Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wzrost przychodów całego sektora lotniczego i obronnego to jednak nadal przede wszystkim zasługa producentów samolotów i sprzętu lotniczego
  Wiadomości

  Globalna branża obronna i lotnicza wraca na ścieżkę wzrostu

  W 2015 roku przychody przemysłu lotniczego i obronnego w ujęciu globalnym wyniosły 674,4 mld dolarów i były o 3,8 proc. wyższe niż rok wcześniej. Sektor wzrost ten zawdzięcza rozwojowi lotnictwa cywilnego, w którym przychody zwiększyły się aż o 6,4 proc. r./r. Jednak jak wynika z corocznego raportu Deloitte „Global Aerospace& Defense sector financial performance study”, po kilku latach spadku również sektor obronny poprawił swoje przychody o 1,7 proc w porównaniu do roku 2014. W ubiegłym roku znaczący wzrost w branży A&D odnotowały przede wszystkim firmy z Europy, których przychody urosły o 8,2 proc., w porównaniu do 1,4 proc. wzrostu, który osiągnęły przedsiębiorstwa obronne i lotnicze z USA.

 2. InPost nie będzie już dostarczać tradycyjnych listów
  Strefa biznesu

  InPost nie będzie już dostarczać listów

  InPost od 1 sierpnia nie będzie już dostarczać tradycyjnych listów. Spółka poinformowała o tym w giełdowym komunikacie.

 3. Teraz Islandia jest hitem dla szukających pracy w wakacje
  Wiadomości

  Teraz Islandia jest hitem dla szukających pracy w wakacje

  Poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy, a także osoby bez doświadczenia zawodowego. W Islandii można znaleźć zatrudnienie przy rozbiórce konstrukcji betonowych, układaniu kostki brukowej, zalewaniu fundamentów i pracach ziemnych.

 4. W Poznaniu wyprodukowano 2,5 mln volkswagenów. Jubileuszowe auto dla rodziny z Dolnego Śląska
  Strefa biznesu

  Volkswagen numer 2500000 dla Dolnoślązaków [ZOBACZ]

  Dziś z taśmy w poznańskiej fabryce volkswagena zjechało 2,5 milionowe auto. Taką liczbę samochodów wyprodukowano w Poznaniu od 1993 roku. Najnowszy samochód zakupił Pan Dominik Pochodyła z Milicza.

 5. Skanska zwolni ponad 1000 osób. Także we Wrocławiu?
  Strefa biznesu

  Skanska zwalnia. Także we Wrocławiu?

  Realizująca potężne inwestycje na Dolnym Śląsku szwedzka firma Skanska zapowiada grupowe zwolnienia pracowników w Polsce. Od sierpnia do października pracę w całym kraju straci ponad tysiąc osób. Czy zwalniani będą także pracownicy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku? - Trwają analizy - mówią w polskiej centrali spółki.