Orlen Superliga: Śliski parkiet w Lubinie. Wisła odskoczyła Zagłębiu

OPRAC.: DF
MKS Zagłębie Lubin S.A.
Nie było niespodzianki w 2. kolejce Orlen Superligi. Piłkarze ręczni Zagłębia, pomimo bardzo dobrych fragmentów w pierwszej połowie, ostatecznie wyraźnie ulegli wyżej notowanej Orlen Wiśle Płock 23:41. Spotkanie rozpoczęło się z 40-minutowym opóźnieniem. Parkiet w hali RCS był bliski i jego nawierzchnia musiała przejść odpowiednią kosmetykę.

Wynik sobotniego meczu otworzył Grego Fazekas, ale chwilę później wyrównał Patryk Iskra. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem przewagi płocczan, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu i wygrywali 6:1. Następną serię zaliczyli gospodarze, dzięki czemu złapali kontakt z aktualnymi wicemistrzami Polski. Później znów goście byli na nieznacznym prowadzeniu, jednak walki i ambicji Miedziowym nie można było odmówić. Do tego lubinianie konstruowali efektowne akcje, które co najważniejsze kończyły się skutecznymi rzutami. W 20. minucie było 10:12, ale czerwoną kartkę za faul otrzymał dobrze radzący sobie na parkiecie Patryk Iskra, na domiar złego lubinianie musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Pomimo, że Zagłębie potrafiło zdobyć bramkę w tej sytuacji, to Wisła trafiła w tym czasie trzykrotnie. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy Nafciarze jeszcze odskoczyli i do przerwy wygrywali różnicą siedmiu trafień.

Tak jak zakończyła się pierwsza połowa, tak wyglądał początek drugiej. Wisła zdobywała kolejne bramki i powiększała swoją przewagę, a robiła to na tyle skutecznie, że niespełna siedem minut po zmianie stron wygrywała już 26:15. Druga cześć spotkania to już zdecydowana przewaga ekipy z Płocka. Podopieczni Xaviego Sabate, podobnie jak w Piotrkowie Trybunalskim, zaliczyli rewelacyjnie drugie trzydzieści minut i zwyciężyli bardzo pewnie.

2. KOLEJKA ORLEN SUPERLIGI
MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 23:41 (14:21)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Stankiewicz 1, Hlushak 2, Krupa Rafał 2, Moryń 3, Krupa Paweł, Krysiak 3, Michalak 1, Drozdalski 2, Bekisz 1, Iskra 3, Pedryc 2, Kałużny 1, Rutkowski 2.
Wisła: Jastrzębski, Alilović - Daszek 5, Zarabec 1, Piroch 2, Sroczyk 3, Serdio 1, Susnja 1, Fazekas 4, Krajewski 6, Perez 4, Terzić, Dawidzik 2, Mihić 2, Mindegia 4, Zhitnikov 6.

Michał Rańda, młodzieżowy mistrz Europy w wioślarskiej czwórce podwójnej: Niewielu w to wierzy, ale rodzice wręcz zniechęcali mnie do wioślarstwa (WIDEO)