Sylwester na Dolnym Śląsku. Podpowiadamy, co 31 grudnia...

  Sylwester na Dolnym Śląsku. Podpowiadamy, co 31 grudnia oferują opera, teatry i kina w regionie

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Scena ze spektaklu "Skrzypek na dachu"

  Scena ze spektaklu "Skrzypek na dachu" ©Tomasz Hołod

  Muzyka filmowa, arie operowe, walce, czardasze, a może najnowsza część przygód Jamesa Bonda lub spektakl teatralny? Teatry, kina, filharmonie i Opera Wrocławska wychodzą, jak co roku, naprzeciw potrzebom kulturalnego Dolnoślązaka i przygotowały na ostatni dzień tego roku coś specjalnego
  Scena ze spektaklu "Skrzypek na dachu"

  Scena ze spektaklu "Skrzypek na dachu" ©Tomasz Hołod

  Opera Wrocławska wznawia "Skrzypka na dachu" w reżyserii Marka Weissa. To dobry pomysł na sywestrowy wieczór, bo w spektaklu nie brakuje tanecznych melodii i scen tańca. Ciekawą propozycję przygotował też Teatr Ad Spectatores: dwie sztuki z dreszczykiem w tle, a potem lampka szampana. A tanecznych rytmów starego Wiednia posłuchamy w wałbrzyskiej filharmonii.

  Natomiast ci, którzy mają ochotę na coś bliższego pop-kulturze, mogą wybrać się na premierową projekcję obrazu "Hobbit: Niezwykła podróż" w 3D wreżyserii Petera Jacksona, komedię "Nietykalni" lub "Skyfall" o przygodach Jamesa Bonda z Danielem Craigiem w roli głównej.
  Propozycje mogą być alternatywą dla sylwestra Dwójki we wrocławskim Rynku.

  Wrocław
  Koncert sylwestrowy w Filharmonii Wrocławskiej
  W szampański nastrój publiczność mają wprawić walce, polki i czardasze. Utwory Johanna Straussa, Antonina Dvořáka, Johannesa Brahmsa czy Franza Lehára będą preludium do karnawałowego szaleństwa. Zaśpiewają Aleksandra Kubas-Kruk (sopran) i Kałudi Kałudow (tenor).
  Filharmonia Wrocławska (ul. Piłsudskiego 19), godz. 18, bilety: 120-200 zł.

  Edgar Allan Poe i Oscar Wilde u Spectatorsów
  Teatr Ad Spectatores przywita Nowy Rok pod znakiem kryminalnej opowieści retro z dreszczykiem. Wieczór otworzy spektakl "Zabójstwo przy rue Morgue", będący luźną adaptacją kultowego opowiadania Edgara Allana Poe. A potem odbędzie się sylwestrowa premiera "Upioru rodu Canterville" Oscara Wilde’a w reż. Macieja Masztalskiego. Po spektaklach publiczność czeka niespodzianka. Spectatorsi świętować będą we Wrocławskim Klubie Anima (ul.Pilczycka 47), start o godz. 20, bilety: 150 zł.

  Spektakl sylwestrowy we Wrocławskim Teatrze Współczesnym
  O godz. 18.15 zobaczymy sztukę "Według Bobczyńskiego" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Gracz stworzyła autorski scenariusz na motywach "Rewizora" Mikołaja Gogola. Postanowiła przyjrzeć się równolegle dwóm procesom: kreowaniu miernoty na bożyszcze i bolesnemu wchodzeniu w dorosłość. Co się dzieje, kiedy nasze marzenia się ucieleśniają? Kim są dzisiejsi bohaterowie zbiorowej wyobraźni? Po spektaklu będzie można napić się lampki szampana. Wrocławski Teatr Współczesny (ul. Rzeźnicza 12), bilety: 80 zł.

  Operowe i operetkowe przeboje w Auli Leopoldina
  Muzyka filmowa, arie i duety z oper i operetek, muzyka baletowa oraz słynne polki, marsze i walce. A w przerwie koncertu organizatorzy dla gości przygotowali poczęstunek lampką szampana. Wystąpią m.in. japońska mezzosopranistka Midori Ahmed, która śpiewa na wielu światowych scenach, polski tenor Leo Garda, soliści baletu Teatru Muzycznego - Operetki Dolnośląskiej i Orkiestra Kameralna Camerata-Wrocław.
  Aula Leopoldina (pl. Uniwersytecki 1), godz. 19, wstęp na koncert: 80-100 zł.

  Filmowy sylwester w Multikinie Arkady Wrocławskie
  Kinomaniacy zobaczą dokument muzyczny o popularnym DJ-u Arminie Van Buurenie, premierową projekcję obrazu "Hobbit: Niezwykła podróż" w 3D w pakiecie z "Nietykalnymi" i "Skyfall" - ostatnim filmie o Jamesie Bondzie lub przedpremierową projekcję filmu "Życie Pi" - też w 3D. Projekcje rozpoczną się o godz. 20.
  Kino mieści się przy ul. Powstańców Śląskich 2/4. Wstęp jest po 130-160 zł.

  "Skrzypek na dachu" w Operze Wrocławskiej
  Słynny musical Josepha Steina, który bije rekordy popularności na całym świecie, powraca do Wrocławia. Adaptacja powieści Szolema Alejchema opowiada o losach żydowskiej rodziny, wygnanej przez carskich oficerów ze wsi Anatewka. Historia toczy się w rytmie pięknych melodii i widowiskowych tańców. Spektakl reżyseruje Marek Weiss.
  Opera Wrocławska (ul. Świdnicka 35), godz. 18, bilety: 50-300 zł.

  Jelenia Góra
  Gala sylwestrowa w Filharmonii Dolnośląskiej
  Przeboje muzyki filmowej m.in. Ennio Morricone, Jamesa Hornera i tanga Astora Piazzolli zagrają Tytus Wójtowicz z innymi muzykami i w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Gala odbędzie się w Sali Koncertowej (ul.Piłsudskiego 60) o godz. 18, bilety kosztują 40-50 zł.

  Wałbrzych
  Taneczne rytmy starego Wiednia w Filharmonii Sudeckiej
  J. Offenbach: uwertura do operetki "Orfeusz w piekle", J. Strauss: walc "Nad pięknym modrym Dunajem" to tylko niektóre melodie, których posłuchamy 31 grudnia w wałbrzyskiej filharmonii. Zaśpiewają sopranistka Ewelina Wojciechowska i tenor Jacek Szymański. Filharmonia mieści się przy ul. Słowackiego 4. Koncert rozpocznie się o godz. 18, wstęp: 50-80 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama