Sport

    Energa Toruń - Ślęza Wrocław 74:51. CCC Polkowice - Widzew...

    Energa Toruń - Ślęza Wrocław 74:51. CCC Polkowice - Widzew Łódź 70:45. Wrocławianki już w ósemce

    Rafał Bajko

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Wrocławianki uległy na wyjeździe Enerdze 51:74, ale dzięki porażce Pszczółki AZS-u Lublin mają już zapewniony awans do fazy play-off. Swoje spotkanie przekonująco wygrało z kolei CCC Polkowice, które bez problemu rozprawiło się z Widzewem Łódź (70:45).
    Ślęza odbiła się od torunianek niczym od ściany, ale i tak zagra w fazie play-off

    Ślęza odbiła się od torunianek niczym od ściany, ale i tak zagra w fazie play-off ©Jacek Smarz

    Ślęza nie była faworytem starcia w Toruniu i właściwie już po pierwszej kwarcie gospodynie potwierdziły swoją wyższość na beniaminkiem ligi. Gdy po pierwszej połowie Energa prowadziła 34:20, wrocławianki nieco śmielej zaatakowały "Katarzynki" w trzeciej kwarcie. Udało się nawet zmniejszyć straty do dziewięciu pkt. (32:41), ale odpowiedź zespołu Elmedina Omanicia była natychmiastowa. Torunianki zdobyły od tego momentu trzynaście oczek, a wrocławianki zaledwie cztery, co pozwoliło kontrolować gospodyniom wynik meczu do samego końca.

    CCC Polkowice udanie zrewanżowało się Widzewowi Łódź za porażkę z pierwszej rundy (98:99). Wicemistrzynie Polski swoją dominację zaprezentowało szczególnie w trzeciej kwarcie, kiedy pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie dwa punkty.


    Energa Toruń - Ślęza Wrocław 74:51 (23:10, 11:10, 20:18, 20:13)
    Energa: A. Harris 16 (2x3), Reid 14, Jackson 14, A. Pawlak 8 (2), Misiuk 2 - Ajduković 8, Walich 6, Wieczyńska 2, Fikiel 2, Suknarowska 2, Makowska, R. Harris.
    Ślęza: Player 14, Leciejewska 10, Śnieżek 7, Czarnecka 5 (1x3), P. Pawlak 1, - Nwagbo 4, Ross 4, Mistygacz 3 (1), Głocka 2, Rozwadowska 1, Stachnik.

    CCC Polkowice - Widzew Łódź 70:45 (22:12, 12:19, 23:2, 13:12)
    CCC: Greene 11, Swanier 10 (1x3), Sverrisdottir 8, Majewska 8, Owczarzak 4 - Kaczmarska 15 (5), Sutherland 8, Jeziorna 4, Szczepanik 2.
    Widzew: Boothe 13 (2x3), Okoye 11 (1), Schmidt 10 (1), Kenig 4, Bilotserkivska 3 (1) - Rodriguez 2, Jagodzińska 2, Sosnowska, Niedzielska.

    Wyniki pozostałych meczów 21. kolejki Tauron Basket Ligi: Basket Gdynia - MKK Siedlce 59:71 (16:22, 10:18, 14:21, 19:10), Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 68:90 (16:25, 17:22, 13:26, 22:17), Glucose ROW Rybnik - Chemat Basket Konin 68:74 (19:15, 23:18, 14:19, 12:22), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Pszczółka AZS Lublin 74:48 (19:10, 16:10, 17:16, 22:12).
    1. Wisła Can-Pack Kraków 21 42 1739-1215
    2. Artego Bydgoszcz 21 38 1664-1394
    3. Energa Toruń 21 37 1652-1435
    4. CCC Polkowice 21 36 1488-1264
    5. AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 21 35 1555-1412
    6. Glucose ROW Rybnik 21 30 1412-1556
    7. MKK Siedlce 21 29 1435-1509
    8. Ślęza Wrocław 21 29 1394-1523
    9. Pszczółka AZS UMCS Lublin 21 28 1343-1517
    10. Basket Gdynia 21 25 1414-1643
    11. Chemat Basket Konin 21 25 1389-1681
    12. Widzew Łódź 21 24 1324-1660
    Następna kolejka (7-8.03): Rybnik - Toruń, Siedlce - Gorzów Wlkp.,Konin - Lublin, Wrocław - Bydgoszcz (8.03, godz. 18), Kraków - Polkowice (8.03, godz. 18), Łódź - Gdynia.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać