Straż miejska zarabia na rodzicach chorych dzieci....

  Straż miejska zarabia na rodzicach chorych dzieci. Magistrat: Nic nie możemy zrobić...

  Sylwia Foremna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©fot. Tomasz Hołod

  Straż miejska wlepia mandaty i blokuje koła w samochodach dowożących małych, niepełnosprawnych pacjentów. Dyrekcja Przychodni Rehabilitacyjnej i Przedszkola Integracyjnego Fundacji Promyk Słońca, chce pomóc ale nie wie jak. Gdy zwrócono się z problemem do urzędu miejskiego, odpowiedź brzmiała: nie.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©fot. Tomasz Hołod

  Zakaz parkowania wzdłuż ul. Ślężnej od ul. Swobodnej do Skwerowej spędza sen z powiek rodzicom, którzy każdego dnia przywożą niepełnosprawne dzieci na rehabilitację do ośrodka, którego wejście znajduje się na tym odcinku chodnika przy ul. Ślężnej. Mimo zakazu, od lat parkowane były tam samochody i rzadko kiedy straż miejska nie karała mandatami.

  Od kilku tygodni robi to systematycznie. Co związane jest ze 100 zł mandatem i blokadą kół.

  Problem ten rodzice zgłosili do dyrekcji przychodni, która podjęła interwencję wysyłając prośbę o zmianę lub złagodzenie przepisów w tym miejscu oraz do wydziału inżynierii miejskiej we wrocławskim magistracie.

  - Niestety spotkaliśmy się z odmową i to nas martwi, bo chcielibyśmy pomóc rodzicom dzieci, którzy przywożą do nas swoje pociechy na rehabilitację - informuje Adriana Pietraszkiewicz, Członek Zarządu Fundacji "Promyk Słońca" .

  - Gdybyśmy mieli tylko taką możliwość, powiększylibyśmy nasz parking, niestety nie mamy na tyle terenu, należącego do fundacji - tłumaczy Adriana Pietraszkiewicz.

  Dodaje, że w obecnej sytuacji parking przeznaczony jest tylko dla pacjentów. Pracownicy szukają miejsc parkingowych poza terenem fundacji. Jednak i to rozwiązanie nie pozwala zapewnić wszystkim rodzicom miejsc w niedalekiej odległości od przychodni.

  Parking może pomieścić ok. 20 aut, a na rehabilitację o tej samej godzinie przyjeżdża prawie 40 pacjentów. Dlatego kilkanaście miejsc na chodniku przy fundacji to wygodna alternatywa dla rodziców.

  Adriana Pietraszkiewicz zapewnia, że będzie walczyć o dodatkowe miejsca dla rodziców rehabilitowanych dzieci. Ma nadzieję, że znajdzie się osoba dobrego serca, która podpowie jej lub pomoże rozwiać zaistniałe problemy parkingowe.

  -Może rozwiązaniem i uniknięciem mandatu byłoby zostawianie za szybą karty świadczącej o niepełnosprawności, albo zaświadczenie z przychodni, że dziecko w czasie postoju jest na rehabilitacji? - zastanawiają się rodzice.

  - Próbowałam tłumaczyć straży miejskiej, że byłam na rehabilitacji z dzieckiem dlatego zaparkowałam samochód na chodniku, bo dla mojego syna dochodzenie z oddalonego miejsca postojowego jest bardzo męczące. Ci zaś powiedzieli mi, że muszą dać mandat, bo zostały złamane przepisy ruchu drogowego. Wystawiając mandat nie wiedzą do kogo należy samochód - opowiada pani Magdalena.

  Rodzice nie potrafią zrozumieć postawionego w tym miejscu zakazu parkowania.

  - Zakaz parkowania w takim specyficznym miejscu jest dla mnie totalnym absurdem. Rodzice przyjeżdżają tam z dziećmi na godzinę, czasami kilka godzin zajęć. Nie ma w okolicy miejsca, żeby zaparkować auto. Przyjeżdżają tam na leczenie także osoby spoza Wrocławia - żali się Agnieszka Kochanowska, która jest zdania, że nie fair jest żerowanie na rodzicach chorych dzieci.

  Czytaj także

   Komentarze (41)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmienić lokalizację komercyjnej przychodni

   i zadbać o parking dla klientów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 12

   A nie stękać i ręce do miasta wyciągać

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sposobem w Nierząd

   breslauer55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

   1.Przychodnia występuje z wnioskami na dzieci o uznanie ich za niepełnosprawne -> Komisja ->Decyzja
   2.Rodzice występują do Nierządu o wydanie kart parkingowych dla inwalidów na swe auta
   3....rozwiń całość

   1.Przychodnia występuje z wnioskami na dzieci o uznanie ich za niepełnosprawne -> Komisja ->Decyzja
   2.Rodzice występują do Nierządu o wydanie kart parkingowych dla inwalidów na swe auta
   3. Przychodnia występuje do Nierządu o np.11 stanowisk dla inwalidów
   4 Straż Miejska musi się od...czepić od Przychodni i pacjentówzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   karta parkingowa

   Camil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dokładnie, sam ze zdziwieniem czytam o tej niemocy wobec zakazów, ponieważ do tej placówki od czasu do czasu przywożę na badania moją liczącą sobie prawie osiemdziesiąt lat babcię. I nie ma żadnego...rozwiń całość

   Dokładnie, sam ze zdziwieniem czytam o tej niemocy wobec zakazów, ponieważ do tej placówki od czasu do czasu przywożę na badania moją liczącą sobie prawie osiemdziesiąt lat babcię. I nie ma żadnego problemu dzięki karcie parkingowej, nawet w sytuacji, gdy wszystkie samochody dokoła stoją z blokadami. Nawiasem mówiąc, sporo tam przyjezdnych w środku dnia i to na podwrocławskich numerach. Trudno uwierzyć, że wszyscy przyjechali akurat z dziećmi do przedszkola lub przychodni, więc kontrola jest tam jak najbardziej potrzebna.
   Niezależnie od tego w przepisach razi luka w postaci braku możliwości odwołania się od opłaty za nałożenie blokady. Przynajmniej od czasu do czasu w niedozwolonym miejscu stoją samochody, które po prostu się zepsuły i trudno oczekiwać, by kierowca, któremu urwał się wahacz, pękła opona lub stało się cokolwiek innego jechał wadliwym samochodem przez dziesięć skrzyżowań w poszukiwaniu miejsca do legalnego parkowania.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co nam taki urząd?

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Jeśli urząd na zgłoszony problem odpowiada "NIE" to nie jest na mieszkańcom Wrocławia do niczego potrzebny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pomalu koniec eldorada Prezydenta i jego kolesi z Urzedu Miejskiego.

   Zenon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

   Min . dlatego trzeba podziekowac Panu Dutkiewiczowi i calemu Zarzadowi Urzedu Miejskiego, nie zapominajac o Dowodcy Straznikow Miejskich.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak nic nie mozecie zrobic to wynocha.

   Regina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 7

   Po co nam bezsilni urzednicy ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Problem jest taki

   asd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 15

   że ta przychodnia jest w nieodpowiednim miejscu z zadurzą ilością kontraktów, taka placówka powinna znaleźć się przy klinikach na Borowskiej. Samochody stojące tam na chodniku faktycznie utrudniają...rozwiń całość

   że ta przychodnia jest w nieodpowiednim miejscu z zadurzą ilością kontraktów, taka placówka powinna znaleźć się przy klinikach na Borowskiej. Samochody stojące tam na chodniku faktycznie utrudniają pieszym i rowerzystą ruch. A pacjenci tego promyka są zbędnym ogniwem w e Wrocławskim łańcuchu.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hm

   pf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   akurat Promyk lezy we własciwym miejscu, dzieki temu ze jest blisko PKP I PKS ludzie z pobliskich miast mogą tam dojść na piechotę..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   problem jestzx toba?

   mama chorego dziecka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   nie zyczę ci zle bo nawet nie wiesz i obyś sie nigdy nie dowiedział jak to jest mieć chore dziecko które zawsze będzie dzieckiem mającym nawet 30 lat i które trzeba nosic przez 30 lat ....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oto człowiek

   D (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

   Od kiedy to człowiek jest "zbędnym ogniwem we Wrocławskim łańcuchu "?? Pomyśl człowieku, to że wszystko Ci przeszkadza nie znaczy że inni tego nie potrzebują !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a gdzie pisiory??? tak walcza o nienarodzone a o żyjace????

   słodek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

   ortografia, głupcze, ortografia!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   patologia władzy

   o!o (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 20

   stasznik czy policjant rozliczany jest z ilości mandatów, kar, wniosków itp... A taki drobiazg jak porządek to nieistotny dodatek do ich służby. Eliminacja menela z autobusu to zmarnowane co...rozwiń całość

   stasznik czy policjant rozliczany jest z ilości mandatów, kar, wniosków itp... A taki drobiazg jak porządek to nieistotny dodatek do ich służby. Eliminacja menela z autobusu to zmarnowane co najmniej dwie godziny - ile blokad w tym czasie można założyć? ile lawet? Kasa dla miasta i premia do wypłaty!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego nie zawsze tak aktywni ?

   Robson (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 19

   Zastanawiam się ile mandatów Straż Miejska wystawiła kierowcom "parkującym"; patrz-rozjeżdżającym trawniki w okolicy stadionu w trakcie meczu.
   Pewnie rodzice z dziećmi mniej awanturujący są.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 16

   Chory urząd któremu bardziej potrzebna jest kolejka linowa przez rzekę i kolejna fontanna niż kawałek miejsca na parking.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To My SM

   PL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 8

   Od menela to sie trzymamy daleko bo śmierdzi dokumentów nie ma i mandatu nie zapłaci od kiboli chlających pod oknami też przepisowe 100 metrów bezpiecznego dystansu, od kumpli policjantów...rozwiń całość

   Od menela to sie trzymamy daleko bo śmierdzi dokumentów nie ma i mandatu nie zapłaci od kiboli chlających pod oknami też przepisowe 100 metrów bezpiecznego dystansu, od kumpli policjantów przyjeżdzających na próbe przed swoim świętem też się głowe odwraca, kumplą taksówkarzą co parkują gdzie popadnie też nie będziemy głowy zawracać, ale juz taki rowerzysta albo niepełnosprawny ooo to już jest łatwy łup nie awanturuje się a i mandat zapłaci i jeszcze przeprosi na koniec a do kajecika punkty wpadną za rzetelna służbę tak to my SM kochamy gnębić naszych pracodawców....polska to dziki kraj absur goni absurd a my sami na to pozwalamyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A na Gałczyńskiego dalej przejechać nie można !!!

   Marian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 9

   Może panowie zajmiecie się ulicą Gałczyńskiego bo tam dopiero są cyrki. Rodzice dzieci do szkoły podstawowej jakby mogli to by do budynku wjeżdżali. Szkoda mi rodziców dowożących dzieci do...rozwiń całość

   Może panowie zajmiecie się ulicą Gałczyńskiego bo tam dopiero są cyrki. Rodzice dzieci do szkoły podstawowej jakby mogli to by do budynku wjeżdżali. Szkoda mi rodziców dowożących dzieci do Promyka, ale tych z Gałczynkiego bym nie żałował i madaty po 500 dawał !!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama