Puchar Polski: Miedź Legnica zmierzy się z Polonią Warszawa

Mateusz Różański, PAW
Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Miedzi Legnica pokonali Dolcan Ząbki 2:1 w 1/32 finału Pucharu Polski. W kolejnej rundzie podejmą legniczanie zmierzą się u siebie z ekstraklasową Polonią Warszawa.

Dla legniczan było to pierwsze w tym sezonie spotkanie na własnym boisku o stawkę. Do przerwy warunki gry dyktowali podopieczni Bogusława Baniaka niesieni dopingiem ponad dwóch tysięcy kibiców.
Trener Miedzi, nie licząc linii ataku, nie wprowadził wielu zmian w porównaniu ze składem sprzed roku. Na szpicy pojawili się pozyskani w tym okienku Alexandre i Dawid Retlewski. Za sprawą tego drugiego padła pierwsza dla Miedzi bramka. Były gracz Bytovii został brutalnie sfaulowany w polu karnym Dolcanu. Jedenastkę na bramkę, choć dopiero po dobitce, zamienił Kamil Hempel w 12 minucie. Od tego momentu przewaga legniczan rosła z każdą sekundą.
Po zmianie stron goście chcieli zaskoczyć podopiecznych Bogusława Baniaka, jednak ci nie dali się uśpić i sami wyprowadzili groźną kontrę. Fantastyczną okazję legniczanie zmarnowali w 55 minucie. Madejski i Alexandre, byli sam na sam z bramkarzem, jednak przy podaniu sędzia odgwizdał spalonego i nie uznał bramki. Po kilkunastu minutach wolniejszej gry goście ruszyli do ataku. W 70. minucie, niczym rażony piorunem, w polu karnym Miedzi padł Maciej Tataj, sędzia wskazał jedenastkę. Poszkodowany zamienił rzut karny na bramkę i było 1:1.
Osiem minut później wynik na 2:1 ustalił Grzegorzewski, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Idealnie dograł mu na głowę Mariusz Zasada, a Grzegorzewski bez problemów uderzył z trzech metrów. W 1/16 Pucharu Polski legniczanie zagrają u siebie (11.08) z Polonią Warszawa.

Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 2:1 (1:0)
Bramki:
Hempel 11, Grzegorzewski 77 - Tataj 70 (karny)
Miedź: Bledzewski - Starosta, PaszlińskiI, Woźniczka, Zasada - Madejski, Mowlik, Łuszkiewicz, Hempel (60 Garuch) - Alexandre (83 Zakrzewski), Retlewski (74 Grzegorzewski).

Wyniki 1. rundy (z udziałem zwycięzców rundy wstępnej i zespołów 1. ligi poprzedniego sezonu):

1 sierpnia, środa
Limanovia Limanowa - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (0:1)
Luboński KS - GKS Katowice 4:2 (2:1)
Łysica II Bodzentyn - Wisła Płock 1:2 (0:1)
Kotwica Kołobrzeg - Warta Poznań 0:4
Ruch Zdzieszowice - Flota Świnoujście 0:5 (0:3)
Górnik Wałbrzych - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (1:1)
Sokół Aleksandrów Łódzki - Zawisza Bydgoszcz 0:5 (0:4)
Legia II Warszawa - KS Polkowice 2:4 po dogr. (2:2, 0:0)
Olimpia Grudziądz - Pogoń Szczecin 1:0 po dogr. (0:0)

31 lipca, wtorek
Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 2:1 (1:1)
Okocimski Brzesko - Polonia Bytom 1:1 po dogr. (1:1, 1:0); karne 4:2
Stomil Olsztyn - Bogdanka Łęczna 2:3 (1:0)
Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
Sokół Ostróda - Ruch Radzionków 3:0 walkower

1/16 finału (z udziałem zwycięzców 1. rundy i zespołów ekstraklasy poprzedniego sezonu)