Wrocławianka przejdzie całą Europę wspierając hospicjum dla...

  Wrocławianka przejdzie całą Europę wspierając hospicjum dla dzieci

  Agata Szary , Wioletta Zaburska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianka Magda Kasprzyk wyrusza na piesza wędrówkę z Irlandii do Hiszpanii

  Wrocławianka Magda Kasprzyk wyrusza na piesza wędrówkę z Irlandii do Hiszpanii ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Wrocławianka Magda Kasprzyk wyrusza na piesza wędrówkę z Irlandii do Hiszpanii. Przejdzie 4 tysiące kilometrów kwestując równocześnie na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Przez internet można będzie śledzić jej wyprawę. Magdzie towarzyszyć będzie pluszowa panda.
  Wrocławianka Magda Kasprzyk wyrusza na piesza wędrówkę z Irlandii do Hiszpanii

  Wrocławianka Magda Kasprzyk wyrusza na piesza wędrówkę z Irlandii do Hiszpanii ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Każdy kto wpłaci datek na konto Hospicjum i dopisze w tytule wpłaty „Panda 4000” będzie uczestniczyć w losowaniu pluszaka. Tego samego, który z wrocławianką przejdzie przez całą Europę.

  - Obroniłam pracę magisterską z psychologii i zaczęłam planowanie – mówi Magda Kasprzyk. - Zainspirował mnie dominikanin ojciec Adam Szustak. Zbierał na dom dziecka w Łodzi. Każdy, kto pomógł, mógł dostać od Ojca Szustaka maskotkę.
  Wystarczyło wpłacić na konto Fundacji Malak żeby wziąć udział w losowaniu zabawki. Jedną z tych maskotek otrzymałam ja. Była to panda. Postanowiłam, że będzie mi towarzyszyć w podróży dla Hospicjum.

  Magda Kasprzyk miała zacząć podróż już dziś. Z powodów technicznych, musi przesunąć ją o tydzień. Najpierw wyleci z wrocławskiego lotniska do Irlandii. Koniec podróży planuje na połowę listopada. - Dziennie chcę przejść około 32 km. Do plecaka biorę hamak. Waży mniej niż namiot, a będzie na czym spać! - śmieje się. Podczas wędrówki Magdy, we Wrocławiu działają jej przyjaciółki. Justyna, Maja, Agata, Gabrysia i Julia będą nagłaśniać akcję, organizować kiermasze, spotkania z podróżnikami.

  Co trzy tygodnie będą udostępniać filmiki i zdjęcia z podróży Magdy. Będą też – rzecz jasna – zachęcać do wpłacania datków na konto Hospicjum dla dzieci. Każdy darczyńca, który przeleje pieniądze, a w tytule wpłaty wpisze „Panda 4000” będzie uczestniczył w losowaniu pluszaka. Dostanie go po zakończeniu podróży. Dlaczego Magda chce wspierać Hospicjum? - Wzruszył mnie ich cel – mówi. – Pomagają chorym dzieciom we własnych domach, żeby nie musiały przebywać w szpitalu.

  A dlaczego piesza wędrówka? Podróżuje od dziecka. Była już na wyprawie na Filipinach, więc samotnej wędrówki po Europie wcale się nie boi. A w ogóle czegoś się boi? - Że się zgubię! - uśmiecha się. - Bo nawet w galerii handlowej potrafię to zrobić!

  Jak można pomóc w akcji „Od Atlantyku do Atlantyku- na piechotę dla Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”

  Wystarczy wpłacić datek
  nr konta: 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001
  Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
  ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, 50-260 Wrocław
  Tytuł przelewu: PAN.DA.4.000

  ZOBACZ TEŻ:
  34-letnia wrocławianka potrzebuje pół miliona złotych, aby przeżyć. Ma czas do 28 lipca

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mhm..

   Modi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ten hamak to chyba nie do końca przemyślany gadżet. Nie wiem, gdzie koleżanka chce go rozwiesić? Trzeba znaleźć odpowiednio rozstawione drzewa, do tego taśmy i karabinki... A pod dachem? w Jaki...rozwiń całość

   Ten hamak to chyba nie do końca przemyślany gadżet. Nie wiem, gdzie koleżanka chce go rozwiesić? Trzeba znaleźć odpowiednio rozstawione drzewa, do tego taśmy i karabinki... A pod dachem? w Jaki sposób?Nie każdy pod strzechą ma przygotowane haki w ścianie..Zagadka... :Dzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ech...

   Cynik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Samotna dziewczyna będzie łazić przez dzikie kraje pełne uchodźców...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Malkontenci

   anon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Boże swięty, na tym portalu komentarze są po prostu poniżej poziomu dna, żyć się odechciewa. Czy dobra wiadomość, czy zła - każdy niezadowolony, znajdzie same wady.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama