Klopp pokłócił się z Salahem i otrzymał „wiązankę” od Moyesa: Cholera, jest zbyt uroczy, a jego zęby są zbyt jasne. Wynoś się szybko, Jürgen

Jacek Kmiecik
Trener Liverpoolu Jürgen Klopp
Trener Liverpoolu Jürgen Klopp AP/EASTNEWS
Trener West Ham United Szkot David Moyes żartował z powodu zbliżającego się opuszczenia Liverpoolu przez niemieckiego coacha Jürgena Kloppa. W meczu 35. kolejki Premier League zespoły obu szkoleniowców West Ham i Liverpool zremisowały 2:2 przez co „The Reds” praktycznie stracili szansę na mistrzostwo Anglii.

Moyes zażartował z odejścia Kloppa

– Będę szczęśliwy, jak go nie będzie. Cholera, jest zbyt uroczy, a jego zęby są zbyt jasne. Odegrał ogromną rolę w Liverpoolu. Jest tam ojcem i był w stanie kontrolować duży klub piłkarski. Wynoś się stąd szybko, Jürgen!

– zacytowało wypowiedź Davida Moyesa 90minutes.online.

Trener Liverpoolu Jürgen Klopp i coach West Hamu United David Moyes dziękują sobie za remisowy mecz EPA/PAP

Klopp już wcześniej zapowiadał, że po sezonie opuści Liverpool. Jürgen kieruje klubem od 2015 roku.

W meczu West Ham – Liverpool (2:2) pomocnik gospodarzy Jerrod Bowen otworzył wynik w 43. minucie. Obrońca „The Reds” Andrew Robertson wyrównał w 48. minucie. W 65. minucie Cody Gakpo strzelił do bramki londyńczyków, a piłka wpadła do siatki po potrójnym odbiciu – od obrońcy Angelo Ogbonny'ego, pomocnika Tomasa Soucka i bramkarza Alphonse'a Areoli. W rezultacie gol został zaliczony Czechowi. W 77. minucie napastnik „Hammersów” Mikail Antonio doprowadził do remisu.

Kłótnia Salaha z Kloppem

Rozczarowujący wynik został przyćmiony konfliktem napastnika Mohameda Salaha z Kloppem. Egipcjanin i trener pokłócili się, gdy Mo przygotowywał się do wyjścia na boisko w końcówce meczu.

Egipski napastnik Liverpoolu Mohamed Salah w sprzeczce z trenerem „The Reds” Jürgenem Kloppem screenshot Canal+

Po wyrónaniu przez „Młoty” w 77. minucie dwie minuty później Salah zastąpił Luisa Diaza. Po straconej bramce, przygotowując się do wejścia na boisko, Mo z radością omówił coś z Moyesem.

Trener West Hamu United David Moyes i napastnik Liverpoolu Mohamed Salah
Trener West Hamu United David Moyes i napastnik Liverpoolu Mohamed Salah screenshot Canal+

Zaraz po tym Egipcjanin starł się z Kloppem. Kibice „The Reds” sugerowali, że Niemiec był niezadowolony z zachowania Salaha po tym, jak jego zespół stracił gola. Doszło do tego, że Darwin Nunez musiał uspokoić Mo. Po meczu Salah odmówił udzielania wywiadów prasie, twierdząc:

– Jeśli dzisiaj przemówię… wybuchnie pożar.

Napastnik Liverpoolu Mohamed Salah z pretensjami wobec trenera „The Reds” Jürgena Kloppa screenshot Canal+

Klopp pytany o sprzeczkę z Salahem odparł:

– Czy mogę ujawnić, co zostało powiedziane? Nie, ale rozmawialiśmy już o tym w szatni. Wszystko już za nami

– zacytowała trenera Liverpoolu BBC.

Rozczarowanie Kloppa remisem z West Hamem

– Oczywiście, że jesteśmy bardzo rozczarowani. Myślę, że wszyscy widzieli, że jedna drużyna zasłużyła na zwycięstwo w tym meczu – i jesteśmy to my. Po serii czterech meczów w ciągu dziesięciu dni był to trudny mecz, ale uważam, że zawodnicy spisali się naprawdę dobrze. W wielu momentach graliśmy bardzo dobrze, ale ostatecznie nie potrafiliśmy sobie poradzić z sytuacją. Oto historia ostatnich czterech tygodni

– ocenił występ szkoleniowiec „The Reds”.

Klopp zwątpił w mistrzostwo Liverpoolu

Zespół trenera Kloppa wygrał tylko raz na pięć ostatnich meczów w Premier League. Kolejne spotkanie rozegra 5 maja u siebie z Tottenhamem Hotspur.

– Czy w tej chwili wierzę, że zostaniemy mistrzami? Nie, bo taka jest tabela i obecna sytuacja na to nie pozwala. Ale czy to jest problem? Nie sądzę. Zobaczmy co się stanie. Nie wiem, z kim grają pozostałe drużyny. Czy jest możliwe, że Arsenal i City przegrają dwa mecze? Mało prawdopodobne, ale możliwe. Czy jest możliwe, że Liverpool wygra cztery mecze? Tak, robiliśmy to już wcześniej, jest to również możliwe. Dlatego nie lekceważę tej opcji

– skomentował Klopp.

Obecnie Liverpool zajmuje trzecie miejsce w tabeli Premier League z 75 punktami, tracąc 2 punkty do prowadzącego Arsenalu , ale „Kanonierzy” mają mecz do rozegrania dzisiaj, to jest w niedzielę z Tottenhamem w derbach północnego Londynu.