Piłka nożna: Ryszard Tarasiewicz wraca do ekstraklasy

Świętopełek Glegoła, KCH
Kibice Cracovii chcieli świętować awans z pirotechniką, co nie spodobało się ochronie Piotr Krzyżanowski
Huśtawkę nastrojów mogli przeżyć kibice śledzący wydarzenia na boiskach piłkarskiej I ligi. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ostatecznie jednak z awansu do ekstraklasy cieszą się Zawisza Bydgoszcz i Cracovia.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przewodzili stawce i nie musieli się oglądać za siebie, wystarczyło wygrać z Polonią Bytom. Do zadania podeszli bardzo poważnie, wbijając spadkowiczowi cztery bramki. Dodając do tego równania czyste konto Wojciecha Kaczmarka, otrzymujemy awans Zawiszy.

W Legnicy rozegrano bardzo istotne spotkanie Miedzi z Cracovią. "Pasy" musiały pokonać podopiecznych Bogusława Baniaka i liczyć na zwycięstwo Floty z Termalicą. Po pierwszej połowie dwa karne wykorzystane przez Vladimira Boljevicia zadecydowały o wyniku 0:2. Legniczanie mieli szansę jeszcze przed przerwą zmniejszyć różnicę, ale podyktowanej za faul na samym sobie jedenastki nie wykorzystał Jakub Grzegorzewski. W tym samym czasie jednak gracze Niecieczy prowadzili w Świnoujściu 1:0, co dawało radość zespołowi z Małopolski.

Drugie połowy przyniosły jednak trochę zmian. W Legnicy częściowo zrehabilitował się "Grześ", po raz drugi podchodząc do rzutu karnego w 64 minucie, tym razem już z sukcesem. Niestety, chwilę później do bramki gospodarzy trafił Bartłomiej Dudzic i Miedź nie miała już większych szans na dobry wynik.

Tymczasem w Świnoujściu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieniła się gra Floty. Gospodarze roznieśli Termalicę, strzelając jej cztery bramki, co spowodowało, że zebrani w Legnicy kibice Cracovii mogli rozpocząć świętowanie.
Tutaj doszło jednak do nieprzyjemnego incydentu, gdy pod koniec spotkania goście odpalili race. Zareagowali na to pracownicy ochrony, którzy weszli na sektor zajmowany przez fanów "Pasów" i próbowali wyprowadzić z niego osoby odpowiedzialne za odpalenie pirotechniki. Rozsierdziło to resztę kibiców gości, którzy rzucili się bronić kolegów. Ochrona musiała użyć gazu łzawiącego. Sytuację uspokoiła dopiero interwencja policji. W wygaszeniu zamieszek na pewno pomogło też zakończenie meczu i informacja o korzystnym wyniku znad morza. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legnicy informował, że nikt nie został na razie zatrzymany.

Miedź Legnica - Cracovia 1:3 (0:2)
Bramki:
Igor Jurga 34, Marcin Trojanowski 80 - Piotr Madejski 83, Jakub Grzegorzewski 85 z karnego
Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).
Miedź: Ptak - Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Bartczak, Madejski, Marciniak (46. Łuszkiewicz), Kasperkiewicz, Grzegorzewski, Lenkiewicz, Zakrzewski (75. Nowacki), 81. Zasada.
Cracovia: Pilarz, Marciniak, Żytko, Kosanović, Puzigaća, Danielewiczl, Szeliga (52. Dąbrowski), Steblecki (68. Dudzic), Bernhardt, Strausl (46. Budziński), Boljević.

I liga
Pozostałe mecze 34. kolejki:
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 2:1 (Banasiak 62 Szczot 72 - Glanowski 90), GKS Katowice - Dolcan Ząbki 1:0 (Pitry 11), Arka Gdynia - ŁKS Łódź 3:0 (wo), Okocimski KS Brzesko - Warta Poznań 2:0 (Smółka 54, 57), GKS Tychy - Bogdanka Łęcza 0:0, Sandecja Nowy Sącz - Kolejarz Stróże 1:2 (Borovićanin 84 - Walęciak 28, Bocian 58), Polonia Bytom - Zawisza Bydgoszcz 0:4 (Abbott 41 - z karnego, 61, Ziajka 80, Ostalczyk), Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:1 (Nnamani 45, Olszar 58, Śpiączka 84, Stasiak 90 - Rybski 34).

1. Zawisza Bydgoszcz 34 66 69-26
2. Cracovia 34 64 48-35
3. Flota Świnoujście 34 63 54-28
4. Termalica Nieciecza 34 63 57-33
5. Arka Gdynia 34 57 46-29
6. GKS Tychy 34 55 44-28
7. Dolcan Ząbki 3454 52-41