Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Koniec z tanimi e-papierosami: teraz fiskus doliczy ci akcyzę jak za... olej smarowy!
  Z kraju i ze świata

  Koniec z tanimi e-papierosami: teraz fiskus doliczy ci akcyzę jak...

  Uzgodnienia i konsultacje dobiegły końca. W tym tygodniu rząd przyjmie projekt ustawy, która wprowadza akcyzę na papierosy elektroniczne i płyn do papierosów elektronicznych. "Tańszy dymek" staje się więc historią, a palacze dostaną ostro po kieszeni.

 2. Prezydencka ustawa nie rozwiąże problemu frankowiczów
  Z kraju i ze świata

  Prezydencka ustawa nie rozwiąże problemu frankowiczów

  W piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiej ustawy o pomocy frankowiczom. Projekt wprowadza ''motywujący'' mechanizm dla banków do dobrowolnego przewalutowania kredytów.Rozszerzona zostanie też pomoc z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. – Ten projekt nie rozwiąże problemu frankowiczów – mówił w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP) prezes stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Arkadiusz Szcześniak.

 3. Zdjęcie ilustracyjne
  Z regionu

  W te niedziele nie zrobisz zakupów w 2018 roku [LISTA]

  W 2018 roku będzie aż 39 dni, w których nie zrobimy zakupów z powodu zakazu handlu. Tak wynika z projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele, nad którym pracuje sejmowa podkomisja. Zakaz ma obowiązywać w pierwszą, trzecią i piątą niedzielę w miesiącu, a także w te dni, w które obowiązywał już dotąd. W praktyce oznacza to, że w maju i grudniu sklepy zamknięte będą aż przez 5 dni. Za to w lutym, czerwcu i październiku - tylko przez dwa.

 4. Banki mnożą opłaty i prowizje. Jednej im nie wybaczymy nigdy!
  Z kraju i ze świata

  Banki mnożą opłaty i prowizje. Jednej im nie wybaczymy nigdy!

  Opłata za wypłacanie pieniędzy z bankomatu albo z własnego konta oszczędnościowego, to ten rodzaj bankowego haraczu, którego nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Expander przygotował ranking najbardziej denerwujących opłat bankowych. Jakie jeszcze budzą naszą największą irytację?

 5. Nie wymieniłeś opon na zimowe, odszkodowanie się nie należy...
  Z kraju i ze świata

  Nie wymieniłeś opon na zimowe, odszkodowanie się nie należy...

  W Polsce nie ma jeszcze ustawowego obowiązku wymiany opon na zimowe, ale w innych krajach - nawet u naszych sąsiadów - już tak. Jazda na oponach letnich od 1 listopada jest tak niezgodna z prawem drogowym, a w konsekwencji w przypadku wypadku czy awarii ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Sprawdź jak to jest w twoim przypadku.