Śląsk – Arriva Polski Cukier: Zadanie wykonane. Śląsk wciąż w grze o play-offy

WKS Śląsk Wrocław
KOSZYKÓWKA. Śląsk Wrocław w 28. kolejce Orlen Basket Ligi pokonał w Hali Orbita Arrivę Polski Cukier Toruń 78:69. Dolnośląski zespół awansował na ósme miejsce w tabeli – ostatnie, które zapewnia grę w fazie play-off. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały jeszcze dwie kolejki. WKS zmierzy się z Treflem Sopot i Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut.

Śląsk przez trzy kwarty toczył z Arrivą Polskim Cukrem bardzo wyrównany bój. Po 30 minutach rywalizacji tablica świetlna wskazywała remis 59:59. Wrocławianie dopiero w ostatniej „ćwiartce” wypracowali większą przewagę, której nie oddali już do końcowej syreny. Podopieczni Miodraga Rajkovicia wygrali ostatecznie 78:69. Największa w tym zasługa Jakuba Nizioła, który zapisał przy swoim nazwisku 17 punktów. Z dobrej strony pokazali się również Daniel Gołębiowski i Dušan Miletić (obaj po 14 oczek).

- Na pewno był to mecz walki. Przez trzy kwarty wynik oscylował w pobliżu remisu. Wiedzieliśmy, że drużyna z Torunia wyjdzie do nas agresywnie, ma doświadczonych zawodników, paru Amerykanów, którzy grają bardzo dobrze na piłce, w tym Trey Diggs i Arik Smith. Bardzo dobrze wykonaliśmy swoje zadanie i wydaje mi się, że w przeciągu całego spotkania potrafiliśmy ich zatrzymać na tyle, żeby wygrać ten mecz. W szczególności przed play-offami, na które mamy bardzo dużą ochotę, cieszy fakt, że w czwartej kwarcie potrafiliśmy dopiąć swego i postawić kropkę nad i - podsumował konfrontację z Arrivą Polskim Cukrem Nizioł.

Wygrana w starciu z toruńskim zespołem dała „Trójkolorowym” awans na ósme miejsce w tabeli Orlen Basket Ligi - to ostatnia pozycja dająca awans do fazy play-off. Śląsk ma punkt przewagi nad MKS-em Dąbrowa Górnicza i Dzikami Warszawa.

Wrocławska drużyna do zakończenia sezonu zasadniczego rozegra jeszcze dwa spotkania. 21 kwietnia Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Treflem Sopot. W 30. kolejce WKS podejmie natomiast Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut. Wspomniany mecz zaplanowano na 27 kwietnia w Hali Orbita.

28. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI
WKS Śląsk Wrocław - Arriva Polski Cukier Toruń 78:69 (21:17, 20:22, 18:20, 19:10)

Śląsk: Nizioł 17, Gołębiowski 14, Miletić 14, Gravett 12, Parachouski 6, Nunez 5, Klassen 5, Wiśniewski 3, Wojnałowycz 2, Zębski 0, Hlebowicki 0.
Arriva Polski Cukier: Smith 17, Washington 11, Kunc 10, Lipiński 9, Cel 8, Diduszko 5, Sowiński 4, Vučić 3, Diggs 2, Szymański 0.