Nokaut w półfinale Orlen Basket Ligi. BC Polkowice zagra o złoto, Ślęza o brąz (ZDJĘCIA)

KGHM BC Polkowice w drugim półfinale Orlen Basket Ligi Kobiet rozgromił Ślęzę Wrocław 98:77. „Pomarańczowe” o złoty medal mistrzostw Polski zmierzą się z PolskąStrefąInwestycji Eneą AJP Gorzów Wielkopolski. Wrocławiankom przypadnie walczyć o brąz z VBW Arką Gdynia.

Przed meczem przedstawiciele Ślęzy odebrali nagrody. Trener Arkadiusz Rusin został wybrany najlepszym trenerem rundy zasadniczej Orlen Basket Ligi Kobiet, natomiast Alexa Held trafiła do najlepszej piątki rozgrywek. Kibice 1KS-u na kolejne miłe akcenty dla swojego zespołu musieli trochę poczekać. Wrocławski zespół przez pierwsze trzy minuty meczu zdobył tylko jeden punkt. Gdy Weronika Gajda rzuciła celnie za trzy (15:5 dla BC), trener Rusin poprosił o czas. Na niewiele się to jednak zdało. Drużyna z Polkowic wyprowadzała szybkie kontrataki i rzucała celniej z dystansu. Dzięki temu to BC prowadził po pierwszej kwarcie 31:14.

W drugiej „ćwiartce” ekipa gości bardzo długo się rozkręcała, straciła wysoką skuteczność „za trzy”, dzięki czemu Ślęza odrobiła część strat. W końcu polkowiczanki wrzuciły jednak wyższy bieg i spotkanie się wyrównało. BC na przerwę schodził przy prowadzeniu 50:35. Główna w tym zasługa Brianny Fraser, która na półmetku rywalizacji uzbierała na swoim koncie 11 punktów.

Polkowiczanki rozpoczęły drugą połowę od mocnego uderzenia – serii 8-0 w 75 sekund po wznowieniu gry. W tym fragmencie meczu oba zespoły dzieliła różnica klas. Podczas gdy „Pomarańczowe” co chwilę trafiały do kosza, wrocławianki miały problem ze skonstruowaniem składnej akcji. Drużyna gości po trzeciej kwarcie prowadziła 76 :51, dość szybko odbierając rywalkom nadzieję na awans do finału.

W ostatnich minutach cudu nie było, a BC wysoko pokonał Ślęzę 98:77. Drużyna z Polkowic wywalczyła awans do finału. Podopieczne Karola Kowalewskiego o złoto zmierzą się z PolskąStrefąInwestycji AJP Eneą Gorzów Wielkopolski (pierwszy mecz 12 marca). Wrocławiankom przypadnie natomiast walka o brąz z VBW Arką Gdynia (pierwszy mecz 13 marca).