Fachowcy chcą odejść ze szpitala w Wałbrzychu

  Fachowcy chcą odejść ze szpitala w Wałbrzychu

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Neurochirurdzy z Wałbrzycha będą leczyć w Świdnicy? Ich przełożeni ze szpitala mówią, że to tylko plotki.
  Grupa lekarzy neurochirurgów z Wałbrzycha (wg naszych informacji - trzech) zdecydowała, że nie będzie dłużej pracować w szpitalu im. Sokołowskiego i chce odejść do świdnickiego szpitala Latawiec.
  Co leżało u podstaw decyzji lekarzy, nie wiadomo. Żaden nie chce oficjalnie skomentować sprawy.
  Ale jeden z tych specjalistów, zastrzegając anonimowość, wyjaśnił nam, że nie chodziło o kwestie finansowe lub zbyt długi czas pracy. Na pieniądze lekarze raczej nie mogą w Wałbrzychu narzekać.
  Nieoficjalnie wiadomo natomiast, że pomiędzy dyrekcją a lekarzami od dawna iskrzy.

  Prawdopodobnie sytuację mogła zaostrzyć również ostatnia decyzja szefostwa szpitala, dotycząca wprowadzenia czytników linii papilarnych, które rejestrują czas pracy lekarzy - wcześniej obowiązywała tylko karta magnetyczna.
  Teraz lekarze muszą przed wejściem do szpitala i po wyjściu zeskanować odcisk palca. Przez tę zmianę nie ma możliwości, żeby ktoś użył karty innego lekarza i na przykład za niego ją odbił. Ta sprawa, z inicjatywy szpitalnych związków zawodowych, trafiła do sądu pracy. Część medyków nie zgadza się, by do tego stopnia ich kontrolowano.
  Co leżało u podstaw decyzji lekarzy, nie wiadomo. Żaden nie chce skomentować sprawy
  Dyrektor świdnickiego szpitala Latawiec potwierdza, że wałbrzyscy lekarze wyrazili chęć pracy w kierowanej przez niego placówce i nie ukrywa, iż chętnie ich zatrudni. Tym bardziej że szpital nie ma dotąd oddziału neurochirurgicznego.
  - Zwiększyłoby to bezpieczeństwo leczonych w Latawcu, zwłaszcza pacjentów urazowych, którzy obecnie wysyłani są do innych szpitali - wyjaśnia Jacek Domejko, dyrektor Latawca. - W związku z realnym zagrożeniem odejścia neurochirurgów z Wałbrzycha i utraty możliwości objęcia w regionie pacjentów opieką, to my przejęlibyśmy ten obowiązek.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama