Zawieszenie broni: Dutkiewicz dogaduje się z Platformą. PO...

  Zawieszenie broni: Dutkiewicz dogaduje się z Platformą. PO dostanie wiceprezydenta

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Decyzja o koalicji Dutkiewicza z PO konsultowana jest ponoć w najwyższych kręgach rządowych
  1/2
  przejdź do galerii

  Decyzja o koalicji Dutkiewicza z PO konsultowana jest ponoć w najwyższych kręgach rządowych ©fot. Paweł Relikowski

  Szykuje się spora niespodzianka we wrocławskiej polityce. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl, Rafał Dutkiewicz, będzie miał zastępcę z Platformy Obywatelskiej. Taką informację usłyszeliśmy od ludzi z otoczenia głowy miasta. To dość nieoczekiwany zwrot sytuacji, ponieważ PO i Dutkiewicz od kilku lat są w stanie otwartej wojny. Oficjalnie przedstawiciele Ratusza nabierają wody w usta. - Mogę tylko potwierdzić, że prezydent w ciągu dwóch tygodni przedstawi swojego zastępcę - mówi Paweł Czuma rzecznik prasowy Dutkiewicza.

  Sonda

  Z kim Rafał Dutkiewicz powinien rządzić Wrocławiem?

  Nowy zastępca ma się zajmować m.in. przygotowaniami Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku i World Games rok później.

  Przypomnijmy, że od października na stanowisku wiceprezydenta jest wakat po tym, jak z hukiem zdymisjonowany został Michał Janicki. Dotąd na giełdzie nazwisk pojawiali się m.in. miejski radny klubu Dutkiewicza Jerzy Michalak, radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Czepil i magistracka dyrektor Elżbieta Urbanek. - Takie stanowisko dla kogoś z PO oznacza zawieszenie broni we Wrocławiu. Wojna z Dutkiewiczem dla nikogo nigdy nie była dobra - komentuje jeden z prominentnych polityków partii Donalda Tuska.

  Rafał Dutkiewicz kilka razy mówił, że "kłopot z PO" ma tylko na szczeblu lokalnym - m.in. w radzie miejskiej. Prezydent zaznaczał, ze świetnie dogaduje się z Platformą na szczeblu ministerialnym. - I właśnie z ludźmi z bezpośredniego otoczenia Tuska będzie przeprowadzona konsultacja. Wtedy też najpewniej zatwierdzony zostanie nowy wiceprezydent - słyszymy.

  Kto zostanie zastępcą Dutkiewicza? Na pewno nie będzie to postać nieznana. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem chyba dla wszystkich (oprócz niego samego) byłby Bogdan Zdrojewski, minister kultury i były prezydent Wrocławia. Jednak nie ma najmniejszych szans, aby Zdrojewski teraz wrócił do Ratusza, w dodatku na stanowisko wiceprezydenta. Przyjrzyjmy się zatem innym potencjalnym kandydatom. W Sejmie - teoretycznie - można wziąć pod uwagę Jarosława Charłampowicza, wiernego żołnierza Grzegorza Schetyny. Jednak znacznie więcej osób, z którymi rozmawiali dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl, wskazuje na Michała Jarosa, młodego parlamentarzystę PO. - Świetnie zna się na sporcie, sprawach społecznych. Co prawda mniej na kulturze, ale jest młody i zdolny, a do ESK jest trochę czasu. Nauczy się - komentuje jeden z naszych rozmówców.

  - Są plusy i minusy. Jaros na pewno mógłby się w magistracie odnaleźć. Ale z drugiej strony Dutkiewicz w każdej chwili będzie mógł go odwołać i Michał zostanie na lodzie - słyszymy.

  Sam Jaros w rozmowie z nami stwierdził, że "na razie nie chce komentować tych informacji". Sformułowanie "na razie" daje dużo do myślenia.

  Powołanie wiceprezydenta z PO będzie oznaczało zmianę sytuacji w radzie miejskiej. Teraz Platforma jest w opozycji. Jeszcze ciekawiej zapowiadają się ewentualne zmiany w sejmiku województwa. Bo jeśli i tam dojdzie do zawieszenia broni, to będzie to nieprzyjemny prztyczek w nos marszałka Rafała Jurkowlańca, który z Dutkiewiczem jest w otwartym sporze.

  Oczywiście taki rozwój wypadków nie wszystkim w PO się spodoba. Jeśli dojdzie do tego, ze zastępca Dutkiewicza będzie z Platformy, to zasadne stanie się pytanie: co z przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi? Czy PO wystawi swojego kandydata czy po latach znowu poprze Dutkiewicza?

  Czytaj także

   Komentarze (145)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   ...zawieszenie broni...

   Zbigniew Lewański

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 20

   Może kogoś z Malediwów? Hołota szlachecka wybierała dość egzotycznych królów, którzy potem płacili za poparcie przywilejami. Czy was historia niczego nie nauczyła? To może dlatego "Świat według...rozwiń całość

   Może kogoś z Malediwów? Hołota szlachecka wybierała dość egzotycznych królów, którzy potem płacili za poparcie przywilejami. Czy was historia niczego nie nauczyła? To może dlatego "Świat według Kiepskich " jest kręcony we Wrocławiu? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na stanowisko wiceprezydenta.

   las (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 19

   Czyżby w Platformie nie bylo mądrych ludzi. Charłampowicz to cham i on miałby zajmować się kulturą. Kulturę ma się w sobie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Seba... odpuść. Nieładnie.

   Agata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19

   jak w temacie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ryszard Sobiesiak wspólnik Tuska jest najlepszym vice Wroclawia

   Nollet71 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 17

   W roku 2001 , powtórzę w roku 2001 , wice marszałek sejmu Andrzej Lepper zapytał kryminalistów; Tuska, Szmajdzińskiego i Cimoszewicza, który z nich w obecnosci Grzegorza Schetyny, odebrał od...rozwiń całość

   W roku 2001 , powtórzę w roku 2001 , wice marszałek sejmu Andrzej Lepper zapytał kryminalistów; Tuska, Szmajdzińskiego i Cimoszewicza, który z nich w obecnosci Grzegorza Schetyny, odebrał od Ryszarda Sobiesiaka w dniu 20.04.2001 roku w hotelu Wrocław kwotę 350 tysięcy dolarów!? W zamian za znaczące obniżenie podatków od gier hazardowych! Wnioskiem tym zajął się Chlebowski! Andrzej Lepper pytał o aferę, którą ujawniono 9 lat potem. Tusk był zlodziej w dniu narodzin i takim łajdakiem został. Jednak u Tuska nie to jest zbrodnią, jego zbrodnią jest domaganie się utworzenia wolnego państwa kaszub, kosztem ziem polskich i publiczna opinia, że Polska to nienormalnosć. Jakiekolwiek konszachty z tym niemieckim bastardem, są dowodem akceptacji jego opinii o nas Polakach. Tusk to niemiecki bastrad, to łotr którego meijsce jest w wiezieniu! zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Nollet71

   gruby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   Masz 100% racji. Tusk i jego hołota mają zapewnione miejsce w więzieniu - prędzej czy później. Do tej pory głosowałem na Dutkiewicza ale po takim "powąchaniu" się z PO na pewno na niego nie...rozwiń całość

   Masz 100% racji. Tusk i jego hołota mają zapewnione miejsce w więzieniu - prędzej czy później. Do tej pory głosowałem na Dutkiewicza ale po takim "powąchaniu" się z PO na pewno na niego nie zagłosuję.Czyżby Tusk obiecał mu stanowisko "Kacyka"
   w "wolnym państwie Kaszub".zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nollet71 ma z głowy kotlet.

   Nemo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 16

   Taki młody a taki głupi. Kto i gdzie go uczył!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   byłby głupi

   jaki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 11

   Jaros byłby głupi, gdyby się zgodził

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamienił stryjek siekierkę na kijek

   wroc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 19

   Jaros na v-ce ? Toż to jemu zawdzięczamy ten pomysł World Games. To młody nieopierzony człowiek,który jeszcze ma mleko pod nosem i wiele idiotycznych pomysłów,Żołnierz nawiedzonego Gowina w...rozwiń całość

   Jaros na v-ce ? Toż to jemu zawdzięczamy ten pomysł World Games. To młody nieopierzony człowiek,który jeszcze ma mleko pod nosem i wiele idiotycznych pomysłów,Żołnierz nawiedzonego Gowina w Sejmie.Skrajny ze swoimi poglądami konserwatywnymi prawicowiec i dziw ,że jeszcze go nie ma PIS-e. Takiego nam trzeba? To typowy karierowicz. Dutkiewicz robi wybieg przed wyborami samorządowymi ,tak jak to robił wcześniej. Przed wyborami godzi się z PO a po wyborach pokazuje środkowy palec. To już ćwiczyliśmy. A Jaros niech swoje pomysły realizuje we Włocławku.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszyscy, którzy chcą zrobić karierę są karierowiczami?

   Komentator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 12

   Czy to źle, że chce się zrobić karierę? Kiedyś trzeba zacząć i kiedyś trzeba dostać szansę. Nie tak jak Książę Karol Windsor - czeka 60 lat.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolesie wspólnie będą kombinować.

   wc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 18

   Jeżeli PO pójdzie na to,to znaczy ,ze ma głęboko w dóóópie mieszkańców,tylko zależy jej na kasie. To wybieg Dutkiewicza . Typowy PR. W następnych wyborach ocenimy i Dutkiewicza i PO ,jeśli dojdzie...rozwiń całość

   Jeżeli PO pójdzie na to,to znaczy ,ze ma głęboko w dóóópie mieszkańców,tylko zależy jej na kasie. To wybieg Dutkiewicza . Typowy PR. W następnych wyborach ocenimy i Dutkiewicza i PO ,jeśli dojdzie do takiego mariażu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PROTESTUJĘ !

   AmberTusk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 16

   To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą -- przepraszam -- To, że nam się z niczym nie udało jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

   Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni...rozwiń całość

   To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą -- przepraszam -- To, że nam się z niczym nie udało jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

   Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia. Także Gazety Wyborczej, polskiego Newsweeka itd.

   To samo dotyczy afery hazardowej, stoczniowej, smoleńskiej, szpitalnej, autostradowej, stadionowej, receptowej, szkolnej, emeryturowej, TV cyfrowej, informatyzacyjnej, afery inwigilacji internetowej (ACTA), afery niewykorzystanych funduszy europejskich, afery wstrzymanych dopłat europejskich, afery obciętych dotacji dla polskiego rolnictwa, afery obciętej refundacji składi europejskiej oraz afery korupcji kolesiowskiej w spółkach skarbu państwa (itd. itd.)

   Zawsze nasi dziennikarze dzielnie stoją na straży prawdy oraz na straży ustroju.

   Winę za całe zło w naszej ukochanej ojczyźnie ponosi PiS, który -- chcąc założyć IV Rzeczpospolitą -- dąży do zburzenia dotychczasowego porządku ustanowionego przez gen. Kiszczaka oraz innych ludzi honoru.

   PS. Na mój piłkarski rozum wszystkie kobiety powinne pracować jak najdłużej, np. do 67 roku życia.

   PS. To nieprawda, że nasi specjaliści kiepsko znają język angielski. Na mój piłkarski rozum hasło "Feel like at home" wcale nie musi być błędem językowym!

   PS. To także nieprawda, że w Polsce są loże masońskie, mafie lub inne tajne stowarzyszenia!

   Jak już powiedziałem, to wszystko udowodnili już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, TOK fm i Polskiego Radia.

   POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO !!!
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To prawda - to wszystko wina PIS!

   Wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

   Durne rządy , durna opozycja!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy mowa o stanowisku wiceprezydenta Włocławka?

   ses (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 18

   Przecież Jaros jest z Włocławka. Czy na początek powierzą mu kwestię rumuńskiego koczowiska?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dutkiewicz poprosił Platformę o POMOC

   Ada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 24

   Dutkiewicz poprosił o pomoc, bo twierdzi że nie radzi sobie z inwestycjami, całością... Zwyczajnie skomlał i prosił o pomoc i to będą efekty. Poza tym mniej lub bardziej zawsze z platformą...rozwiń całość

   Dutkiewicz poprosił o pomoc, bo twierdzi że nie radzi sobie z inwestycjami, całością... Zwyczajnie skomlał i prosił o pomoc i to będą efekty. Poza tym mniej lub bardziej zawsze z platformą współpracował na szczeblu centralnym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w dacie publikacji jest błąd

   errata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

   jest: 13.04
   ma być:1.04

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama