Wrocław: Okleił papugę taśmą, chociaż ma wyrok za zamęczanie...

  Wrocław: Okleił papugę taśmą, chociaż ma wyrok za zamęczanie zwierząt

  Piotr Bera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Papuga obklejona taśmą
  1/10
  przejdź do galerii

  Papuga obklejona taśmą ©fot. użyczone

  Mężczyzna mieszkający we Wrocławiu odpowiada przed sądem w związku z utrudnianiem śledztwa i zacieraniem śladów przy znęcaniu się nad zwierzętami. Został skazany nieprawomocnym wyrokiem na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Mimo, to nic sobie z tego nie robi i dalej zamęcza zwierzęta.
  22-letni student z Wrocławia okleił papugę taśmą i wyrzucił ją przez balkon z wysokości pierwszego piętra. Niezdolny do lotu ptak uderzył o ziemię. Druga papuga też została spętana, ale na szczęście już nie zdążył jej wyrzucić. Po odklejeniu taśmy ptak został obdarty z piór. Jednak zanim złapał swobodnie latającą po pokoju papugę i ją okleił, miał uderzać nią jak siatkarz piłkę podczas serwisu.

  - Zawiadomienie w sprawie podejrzenia znęcania się nad zwierzętami otrzymaliśmy w poniedziałek. Wyjaśniamy sprawę, powiadomiliśmy również prokuraturę. Wobec tej osoby toczyło się wcześniej postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami - mówi Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

  Według naszych informacji papugi miały go "wkur*** ciągłym ćwierkaniem". W mieszkaniu podejrzewanego znajdują się także inne zwierzęta żyjące na co dzień w terrarium: węże, kraby oraz jaszczurki. W przeszłości z powodu zagłodzenia śmierć miały ponieść dwa węże. Podejrzewany miał nireregularnie karmić zwierzęta i wyładowywać na nich swoją agresję pod wpływem alkoholu.

  Do zdarzenia miało dojść w mieszkaniu mężczyzn, wobec których toczy się postępowanie dotyczące zamęczenia kota w pralce dowiedzieliśmy się w prokuraturze.

  ZŁAPAŁ KOTA SĄSIADKI I WŁOŻYŁ GO DO PRALKI - CZYTAJ WIĘCEJ

  Za znęcanie się nad zwierzętami grożą dwa lata więzienia, a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem trzy lata.

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama