Tłumy kibiców na sparingu Śląsk Wrocław - KKS Kalisz! Byliście? Znajdźcie się na zdjęciach

Michał Perzanowski
Kibice na sparingu Śląsk Wrocław - KKS Kalisz 2:1 (1:0)
Kibice na sparingu Śląsk Wrocław - KKS Kalisz 2:1 (1:0) Michał Perzanowski / Polska Press
Stadion przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu dawno nie był tak oblegany! W sobotę (3 lutego) piłkarze Śląska Wrocław rozegrali sparing z KKS-em Kalisz. Był to ostatni mecz przed rundą wiosenną PKO Ekstraklasy, w której wrocławianie są liderem. Kibice skandowali nazwiska piłkarzy, zagrzewając ich do boju. Podopieczni trenera Jacka Magiery wygrali x:x i zachęcili swoich fanów do odwiedzania ich przy al. Śląska.

Kibice na meczu Śląsk Wrocław - KKS Kalisz

Gdy zawodnicy meldowali się na murawie, na stadionie przy ul. Oporowskiej panowała już świetna atmosfera. Młodsi fani prosili o autografy swoich idoli, a nieco starsi zajęli już miejsca i czekali na pierwszy gwizdek arbitra.

Śląsk od początku spotkania kontrolował to, co działo się na boisku. W ataku pozycyjnym był przez niemal cały mecz. W 16. minucie po składnej akcji w środku pola uderzenie Erika Expósito zostało zablokowane.

Nie udało się środkiem, ale powiodło się na skrzydle! Furorę na lewej stronie robili Nahuel Leiva i Patryk Janasik. Zwłaszcza ten drugi, który aż czterokrotnie uderzał na bramkę rywali. Gola strzelił w 27. minucie - otrzymał piłkę w polu karnym i na raty pokonał golkipera Macieja Krakowiaka.

Tak kibicowaliście na meczu. Byliście na trybunach? Znajdźcie się na zdjęciach >>

Tuż po zmianie stron, w 48. minucie Piotr Samiec-Talar podwyższył prowadzenie. Goście z Kalisza zdobyli bramkę kontaktową 20 minut później. Hubert Sobol wykorzystał błąd w obronie Śląska i strzelił do pustej bramki.

Śląsk Wrocław - KKS Kalisz 2:1 (1:0)

Bramki: Patryk Janasik 27, Piotr Samiec-Talar 48 - Hubert Sobol 68

Śląsk Wrocław: 35. Kacper Trelowski (60, 30. Bartosz Głogowski) - 27. Martin Konczkowski (46, 78. Tommaso Guercio), 4. Łukasz Bejger (46, 87. Simeon Petrow), 5. Aleks Petkow (63, 2. Aleksander Paluszek), 19. Patryk Janasik (30, 33. Jehor Macenko; 64, 28. Michał Rzuchowski) - 24. Piotr Samiec-Talar (63, 22. Mateusz Żukowski), 16. Peter Pokorný (63, 23. Daniel Łukasik), 8. Patrick Olsen (46, 11. Patryk Klimala), 17. Petr Schwarz (63, 20. Alen Mustafić), 10. Nahuel Leiva (46, 26. Burak İnce) - 9. Erik Expósito (63, 21. Patryk Szwedzik).

To dobry prognostyk przed ligą, która zostanie wznowiona w następny weekend. Śląsk Wrocław podejmie na Tarczyński Arenie Pogoń Szczecin 11 lutego o godz. 17:30.