Piłka nożna. Miedź Legnica remisuje ze Stomilem [Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:1]

PJ
W meczu 25. kolejki I ligi Miedź zremisowała ze Stomilem 1:1. Wynik otworzył Machulenko po błędzie legnickiej defensywy, a do remisu doprowadził Jorge Kadu, który wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką jednego z obrońców gości.

W pierwszej połowie Miedź nie stwarzała sobie dogodnych sytuacji. Legniczanie grali słabo i nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Stomilu, a występująca w eksperymentalnym składzie defensywa grała bardzo niepewnie.

– Graliśmy nerwowo w obronie i popełnialiśmy zbyt dużo strat. Przespaliśmy pierwszą połowę – przyznał szkoleniowiec gospodarzy Janusz Kudyba.

Stomil strzelił bramkę właśnie po błędzie obrońców MKS-u. Zabrakło komunikacji między Mrowcem a Księżniakiewiczem, co wykorzystał Machulenko, który wyprowadził gości na prowadzenie. Po tym trafieniu olsztynianie cofnęli się i nastawili na grę z kontrataku.

Od początku drugich 45 minut Miedź osiągnęła przewagę i szukała drogi do bramki Stomilu. Olsztynianie zagęścili środek pola, więc legniczanie raz za razem atakowali skrzydłami, a bardzo aktywni byli Garuch i Łobodziński. Kilka razy też nadziali się na groźne kontry gości, ale obronną ręką wychodził z tych sytuacji Dominik Budzyński, który zastąpił w wyjściowej jedenastce kontuzjowanego Dawida Smuga. Wreszcie w 78. min kapitalna akcją popisał się Łobodziński, który mijał rywali jak tyczki i oddał silny strzał na bramkę, który jeden z obrońców zablokował ręką. Sędzia wskazał na 11 metr, a rzut karny na wyrównującą bramkę zamienił Kadu.

Już w doliczonym czasie gry Łobodziński ostro centrował w kierunku bramki, a jeden z defensorów Stomilu znów zablokował piłkę ręką we własnym polu karnym, ale tym razem gwizdek sędziego Rynkiewicza milczał.

– Według mnie to zagranie bardziej zasługiwało na podyktowanie rzutu karnego, niż wcześniejsza sytuacja, w której sędzia dał nam jedenastkę – ocenił na gorąco Kudyba. Trener "Miedzianki" odniósł się także do postawy debiutującego w I lidze Budzyńskiego. – Zagrał dobry mecz, a w drugiej połowie wybronił sytuację, która mogła zakończyć się stratą gola. Jestem zadowolony z jego występu – podsumował.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:1
Bramki: Kadu 80-k. - Maczułenko 28
Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra)
Żółte kartki: Midzierski, Bartoszewicz - Skiba, Czarnecki, Trzeciakiewicz, Kowal, Głowacki

Miedź: Budzyński – Mrowiec, Księżniakiewicz, Midzierski, Woźniczka, Bartoszewicz (53. Cierpka), Kakoko (71. Kadu), Garuch, Łobodziński, Szczepaniak, Labukas (81. Chrzanowski).
Stomil: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Wełna, Głowacki, Głowacki, Jegliński, Maczułenko (90. Remisz), Trzeciakiewicz, Koval, Żwir (84. Mroczkowski).