Zwycięstwo juniorek Impela na inaugurację finału mistrzostw Polski

Michał Rygiel
Wrocławianki cieszą się ze zwycięstwa w pierwszym meczu grupowym
Wrocławianki cieszą się ze zwycięstwa w pierwszym meczu grupowym Impel Wrocław
Pierwszy mecz mistrzostw Polski juniorek w piłce siatkowej rozgrywanych w podpoznańskim Luboniu zakończył się zwycięstwem Impela Wrocław.

Siatkarki z Wrocławia pokonały w czterech setach PTPS Piła 3:1 (21:25, 25:18, 25:19, 25:21). Mecz obfitował w wiele niewymuszonych błędów z obu stron, jednak więcej pomyłek pojawiło się po stronie zawodniczek PTPS-u. Zgodnie z oficjalnym protokołem aż 34 z 96 zdobytych przez Impelki punktów przypisano złym zagraniom rywalek. Pilanki wyrównując w decydującym secie stan spotkania na 21:21 mogły odmienić losy meczu i doprowadzić do tie-breaka. Na szczęście dla wrocławianek, wygrały one cztery kolejne piłki i uniknęły nerwów związanych z piątym setem.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana siatkarka Impelek, Barbara Cembrzyńska. To właśnie ona zdobyła najwięcej punktów dla swojej drużyny, kończąc mecz z 23 oczkami. Julia Szczurowska zdobyła 10 punktów, po 8 ugrały Magdalena Ociepa i Sonia Flendrich.

Impelki w czwartek o 16:00 zmierzą się z broniącą tytułu Legionovią Legionowo, zaś w piątek o tej samej godzinie staną do walki z UKS-em ZSMS-em Poznań. Bezpośrednie transmisje z każdego spotkania są dostępne na stronie www.tvcom.pl