Niech Europa uczy się od KGHM

  Niech Europa uczy się od KGHM

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Okazuje się, że recepta na sukces może być zaskakująco prosta. - Pracownicy KGHM Ecoren stosowali się ściśle do zaleceń producenta - mówi Izabela Strączek z biura prasowego firmy.
  Efekt? Spółka została wyróżniona przez firmę Goodyear Off--The-Road Tires Europe za najbardziej efektywną eksploatację opon przemysłowych. Producent ogumienia przyznał firmie z Lubina certyfikat najlepszego użytkownika. Bo opony, zamontowane w czterech ładowarkach Volvo, przepracowały w sumie 50 699 godzin w latach 2003-2009. Na jednym zestawie opon maszyny działały średnio ponad 12 600 godzin. To rekord, bo zazwyczaj żywotność przemysłowych Goodyear klasy R25 wynosi do 8 tysięcy godzin pracy.


  - Żadna inna firma na naszym kontynencie nie uzyskała takich wyników na jednym zestawie opon - mówi z dumą Roman Nędzewicz, dyrektor oddziału produkcji kruszyw KGHM Ecoren.
  Urządzenia przeładowują pomiedziowy żużel z hut należących do KGHM. W ciągu sześciu lat ładowarki kołowe Volvo przetransportowały w sumie 8-9 milionów ton surowca i gotowego wyrobu, co daje średnio od 2 do 2,25 mln ton na jedną maszynę.

  W ostatnim okresie KGHM odnosi więcej sukcesów. Ecoren sprzedaje swoje produkty wytwórcom światowych marek. Np. firmy Rolls-Royce i Johnson Matthey stosują ren - metal wytwarzany w zagłębiu miedziowym z pohutniczych odpadów. Trwają próby technologiczne, dzięki czemu na początku przyszłego roku firma będzie mogła dwukrotnie zwiększyć produkcję renu.

  Należące do koncernu Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa - znane m.in. z realizacji warszawskiego metra - będzie prawdopodobnie drążyć dwa szyby o głębokości 1100 m dla nowej kopalni soli potasowych w prowincji Saskatchewan w Kanadzie. W lipcu PeBeKa drążyła prawie cztery tysiące metrów chodnika w kopalni węgla kamiennego Auguste Victoria w Marl (Niemcy).

  Inna miedziowa spółka, Zanam-Legmet, dostarcza maszyny górnicze do Rosji, Kazachstanu, Słowenii, Czech oraz Ameryce Południowej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama