Wrocław: Ruszył sezon na Odrze. Ile kosztuje rejs statkiem?...

  Wrocław: Ruszył sezon na Odrze. Ile kosztuje rejs statkiem? Gdzie wynająć kajaki? (SPRAWDŹ CENY)

  Malwina Szczygłowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sezon sportów wodnych i rekreacji właśnie się rozpoczął. Spędzanie wolnego czasu na kajakach, jachtach, statkach czy rowerach wodnych staje coraz popularniejsze
  1/2
  przejdź do galerii

  Sezon sportów wodnych i rekreacji właśnie się rozpoczął. Spędzanie wolnego czasu na kajakach, jachtach, statkach czy rowerach wodnych staje coraz popularniejsze wśród wrocławian ©Fot. Paweł Relikowski

  Rozpoczął się sezon sportów wodnych i wycieczek na Odrze. We Wrocławiu można wynająć rower wodny, motorówkę i... statek.
  Ruszył sezon na Odrze. We Wrocławiu można wynająć kajaki, łódki wiosłowe, motorówki i rowery wodne. W ofercie znajdziemy również kurs Turystycznym Tramwajem Wodnym. A jeżeli marzy nam się impreza urodzinowa na statku? Dlaczego nie: mamy ich do wyboru kilka.

  Jeżeli zechcemy popływać kajakiem, łódką wiosłową, motorówką czy rowerem wodnym, powinniśmy udać się na Przystań Zwierzyniecką. Koszt takiej przyjemności waha się między 10 zł a 40 zł.
  Za kajak 1-, 2-, 3-osobowy zapłacimy: 10 zł (30 min), 15 zł (1 h); za rower wodny 2-osobowy: 20 zł (30 min), 30 zł (1 h); za rower wodny 4-osobowy: 30 zł (30 min), 40 zł (1 h), a za łódkę wiosłową 3-osobową: 20 zł (30 min) i 30 zł (1 h).

  W Zatoce Gondoli za wypożyczenie kajaku 2-osobowego zapłacimy 14 zł (1 h), a za 5 godzinny karnet 50 zł. Motorówka na 4 osoby razem z przeszkoleniem kosztuje 75 zł/h. Godzina rekreacji dla trzech osób w łódce wiosłowej to koszt 25 zł. Za to za rejs Turystycznym Tramwajem Wo-dnym zapłacimy 15 zł od osoby (30 min) lub 25 zł od osoby (1 h).

  1400 złotych. Nawet tyle może kosztować godzina wynajmu statku, by zorganizować na nim imprezę

  Oczywiście sprzęt do uprawiania sportów wodnych to tylko początek tego, co oferuje nam Odra. Możemy wybrać się na wycieczkę statkiem po rzece. Bilet ulgowy kosztuje od 15 zł, a normalny od 20 zł za rejs. Na marinie przy ul. Osobowickiej znajdziemy pięć jachtów. Ich wynajem (w zależności od wielkości) kosztuje od 450 do 950 zł za dzień.

  - Kolega wynajął statek Driada i zorganizował tam swoje urodziny. Bardzo mi się ten pomysł spodobał i też planuję wielką imprezę na Odrze - opowiada Maciej Jarosz, wrocławianin.

  - Tradycyjnie co roku na zakończenie Dni Socjologa płyniemy Socjostatkiem - mówią studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.
  Jeżeli tylko ktoś ma na to ochotę, może wynająć statek i zorganizować na nim prywatną imprezę. Do wyboru mamy Wiktorię, Neridę, Goplanę, Driadę (duże statki) oraz Gucia (mały statek do 32 osób). W dni robocze do godz. 18 w przypadku większych jednostek będzie nas to kosztować 900 zł/h, a w weekendy cena dochodzić może do 1400 zł/h. Opłata obejmuje udostępnienie dużego grilla gastronomicznego (prowiant, węgiel i obsługa we własnym zakresie), odtwarzanie muzyki przyniesionej na statek (CD/laptop) oraz zorganizowanie ogniska na nabrzeżu (obsługa rozpala ognisko i udostępnia kijki).

  Statek Gucio kosztuje nas mniej. Za godzinę wynajmu we wszystkie dni zapłacimy ok. 400 złotych.

  Trasy rejsu prowadzą drogą wodną przez centrum. Dzięki temu można zwiedzić miasto, obserwując je z rzeki. Nereida, Wiktoria i Goplana płyną z Przystani Kardynalskiej trasą: Muzeum Narodowe, most Pokoju, urząd wojewódzki, most Grunwaldzki, Wieża Ciśnień, Jaz Szczytniki, Przystań ZOO i Rurociąg Gazowy w stronę Wyspy Opatowickiej.

  Driada płynie z Przystani Kardynalskiej trasą: most Pokoju, Muzeum Narodowe, urząd wojewódzki, most Grunwaldzki, Wieża Ciśnień, Śluza Szczytniki i Przystań Zwierzyniecka.

  Statek Gucio - z Przystani Kardynalskiej przez most Tumski, most Piaskowy, Przejście Macieja, most Uniwersytecki i Przystań Cypel.

  Sezon rekreacji i turystyki na Odrze trwa do 30 listopada.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego

   Huby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Czemu we Wrocławiu nie ma ogólnodostępnego slipu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no nie powiem ,,,,

   motocyklista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   ceny to maja z kosmosu .... i tak jak w tamtym roku wszystkie te kajaki i łódki będą stały (leżały) na brzegu.... parę lat temu łódka z silnikiem to był koszt 40zł/h.. teraz to prawie 2x więcej,...rozwiń całość

   ceny to maja z kosmosu .... i tak jak w tamtym roku wszystkie te kajaki i łódki będą stały (leżały) na brzegu.... parę lat temu łódka z silnikiem to był koszt 40zł/h.. teraz to prawie 2x więcej, nie wspominając już o tym że przez tę godzinę nigdzie konkretnie nie da rady dopłynąć i nic konkretnego zobaczyć ... no chyba że ktoś chce sobie most zwierzyniecki od spodu pooglądać :)))zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   flotylla na Odrze

   wodnik szuwarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   wszystkie te obiekty pływające wyglądają jak jarmarczne budy, widać, że to starocie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sezon na Odrze dawno ruszył. Myślicie, że korzystanie z rzeki sprowadza się, wy niemoty, tylko

   rtr4t (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   do wożenia tyłka statkiem bo taka jest wizja szofera z Karaibów za którą stoi biznesjerka, finasjera i partyjniactwo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama