OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Zawodniczka KGHM Zagłębia Lubin - Karolina Kochaniak-Sala (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Sebastian Borowski
Piłkarski ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin przegrały na wyjeździe z duńskim Ikast Handbold 29:41 (15:21) w meczu piątej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski pozostają bez wygranej w tych rozgrywkach.

Po czterech kolejkach Ikast miał na koncie cztery zwycięstwa, a Zagłębie cztery porażki. Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu był więc zespół z Danii i każdy inny wynik niż wygrana zwyciężczyń ubiegłorocznej edycji Ligi Europejskiej, byłby ogromną sensacją.

Przyzwoity początek KGHM Zagłębia Lubin

Podopieczne trenerki Bożeny Karkut nie przestraszyły się jednak rywalek. Po sześciu minutach na tablicy wyników widniał remis 4:4, a po kolejnych pięciu Ikast prowadził jedynie 7:6. Od tego momentu zaczęła się jednak zarysowywać przewaga Dunek i po tym jak Trine Mortensen dała swojej drużynie czterobramkowe prowadzenie, trenerka Zagłębia poprosiła o przerwę.
[polecany[ 25420627 [/polecany]

Po wznowieniu gry lubinianki znalazły drogę do siatki rywalek, ale obraz gry się nie zmienił i Ikast budował przewagę. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było już 17:10 i dopiero w ostatnim fragmencie tej odsłony spotkania udało się Zagłębiu zatrzymać Dunki.

Ikast Handbold kontrolował przebieg gry

Początek drugiej połowy podobny był do początku spotkania, kiedy gra była wyrównana i trwała wymiana ciosów. Po trafieniu Adrianny Górnej było 23:17, ale kolejne sześć minut lubinianki przegrały 1:5 i właściwie losy spotkania były już rozstrzygnięte.

Trenerka Karkut poprosiła o czas, po wznowieniu gry trafiła Kinga Grzyb, ale Ikast nie stracił kontroli nad meczem. Zespół Kaspera Christensena utrzymywał bezpieczną przewagę do ostatnich minut i wygrał 41:29. Zagłębie pozostaje bez wygranej i bez punktów zamyka tabelę grupy B.

W szóstej kolejce mistrzynie polski zmierzą się u siebie z kolejnym duńskim przeciwnikiem - Teamem Esbjerg. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 28 października, na godzinę 16.00.