Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

We Wrocławiu zebrano około 130 tys. zł na leczenie córki Bartłomieja Bonka

Wojciech Koerber
Bartłomiej Bonk.
Bartłomiej Bonk. Paweł Relikowski
Z wolna opadają kurz i magnezja po wrocławskich MŚ w podnoszeniu ciężarów – imprezie niezwykle udanej pod względem organizacyjnym, choć z dużym niedosytem, gdy chodzi o aspekt sportowy.

Sukces organizacyjny potwierdzają liczby. Jak ustaliliśmy, wpływy z biletów sięgnęły około 130 tysięcy złotych, a kwota ta w całości – pomniejszona jedynie o koszty produkcji i dystrybucji – ma zostać przeznaczona na leczenie jednej z córeczek Bartłomieja Bonka. Zawodnik Budowlanych Opole jako jedyny z polskiej ekipy wywalczył we Wrocławiu medal w dwuboju (brąz, kat. 105 kg).

Na terenie wrocławskiej jednostki wojskowej wciąż stacjonuje czterdzieści... ciężarowych kompletów (sztanga plus talerze tureckiej firmu Werksan etc.). - Po zebraniu zarządu PZPC ustalimy, do których trafią klubów. W pierwszej kolejności zapewne tam, gdzie mają najwięcej młodzieży i najlepsze wyniki – mówi nam wiceprezes PZPC, Mariusz Jędra. A może jeden taki komplet trafi na licytację z myślą o wsparciu potrzebujących? Np. ten, na którym kapitalne rekordy świata bił na pomoście Hali Ludowej Chińczyk Lu Xiaojun w kat. 77 kg? Przypomnijmy, że mistrz olimpijski z Londynu poprawił we Wrocławiu rekordy globu w dwuboju (380 kg) oraz w rwaniu (176 kg). Także we Wrocławiu kobieta po raz pierwszy podrzuciła 190 kg. To Rosjanka Tatiana Kaszirina (+75 kg). Warto pomysł rozważyć, bo te sztangi faktycznie mają historyczną wartość.

- Podziękować chciałbym wielu osobom i wiele też pewnie przeprosić. Za to, że nie dostały biletów. Pamiętajmy jednak, że cel był szczytny – zaznacza Mariusz Jędra. - A podziękować należy m.in. władzom 10. Pułku Dowodzenia, czyli dowódcy, płk. Zygmuntowi Malcowi oraz zastępcy, ppłk. Kazimierzowi Łuckiemu. Także 3. Batalionowi ppłk. Tomasza Majcherka i jego żołnierzom, Urzędowi Miasta i Urzędowi Marszałkowskiemu – dodaje.

Trzy ostatnie dni imprezy – gdy na pomost wkroczyli wielcy mężczyźni w asyście dużych ciężarów – pokazały, że Wrocław kupił tę dyscyplinę. Hala Ludowa się wypełniła i kołysała w rytm Bałkanicy zespołu Piersi. To żelazo trzeba zatem kuć, póki gorące. W 2015 roku Polska ma zorganizować MŚ juniorów. Wiele wskazuje na to, że sztangi będą tym razem transportowane do hali Orbita przy ul. Wejherowskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska