Orlen Superliga: Wygrana Chrobrego na inaugurację rundy. Zagłębie wciąż w dolnych rejonach tabeli

Facebook/Energa Wybrzeże Gdańsk
PIŁKA RĘCZNA. Po zimowej przerwie w Orlen Superlidze KGHM Chrobry Głogów wygrał z Energą Wybrzeże Gdańsk, natomiast Zagłębie Lubin uległo Enerdze MKS-owi Kalisz.

Na kłopoty Rafał Stachera - tak w skrócie można podsumować ostatnie starcie Chrobrego z Wybrzeżem Gdańsk. Bramkarz głogowian w pierwszej połowie obronił cztery rzuty karne, a po zakończeniu meczu zasłużenie odebrał nagrodę MVP. Golkiper dolnośląskiego zespołu w całym spotkaniu bronił ze skutecznością na poziomie 44 proc. Za ofensywę Chrobrego w głównej mierze odpowiadał Paweł Paterek, który zdobył dziewięć bramek.

W Głogowie mają powody do radości, czego nie można powiedzieć o Lubinie. Zagłębie w tym sezonie okupuje dolne rejony tabeli. Po meczu z MKS-em Kalisz ta sytuacja nie uległa zmianie. W 52. minucie był remis 25:25, ale ostatnie akcje spotkania należały do gospodarzy. Zagłębie przegrało 28:30 i zajmuje 12. miejsce. Podopieczni Tomasza Kozłowskiego mają dziewięć punktów przewagi nad ostatnim Zepterem KPR-em Legionowo, natomiast ich strata do miejsca gwarantującego udział w play-offach (czołowa ósemka) wynosi osiem „oczek”.