Sport

    Koszykówka: Artego - Ślęza 58:74

    Koszykówka: Artego - Ślęza 58:74

    Rafał Bajko

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Nikki Greene (z piłką) rozegrała w Bydgoszczy bardzo dobry mecz

    Nikki Greene (z piłką) rozegrała w Bydgoszczy bardzo dobry mecz ©Tomasz Czachorowski

    Bardzo trudne zadanie miały w niedzielę zawodniczki Ślęzy Wrocław, które wybrały się do Bydgoszczy na mecz z wicemistrzem Polski Artego.
    Nikki Greene (z piłką) rozegrała w Bydgoszczy bardzo dobry mecz

    Nikki Greene (z piłką) rozegrała w Bydgoszczy bardzo dobry mecz ©Tomasz Czachorowski

    Podopieczne Arkadiusza Rusina chciały się zrehabilitować za wpadkę w pierwszym ligowym starciu przeciwko InvestInTheWest AZS-owi AJP Gorzów Wlkp. Swój cel zrealizowały wzorowo, prezentując przede wszystkim dużo lepszą defensywę, niż przed tygodniem.

    Gospodynie już w pierwszej kwarcie miały problemy z bardzo zdeterminowanymi wrocławiankami, dzięki czemu po nieco ponad pięciu minutach gry było 16:3 dla Ślęzy.


    Zawodniczki najstarszego klubu sportowego we Wrocławiu kontynuowały dobrą grę także w drugich 10 min, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 39:28.

    Problemy zaczęły się w trzeciej odsłonie, kiedy Artego włączyło piąty bieg i pewnym momencie zrobiło się nawet 50:46 dla gospodyń. Duża w tym zasługa Elżbiety Międzik, która raz za razem dziurawiła wrocławski kosz.

    ZOBACZ TAKŻE:
    Maja Włoszczowska opowiada o swoich wrażeniach po igrzyskach w Rio


    To, co wydarzyło się w czwartej kwarcie przeszło jednak oczekiwania nawet największych optymistów w obozie gości. Zespół trenera Rusina dosłownie wdeptał w ziemię wicemistrzynie Polski, pozwalając im na zdobycie zaledwie czterech oczek. Dzielił i rządził duet Agnieszka Skobel-Nikki Greene, co dało Ślęzie aż 16-punktowe zwycięstwo.

    Basket Liga Kobiet

    Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 58:74 (15:24, 13:15, 26:13, 4:22)
    Artego: Międzik 17 (3x3), Stallworth 15, Reid 13, Szybała 4, Armstrong - Koc 9, Zohnova, Suknarowska, Niedźwiedzka.
    Ślęza: Skobel 19 (3x3), Greene 17, Zoll 14, Kaczmarczyk 5, Śnieżek 5 (1) - Kastanek 11 (3), Rymarenko 3 (1).

    Pozostałe mecze 2. kolejki: JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Ostrovia Ostrów Wlkp. 64:53, PGE MKK Siedlce - Cosinus Widzew Łódź 57:66, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Basket 90 Gdynia 71:61, Wisła Can-Pack Kraków - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:68.
    1. CCC Polkowice 2 4 +22
    2. AZS AJP Gorzów Wlkp. 2 4 +19
    3. Zagłębie Sosnowiec 2 4 +15
    4. Wisła Kraków 2 3 +18
    5. Energa Toruń 2 3 +12
    6. 1KS Ślęza Wrocław 2 3 +7
    7. Pszczółka Lublin 2 3 -7
    8. Artego Bydgoszcz 2 3 -8
    9. Cosinus Widzew Łódź 2 3 -11
    10. Basket 90 Gdynia 2 2 -14
    11. Ostrovia Ostrów Wlkp. 2 2 -25
    12. PGE MKK Siedlce 2 2 -28

    Następna kolejka (15-16.10): Wrocław - Kraków (15.10), Ostrów Wlkp. - Gorzów Wlkp., Lublin - Siedlce, Polkowice - Sosnowiec (15.10), Gdynia - Bydgoszcz, Łódź - Toruń.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać