Konferencja nowego dyrektora Muzeum II WŚ [WIDEO]

  Konferencja nowego dyrektora Muzeum II WŚ [WIDEO]

  MA

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Konferencja nowego dyrektora Muzeum II WŚ [WIDEO]
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©fot. Piotr Hukało

  W czwartek, 6 kwietnia, minister kultury i dziedzictwa narodowego wyznaczył dr. Karola Nawrockiego p.o. dyrektora Muzeum II Wojny Światowej.
  Zmiana jest związana z ogłoszonym dzień wcześniej postanowieniem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, które umożliwiło realizację zarządzenia ministra o połączeniu dwóch gdańskich placówek: Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

  Czytaj także: Będzie połączenie muzeów w Gdańsku

  Karol Nawrocki spotkał się już z ustępującym dyrektorem, prof. Pawłem Machcewiczem, oraz jego zastępcami. Ponadto, odbyło się wspólne spotkanie z kierownikami poszczególnych działów, zaplanowane zaś jest spotkanie z Komisją Zakładową Solidarności.

  Jak informuje Muzeum II Wojny Światowej, w nadchodzących dniach p.o. dyrektora będzie wdrażał się w funkcjonowanie całej instytucji. Do jego pierwszych zadań będzie należało zbadanie sytuacji finansowej i kadrowej. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie funkcjonowało na dotychczasowych zasadach.

  Zmieni się jednak sprzedaż biletów. Sprzedaż biletów online jest bowiem. chwilowo zawieszona. Bilety wydawane będą zgodnie z zasadami dnia wolnego od sprzedaży w regulaminie.


  wideo: Piotr Hukało

  Swoim rytmem działa jak na razie także druga z łączonych instytucji.
  – Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, jako oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, kontynuuje misję, jaką jest otwarcie wystawy stałej na Westerplatte w 80. rocznicę niemieckiej napaści na Polskę – mówi Mariusz Wójtowicz-Podhorski, p.o. dyrektora tejże placówki. – Łączenie muzeów misji tej nie zmienia i nie ma wpływu na realizację związanych z tym zadań – dodaje.

  Dr Karol Nawrocki od 2009 roku jest pracownikiem gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, w którym od 2014 r. zajmuje stanowisko naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej. Jest autorem i redaktorem książek oraz artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski. Społecznik nagradzany wieloma odznaczeniami środowisk kombatanckich i patriotycznych. Jest także przewodniczącym Koalicji na Rzecz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Za zaangażowanie społeczne, działalność edukacyjną i charytatywną został głosami czytelników „Dziennika Bałtyckiego” wybrany Osobowością Gdańska i Pomorza roku 2016.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmiana dyrekcji muzeum

   Observer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zmiana kadry naukowej i edukacyjnej? Zmiana części wystawy stałej? Zmiana nazwy placu Bartoszewskiego? Zmiana narracji na chwałę orenza polskiego i wyklętych wojskowe? Zmiana na nacjonalizm w...rozwiń całość

   Zmiana kadry naukowej i edukacyjnej? Zmiana części wystawy stałej? Zmiana nazwy placu Bartoszewskiego? Zmiana narracji na chwałę orenza polskiego i wyklętych wojskowe? Zmiana na nacjonalizm w wystawie?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama