Wrocław: Dziewiętnastoletni gwałciciel napadał w windzie

  Wrocław: Dziewiętnastoletni gwałciciel napadał w windzie

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Dziewiętnastoletni gwałciciel napadał w windzie

  ©Dariusz Gdesz

  Dziewiętnastolatek z Wrocławia okazał się sprawcą serii napadów na kobiety. Co najmniej raz dopuścił się gwałtu. Wpadł w ubiegłym tygodniu. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku, po próbie napadu w windzie w wieżowcu przy pl. Grunwaldzkim.
  Wrocław: Dziewiętnastoletni gwałciciel napadał w windzie

  ©Dariusz Gdesz

  Chwilę przed zatrzymaniem dziewiętnastoletni Kamil S., wyposażony w nóż, próbował obrabować kobietę, z którą jechał windą. Nie udało mu się. Za to chwilę później na miejscu zjawili się policjanci. Przy bandycie znaleźli m.in. telefon komórkowy zrabowany podczas wcześniejszego napadu.

  Telefon należał do ponaddwudziestoletniej kobiety, którą - jak ustaliła prokuratura - Kamil S. zgwałcił i obrabował w ubiegły wtorek przy ul.
  Pułaskiego. Jak wynika z naszych informacji, młody bandyta jest mieszkańcem wrocławskiego Rakowca. Dobrze znają go miejscowi policjanci. Jednak nigdy nie kojarzyli go z tak poważnymi przestępstwami, jak gwałty i rozboje. Dotąd notowany był za drobne kradzieże.

  Teraz wrocławska policja twierdzi, że Kamil S. to sprawca co najmniej kilkunastu napadów. Jego ofiarami padały głównie kobiety. Grasował w centrum Wrocławia od listopada ubiegłego roku.

  - Weryfikujemy te informacje. Na razie ten mężczyzna jest podejrzany o popełnienie dwóch przestępstw - mówi prokurator Wojciech Ogiński, szef prokuratury rejonowej Wrocław-Śródmieście. Policjanci uważają, że dziewiętnastolatek specjalizował się w kradzieżach na tzw. wyrwę. Zabierał przede wszystkim telefony komórkowe. Wyszukiwał osoby, które akurat rozmawiały przez telefon albo wysyłały esemesy. Podbiegał, wyrywał telefon i uciekał. Kilka razy w podobny sposób zabrał torebki z dokumentami i pieniędzmi.

  Raz - wykorzystując nieuwagę pasażerki MPK - zabrał jej laptopa. Kobieta czekała na przystanku. Komputer położyła na ławce, a sama szukała czegoś w torebce. Złodziej podbiegł, zabrał laptopa i uciekł.

  W jednym przypadku jego ofiarą padł pijany mężczyzna. Młodzieniec zabrał mu telefon komórkowy.
  Razem z dziewiętnastolatkiem z Rakowca wrocławscy policjanci zatrzymali trzy inne osoby. Są to dwaj mężczyźni i kobieta. Mają od 19 do 39 lat. Prokuratura zarzuca im paserstwo. Z ustaleń śledztwa wynika, że pomagali dziewiętnastolatkowi w ukrywaniu oraz sprzedawaniu skradzionych mieszkańcom Wrocławia przedmiotów. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część łupu. Cała czwórka trafiła do aresztu.

  Czy Wrocław jest bezpiecznym miastem? W które okolice lepiej się nie zapuszczać?

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chuligan

   sędzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 59

   powinni wprowadzić kare śmierci dla takich nierozgarniętych ułomów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gwałt

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 48

   Mam nadzieje że mu pod celą zrobią z d*** wiadro

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rakowiec to nie Trójkąt!

   rovver (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 112 / 85

   Rakowiec leży między Oławą a Odrą, a w/w dżentelmen tego osiedla prawdopodobnie na oczy nie widział. Tutaj cały czas chodzi o PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE! Czy szanowny pan redaktor nie może sobie wklepać...rozwiń całość

   Rakowiec leży między Oławą a Odrą, a w/w dżentelmen tego osiedla prawdopodobnie na oczy nie widział. Tutaj cały czas chodzi o PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE! Czy szanowny pan redaktor nie może sobie wklepać mapki i rozeznać, gdzie leżą obydwie te dzielnice?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w trojkacie bermudzkim zawsze znikały przedmioty

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 63

   lepiej było strzec sie tych wrocławskich miejsc

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I po co taki człowiek żyje???

   xXx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 57

   Nawet jeżeli trafi do pierdla to wyjdzie z niego jeszcze bardziej zdemoralizowany! Jeżeli nie można przywrócić kary śmierci to przynajmniej zrobić ciężkie obozy pracy!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama