Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław. Rowerami miejskimi będziemy mogli jeździć również zimą

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Wrocławski Rower Miejski.
Wrocławski Rower Miejski. Pawel Relikowski / Polska Press
Po letnim sezonie Wrocławskiego Roweru Miejskiego, który potrwa jeszcze do końca listopada, czeka nas rowerowa zima. Ale firma Nextbike Polska, podobnie jak rok temu, zostawi na wrocławskich ulicach część swoich jednośladów do wiosny.

W tym sezonie Wrocławskiego Roweru Miejskiego do 30 listopada możemy korzystać z 2065 rowerów w 200 stacjach rozsianych po całym mieście. Co będzie dalej?

- Podobnie jak przed rokiem, nie zamykamy się na zimę i pozostawimy jedną trzecia naszej rowerowej floty do dyspozycji wrocławian. Rok temu w zimowych miesiącach nasze rowery cieszyły się sporym zainteresowaniem – powiedziała nam Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska.

Od 31 grudnia 2019 r. do końca lutego 2020 r. rowery miejskie wypożyczano ponad 128 tysięcy razy. To oczywiście znacznie mniej niż wiosną i latem, ale i tak się opłaca operatorowi. Stąd decyzja o o udostępnieniu rowerów także w tym roku.

Wrocławski Rower Miejski w sezonie zimowym 2020/2021

Od 1 grudnia 2020 r. do końca lutego 2021 r. wrocławianie będą mogli korzystać z 600 rowerów standardowych i wszystkich niestandardowych: sześciu towarowych (w tym co najmniej jeden ze wspomaganiem elektrycznym oraz jeden trójkołowy), 35 dziecięcych, 6 rowerów typu tandem, 6 elektrycznych, 10 typu składak oraz 2 rowerów typu handbike.

Rowery miejskie w czasie pandemii

Jak wynika z danych Nextbike Polska, pandemia mocno wpłynęła na wypożyczanie rowerów. Od 1 marca 2019 r. do końca czerwca 2019 r. odnotowano 667 544 wypożyczeń. W analogicznym okresie w 2020 r. ta liczba była dwa razy niższa i wyniosła 337 247. Od połowy marca do maja większość mieszkańców przebywała w domach, gdy zamknięto szkoły, uczelnie i zakłady pracy.

- Później już było znacznie lepiej. Wrocławianie chcą korzystać z rowerów miejskich, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, także w czasie pandemii - dodaje Paulina Wójcicka.

Rower miejski - ile kosztuje wypożyczenie?

Cena wypożyczenia roweru standardowego od niestandardowego różni się. Tym pierwszym możemy poruszać się bezpłatnie przez 20 minut. Od 21 do 60 minuty należy zapłacić 2 zł, a za kolejną rozpoczętą godzinę 4 zł. Natomiast koszt wynajęcia składaka, tandemu i dla roweru towarowego (cargo) to 2,50 zł/h. Z kolei za wypożyczenie roweru elektrycznego należy zapłacić 5 zł/h.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska