Tauron Dystrybucja: wymiana liczników jest bezpłatna

  Tauron Dystrybucja: wymiana liczników jest bezpłatna

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tauron Dystrybucja: wymiana liczników jest bezpłatna
  1/2
  przejdź do galerii
  Od ubiegłego roku Tauron Dystrybucja wdraża we Wrocławiu system inteligentnego opomiarowania. Wymiana liczników energii elektrycznej na tzw. liczniki inteligentne jest bezpłatna. Nie wymaga zmian w umowach. Nie trzeba także podpisywać żadnych nowych dokumentów – ani umowy, ani aneksu.
  Mieszkańcy mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo w trakcie wymiany liczników. Nie powinni mieć kłopotów z rozpoznaniem monterów, którzy są ubrani w firmową odzież z logo projektu TAURON AMIplus, a do tego posiadają identyfikatory z imieniem, nazwiskiem oraz numerem identyfikacyjnym. Firma jednak ostrzega przed nieuczciwymi osobami. We Wrocławiu już kilkukrotnie w czasie trwania projektu pojawiali się oszuści podszywający się pod pracowników Taurona, którzy próbowali wyłudzić opłaty za wymianę liczników energii elektrycznej.

  - Jeśli klient ma wątpliwości, czy na pewno odwiedził go pracownik Taurona, może w prosty sposób zweryfikować jego dane. W tym celu uruchomiona została specjalna infolinia pod numerem 800 889 909. Dzwoniąc pod ten numer można także umówić się na konkretny dzień i godzinę wizyty montera, który wymienia licznik - mówi Mariusz Jurczyk, kierownik projektu AMIPlus w Tauron Dystrybucja.

  Dane o zużyciu energii, wysyłane z liczników do firmy energetycznej są w pełni bezpieczne. Komunikacja pomiędzy wszystkimi elementami sieci inteligentnej jest szyfrowana z wykorzystaniem bezpiecznych technologii, wykorzystujących między innymi 128 bitowe jednorazowe klucze.

  - Dane pomiarowe to dane poufne, które są chronione zgodnie z obowiązującym prawem. Dlatego są szyfrowane w technologii zapewniającej bardzo wysoki poziom ochrony, podobnie jak jest to w systemach bankowości elektronicznej. Dzięki tym zabezpieczeniom nieupoważnione osoby nie mają do nich dostępu – zapewnia Mariusz Jurczyk.

  Cały system AMIplus wykorzystuje najnowocześniejsze techniki uwierzytelniania poszczególnych urządzeń, komunikujących się pomiędzy sobą, aby wykluczyć możliwość nieuprawnionego dostępu.

  Wszystkie wymiany realizowane są zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.amiplus.pl. O terminach montażu mieszkańcy są informowani także poprzez plakaty rozwieszane na osiedlach i klatkach schodowych. Jeśli monter nie zastanie nikogo w domu – zostawia zawiadomienie z numerem telefonu, pod którym można ustalić indywidualny termin wymiany.

  Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, w którym firma Tauron Dystrybucja wymienia liczniki energii elektrycznej u wszystkich swoich klientów w ramach projektu AMIplus. Już 200 tysięcy mieszkańców miasta korzysta z inteligentnych liczników energii elektrycznej. Proces wymiany zaczął się w 2015 r., a zakończy się wiosną 2017 r. W sumie zostanie zainstalowanych ponad 330 tys. urządzeń. Harmonogram wymiany można znaleźć na stronie internetowej dedykowanej projektowi: www.amiplus.pl

  To musisz wiedzieć


  Wymiana licznika jest bezpłatna, nie powoduje zmian w dotychczasowych umowach, nie wymaga podpisania aneksu ani nowej umowy.

  Montaż licznika trwa około 15 minut i tylko w tym czasie monterzy będą musieli odłączyć zasilanie.
  Wymian dokonują tylko oznakowani monterzy TAURON Dystrybucja, których tożsamość można sprawdzić pod numerem infolinii: 800 889 909

  O terminach wymiany firma informuje poprzez plakaty wywieszane na osiedlach i klatkach schodowych, a także na stronie poświęconej projektowi www.amiplus.pl.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama