Ważne
  "Bestia w spódnicy" wróci za kratki? Pobiła kobietę

  "Bestia w spódnicy" wróci za kratki? Pobiła kobietę

  Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ewelina C. - skazana za próbę zabójstwa niemowlęcia, nie cieszyła się długo wolnością. Niespełna 3 miesiące po opuszczeniu Zakładu Karnego w Lublińcu, znów trafiła za kratki.
  Ewelina C. spędziła w więzieniu 6 lat za usiłowanie zabójstwa 1,5-miesięcznego chłopca. Niedługo po wyjściu znów zaatakowała

  Ewelina C. spędziła w więzieniu 6 lat za usiłowanie zabójstwa 1,5-miesięcznego chłopca. Niedługo po wyjściu znów zaatakowała ©Bartłomiej Romanek

  Więzienne mury opuściła w połowie sierpnia br., by 13 października znów trafić za kratki. Na razie na 48 godzin.

  Ewelina C. znów uderzyła. Tym razem zaatakowała pracownicę oddziału ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

  27-latka, która niespełna 3 miesiące temu zakończyła odsiadywanie 6-letniego wyroku za próbę zabójstwa niemowlęcia, trafiła na oddział kieleckiego szpitala z objawami zasłabnięcia. Podczas badania, bestia w spódnicy, jak się o niej mówi, kopnęła ratowniczkę medyczną w brzuch, drapała ją, szarpała za włosy.

  Obezwładnili ją obecni na miejscu policjanci, gdyż to w ich asyście Ewelina C. trafiła na oddział.

  - Policjanci niezwłocznie interweniowali. Natychmiast też podjęto czynności dotyczące wyjaśnienia przebiegu tego zajścia, przesłuchano świadków zdarzenia oraz związane z nim osoby - mówi Grzegorz Dudek, rzecznik świętokrzyskiej policji. - W wyniku podjętych przez policję czynności, Ewelina C. najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego - dodaje Dudek.

  Równolegle sprawą zajmuje się kielecka prokuratura.

  - Została wydana decyzja o doprowadzeniu kobiety do prokuratury. Czekamy na akta z Prokuratury Rejonowej Kielce Zachód, po otrzymaniu których będziemy mogli podjąć odpowiednie czynności. Doprowadzenie powinno nastąpić jeszcze przed dzisiejszym południem, kiedy to upłynie 48 godzin od zatrzymania kobiety - mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

  Zakład Karny w Lublińcu, w którym Ewelina C. odsiadywała wyrok, nie chce komentować zajścia w kieleckim szpitalu. Nie chce też komentować decyzji częstochowskiego sądu.

  - Sąd podjął decyzję, co dalej będzie się działo z tą panią i my nie zamierzamy w to ingerować, podobnie jak nie staraliśmy się doprowadzić do uniemożliwienia jej opuszczenia zakładu. W związku z wejściem w życie tzw. ustawy o bestiach, pani dyrektor poinformowała sąd, że przebywa u nas osoba, która spełnia zawarte w niej przesłanki - wyjaśnia Piotr Ciwiński, rzecznik Zakładu Karnego w Lublińcu.

  Decyzję o dalszym losie Eweliny C. podjął Sąd Okręgowy w Częstochowie. Uznał on, że kobieta, która chciała zabić 1,5-miesięczne dziecko, po wyjściu na wolność zostanie jedynie objęta nadzorem policji. Miała się też poddać terapii psychiatrycznej.
  W tej ostatniej sprawie apelację złożyła prokuratura. Sąd nie wskazał bowiem ośrodka, w którym miałaby ją odbyć.

  - Sąd Apelacyjny nie rozpatrzył jeszcze naszej apelacji - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.


  *Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
  *Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i po co takie coś żyje

   boguś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   wyrwać chwasta

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ......

   ,,,, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   Kij z bachorem,może nie cierpiała pomiotów,ale dlaczego zaatakowała ratowniczke? Moze jest chora psychicznie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   Marian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Uśpić

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z g..na guzików się nie narobi

   ja ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   tak i ze szkiełka nie zrobi się diamentu, jak takie coś uplęgło się śmieciem to i śmieciem zdechnie. Nie ma też nic takiego jak reocjalizacja w więzieniu, bo to śmiech na sali. Jak można...rozwiń całość

   tak i ze szkiełka nie zrobi się diamentu, jak takie coś uplęgło się śmieciem to i śmieciem zdechnie. Nie ma też nic takiego jak reocjalizacja w więzieniu, bo to śmiech na sali. Jak można resocjalizowac kogokolwiek wśród jeszcze większych przestępców i wśród pgólnie panującego chamstwa i przemocy ze strony klawyszy. Potęguje się tylko patologię w tym kretyńskim kraju z niemyślącymi kretynami na urzędach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   etam... "bestia w spodnicy"...

   libe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   ja myslalem, ze to znowu cos o koparze.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo