Piłka ręczna: Jakże odmienne smaki remisów

Zdjęcie autora materiału

Zagłębie Lubin (na zdj. Mikołaj Szymyślik) zawiodło w sobotę

Zagłębie Lubin (na zdj. Mikołaj Szymyślik) zawiodło w sobotę ©Fot. Piotr Krzyżanowski

Remis Zagłębia Lubin z Piotrkowianinem, i to we własnej hali, sztab szkoleniowy oraz szczypiorniści miedziowych przyjęli jako porażkę, choć punkt zapewnił gospodarzom Dariusz Rosiek celnym rzutem na 3 sekundy przed końcem meczu.

- Stawiamy sobie wyższe cele i nie możemy być zadowoleni z remisu u siebie - mówi Dariusz Bobrek, II trener Zagłębia.

Usprawiedliwieniem dla lubinian nie może być też brak kontuzjowanego Michała Stankiewicza (jest szansa, że wróci do składu na kolejny mecz). Także goście z Piotrkowa przyjechali osłabieni brakiem Piotra Nera, Pawła Laskowskiego i Jacka Wolskiego.

- Od pierwszych minut spotkanie nie układało się po naszej myśli.
    Dopadła nas niemoc rzutowa w pierwszej linii. Piotr Obrusiewicz zdobył co prawda 8 goli, ale cztery z rzutów karnych - mówi Dariusz Bobrek. Także Bartłomiej Tomczak, który w trzech pierwszych meczach nowego sezonu rzucił 26 bramek, w sobotę trafił tylko dwa razy. Po raz pierwszy lubinianom udało się doprowadzić na 10 minut przed końcem (21:21), choć pięć minut wcześniej Piotrkowianin wygrywał jeszcze 21:17. W ostatnich sekundach, gdy na ławce kar przebywało dwóch zawodników gości, Zagłębie zdobyło wyrównującą bramkę.

Tak jak niezadowoleni z remisu są w Lubinie, tak powody do radości mają w Głogowie. Chrobry wywalczył bowiem punkt w gorącej hali beniaminka AZS AWF Gorzów Wlkp. Bramkę na wagę jednego oczka zdobył na 5 sekund przed końcową syreną Ireneusz Żak.

- Odbieram ten remis bardzo pozytywnie. Spotkanie było zacięte, bo spotkały się zespoły o podobnym potencjale. W pierwszej połowie graliśmy bardzo niemrawo i przegrywaliśmy już różnicą 5 bramek. Jednak drużyna pokazała, że ma charakter. Walczyła i podniosła się - podsumowuje trener Chrobrego Tadeusz Jednoróg, który w imieniu zespołu dziękuje też fanom z Głogowa, którzy wybrali się na ten mecz.

Kluczem do poprawy gry była zmiana w ustawieniu obrony. Mateusz Frąszczak na tzw. jedynce nie dał już pograć Filipowi Kliszczykowi (grał przed laty w Śląsku) oraz Białorusinowi Władmirowi Chuziejewowi. W bramce świetnie spisywał się też Rafał Stachera.

W nerwowej końcówce była jeszcze szansa na zwycięstwo, bo głogowianie wygrywali 29:27. Ostatecznie skończyło się jednak na szczęśliwym remisie.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 26:26 (12:15)
    Zagłębie: Świrkula, Malcher - Orzłowski 3, Rosiek 2, Tomczak 2, Adamczak Paweł 3, Fabiszewski 2, Kozłowski, Szymyślik 2, Adamczak Piotr 4, Obrusiewicz 8, Migała.

AZS AWF Gorzów Wlkp. - Chrobry Głogów 32:32 (17:14)
    Chrobry: Stachera, Szczęsny - Piętak 6, Rożański 6, Bednarek 1, Mochocki 4, Żak 2, Świtała 3, Łucak 1, Frąszczak, Płaczek 3, Olęcki, Wysokiński 2, Ścigaj 4.