilitacyjnych - mówi doktor Elżbieta Halicka-Zierkiewicz z Centrum.
Szpital przeszedł pod kuratelę miasta po restrukturyzacji ZOZ-ów w 2011 roku. Obecnie pracuje tam 55 osób. Zajmują się rehabilitacją pacjentów niepełnosprawnych, po wypadkach samochodowych, osób starszych.

Jak się dowiedzieliśmy, do 12 czerwca zapadnie decyzja o tym, którzy chętni zostaną zaproszeni do negocjacji. Urzędnicy przekonują, że sprzedaż udziałów ma na celu znalezienie nowego inwestora dla placówki, który pomógłby jej w rozwoju. - Podstawą ewentualnego zbycia udziałów spółki będzie zachowanie dotychczasowej funkcji związanej z działalnością medyczną, w zakresie prowadzonym do tej pory - tłumaczy Julia Wach z magistratu.


W te zapewnienia nie wierzą jednak pracownicy szpitala. - Nie ma takiej możliwości, by wymusić na prywatnym inwestorze, by kontynuował działalność. Owszem, on może coś takiego zadeklarować, ale co z tego, skoro nie ma żadnej gwarancji, że się z tego wywiąże? - komentuje doktor Halicka. - W każdym momencie można wypowiedzieć umowę z NFZ w terminie trzymiesięcznym. Obawiamy się takiego scenariusza. Być może nowy właściciel zmieni formułę działalności na komercyjną. Zwłaszcza że dwie zabytkowe wille szpitalne i duża działka tuż przy parku Szczytnickim to bardzo łakomy kąsek, a cena nie jest wysoka. Na tym najbardziej stracą wrocławianie, bo za zabiegi trzeba będzie płacić - dodaje.

Pracownicy niczego oficjalnie nie wiedzą o swojej przyszłości. Magistrat jest lakoniczny. - Kwestie pracownicze będą przedmiotem negocjacji. Na tym etapie procesu sprzedaży nie można określić postanowień dotyczących pracowników - tłumaczy Julia Wach.
W szpitalu przy ul. Chopina jest 61 łóżek. Placówka zajmuje się rehabilitacją ogólną i neurologiczną. Doktor Halicka podkreśla, że podobnych miejsc we Wrocławiu jest niewiele.

- Jest oddział rehabilitacji przy ul. Poświęckiej, podobnie w szpitalu Marciniaka i przy Bierutowskiej. Reszta to placówki komercyjne - zaznacza doktor Halicka. - Zbieramy podpisy ludzi, którzy chcą bronić szpitala. Przekażemy je prezydentowi Wrocławia. Wkrótce lista pojawi się też na stronie osiedla Biskupin.

Za utrzymanie działalności szpitala przy Chopina trzyma kciuki jego niedawna pacjentka, dziennikarka radiowa Ewelina Lis, która trafiła tam po poważnym wypadku samochodowym. - Byłaby to wielka strata, gdyby zlikwidowano to miejsce. We Wrocławiu brakuje placówek rehabilitacyjnych. W całym kraju jest z tym problem, na przyjęcie czeka się czasem wiele miesięcy, a przecież najważniejsze jest, by rehabilitację zacząć jak najszybciej. Nie każdego stać, by wyłożyć wielkie pieniądze na rehabilitację prywatną, po kilka godzin dziennie - komentuje Ewelina Lis.
20

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

syn michal

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

michowski (gość)  •

ja nie moge spac i zyci mama umarla a wynawet nie spytaliscie sie o zdrowie waszej bylej pacjetki mojej kochanej mamy syn tak interesujecie sie pacjetami w spitalu i dalel. nie odpuszcze tego niedbalstwa zeby nastepne osoby nie cierpialy tak ja ja syn zaloze sprawe szukam adwokaka dam 50-50 procent.sny

odpowiedzi (0)

skomentuj

meczarnia

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

syn michal (gość)  •

pani doktor zaumeczyla pani mame Teresa MICHOWSKA po udaze mozgu nie popuszcze tego nie dlugo cala Pplska sie dowie jak leczy bankrut szpital mama zmarla nie robilisicie badani zadnych syn michal zna pani tel. moj niedlugo dam znac tvn-24 przepraszam za bledy

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jesteście Chujami i Kurwami

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

calineczka (gość)  •

Do najlepiej usunąć wszystko, co wszystkie szpitale i poradnie co !!!, Ja nie dam się złamać będziecie musieli dla niepełnosprawnych oddać grube pieniądze o koło 5 milinów

skomentuj

calineczka

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

michal (gość)  •

czlowieku mam 52 lata brak mi ortografi ale masz racje100- procent zamenczaja po koleji jak nie zjawisz sie na czas-leki k**** za co moja kochana mama placila zus nne sprawy jak bedzie wojna kto bedzie walczyl za POLSKE jak taki burdej - ja wole isci pod sciane bylem w stanie wojennym w armi nie wiedzialem ze za moich lat bedzie takie duwno- komuna- bylo lepie popieram wszystkich co domagaja sie opieki- placa czy maly -czy duzy jedna polska biala i czerwona z przelanej krwi - ludzie kto ma zwany szmal pomuzmy tym naj mloraficzneczym polakom nie zalujcie -nie dlugo moze pieniadz nie bedzie miam wartosci sa zle czasy pamietam o mamie ktura mnie wchowala od o-50 lat michal przepraszam kto czyta za bledy ortograficzne masz szmal pomurz drugiej osobie nie rozumie jak placic i nie miec opieki gozej niz komuna bardzo tesknie za mama wiedzeli ze ma udar mozgu zajechali moja mame syn michal

odpowiedzi (0)

skomentuj

ŻADNA STRATA

+6 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PACJENT (gość)  •

szpital na chopina nie oszukujmy sie czasy komuny pamieta, szatnie, toalety, a dodatkowo arogancki personel lekarski i zadufany Pan ORDYNATOR!!!!

skomentuj

Marcus

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MARCUS (gość)  •

obywatelu chodzi o leczenie a nie o poczeby fizilog.sranie inne ludzi po zawale i udarze nie lecza jak nalerzy jada na chama czy dostana 5 zawal czy 5 udar liczy sie szmal tak jak ksiadz za pochowek zada 450zl POLSKA upadla bylem w armii za komuny mam 51 lat wrazie wojny za cholere bym nie walczym za polske nic dobrego nie dala mi .nie chce mi zyc dalel bez pracy i po utracie moje kochanej mamay zajechali na rehabiltacji chopina 5-7 wroclaw

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pan ORDYNATOR!!!!

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PACJENT (gość)  •

arogancki zadufany Pan ORDYNATOR!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

biznesy

+19 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wizjonerka (gość)  •

Nie wierzę w to co mówiła kilka lat temu Beata Sawicka, że "Biznesy na służbie zdrowia będą robione".
Miasto przecież dba o swoich mieszkańców, którzy wybrali właśnie te władze.
Miasto znajdzie sposób aby zabezpieczyć interesy swoich mieszkańców.

skomentuj

to teraz

+10 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

będziemy (gość)  •

konsumować te lody ukręcone przez Sawicką.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Marzenka dalej tam robi syf?

+7 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bartuś (gość)  •

...

skomentuj

Bartuś

+19 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bartek (gość)  •

Oj, Bartusiu, Bartusiu wstyd mi za Ciebie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To nie jest w porządku

+28 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krystyna (gość)  •

Jak można tak postępować, niedosc ze od zawsze nie można tam było w odpowiednim czasie dla pacjeta z korzystać z rechabilitacji ,to po spszedazy można tylko będzie snic . Płacimy składki, dodatkowe ubezpieczenia i co i co dalej - skandal.

skomentuj

Fakty proszę a nie mity !

+4 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ewa (gość)  •

A tak konkretnie to ile płacimy tej składki na ubezpieczenie zdrowotne ?

Chcielibyśmy ochrony zdrowia jak u sąsiadów za Odrą.

Jest tylko taka różnica, że u nich składka na ubezpieczenie zdrowotne to 18, % a u nas tylko 9%.

Cudów nie ma nigdzie !
Takie Centrum Rehabilitacji jak przy ul. Chopina we Wrocławiu samo powinno na siebie zarobić.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A..

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

prawda (gość)  •

jest taka, że nawet płacąc 18 % składki kasy będzie mało, mało i jeszcze raz mało.
Personel medyczny nie widzi opłacanych przez pacjentów składek zdrowotnych tak dobrze jak kasy, którą płacisz idąc prywatnie do lekarza.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sami tego chcieliście !

+29 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

EKONOM (gość)  •

Ludu pracujący Wrocławia !
Nie biadolić !

Chcieliście solidaruchów no to ich macie
Skumbrie w tomacie !

odpowiedzi (0)

skomentuj

taka

+17 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bieda (gość)  •

w miejskiej kasie, że trzeba szpital sprzedawać? Najpierw budynki Urzędu a teraz to? A może ktoś łaskawie kupi cały Wrocław i zaprowadzi w mieście swoje porządki, bo to co się teraz dzieje to już przechodzi ludzkie pojęcie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kolejny

+26 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

miły gest (gość)  •

miasta w stronę mieszkańców. Jak można w ogóle myśleć o sprzedaży placówki świadczącej usługi na takim poziomie. Doskonała lokalizacja obiektu, dobre wyposażenie, kwalifikacje personelu bez zarzutu. Robią tam naprawdę doskonałą robotę i nie rozumiem, komu przyszedł do głowy taki chory pomysł. No ale w tym mieście wszystko jest możliwe. Przerobić świetnie działającą placówkę na tancbudę z wyszynkiem, toż przecież dzisiaj nie prima aprilis.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »