Sport

  Rio 2016. Świetny początek Kubota i Matkowskiego

  Rio 2016. Świetny początek Kubota i Matkowskiego

  Paweł Hochstim, Rio de Janeiro

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  - Był stres, związany z faktem, że gramy pierwszego dnia i żeby nie zakończyć udziału w igrzyskach na samym początku, skoro przyjechaliśmy po medal - powiedział po wygranym meczu pierwszej rundy turnieju deblistów polski tenisistka Marcin Matkowski. Razem z Łukaszem Kubotem biało-czerwoni pokonali indyjską parę Rohana Bopannę i Leadera Paesa 6:4, 7:6.
  Rio 2016. Świetny początek Kubota i Matkowskiego

  ©Karolina Misztal

  - Długo wchodziliśmy w ten mecz, ale cieszę się, że końcówkę pierwszego seta mieliśmy bardzo dobrą, bo przełamaliśmy ich trzy gemy z rzędu, a drugi set był już na wyższym poziomie. Oni przełamali nas przy 5:5, ale od razu był bardzo dobry gem z naszej strony. A tie-break zawsze jest trochę loterią, ale udało nam się wygrać - cieszył się Matkowski.

  Polscy tenisiści nie narzekali na warunki atmosferyczne, choć grali w potwornym upale. - Słońce szczególnie przeszkadzało Łukaszowi, bo serwował pod słońce. Ja tylko raz serwowałem pod słońce i od razu trafił się podwójny błąd. Takie słońce nie pomaga, wiatr też jest specyficzny, ale wszystkim to przeszkadza - tłumaczył Matkowski.


  A Kubot podkreślał, że widownia kortu numer 5 w Rio de Janeiro była wypełniona do ostatniego miejsca, głównie polskimi kibicami. - Atmosfera, jak na pierwszą rundę turnieju była fenomenalna, nie było w ogóle wolnych miejsc. Uważam, że dostarczyliśmy wiele emocji i wierzę, że kolejny mecz zagramy najlepiej, jak umiemy - dodał Kubot.

  Polscy debliści nie ukrywają, że mają w Rio de Janeiro duże ambicje. - Cieszy nas to, że mamy energię i siłę. Wiemy z Marcinem po co tutaj jesteśmy - mówił Kubot.

  Obaj gracze żałują, że nie mogli pójść na ceremonię otwarcia igrzysk. - Nie byliśmy, oglądaliśmy na streamie w wiosce. Fajnie mieli ci, którzy mogli pójść, ale my musieliśmy zostać, bo przecież dzisiaj rano mieliśmy mecz. I super, że wygraliśmy - dodał Matkowski.

  Mecz drugiej rundy, ze zwycięzcami rywalizacji Lukas Rosol, Radek Stepanek (Czechy) - Rob Bautista, David Ferrer (Hiszpania) odbędzie się w poniedziałek.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama