Utrudnienia dla kierowców od soboty (23 października)
Od soboty rusza kolejny etap prac przy budowie sieci podziemnych na ul. Strzegomskiej w ramach budowy odcinka trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór. Tym razem organizacja ruchu zmieni się na odcinku od ul. Komorowskiej do Rogowskiej. Prace w tym miejscu potrwają kilka miesięcy.
Mapa:
Ponadto od soboty (23 października) wprowadzona zostanie sygnalizacja świetna na ul. Dembowskiego na wysokości dawnego stadionu Budowlanych na Sępolnie (Dembowskiego 6/8). Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Wykonawca rozpocznie tam prace przy budowie nowych i przebudowanie istniejących sieci podziemnych, a potem skrzyżowania tej ulicy z AWW.
Światła zostaną wprowadzone w tym miejscu:
Zmiany dla linii tramwajowych i autobusowych
Zmiany od 23 października (sobota) przewidywane są dla linii tramwajowych: 3, 4, 6, 7, 10, 15, 20, 33 i 74 oraz autobusowych: 103, 104, 106, 148, 149, 243, 247, 248, 253 i 257. Związane są z zakończeniem następujących prac:
- remontem torowiska na ulicy św. Mikołaja i ulicy Ruskiej,
- wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Jana Pawła II od strony ulicy Ruskiej i św. Mikołaja,
- wymianą krzyżownicy na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok.
Linia 3 - tramwaje tej linii powrócą na trasę przez ulicę Ruską/św. Mikołaja i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego. Jednakże, z powodu prac przy przebudowie ulicy Krakowskiej będą kursowały w skróconej relacji do placu Wróblewskiego.
Linia 4 - tramwaje powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.
Linia 6 - tramwaje linii 6 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Teatralny.
Linia 7 - "siódemka" powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Teatralny.
Linia 10 - tramwaje tej linii powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Ruską/św. Mikołaja i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.
Linia 15 - tramwaje linii 15 jadące z Parku Południowego w kierunku pętli Poświętne, będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.
Linia 20 tramwaje będą kursować nadal w relacji Krzyki - Leśnica - Krzyki, ale od ulicy Podwale przez ulicę Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i św. Mikołaja/Ruską do placu Jana Pawła II.
Linia 33 - tramwaje linii 33 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Ruską/św. Mikołaja i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.
Linia 74 - tramwaje jadące z Oporowa w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.
Linia 103 i 104 - autobusy linii 103 i 104 jadące od strony Maślic, Kozanowa i Popowic w kierunku placu Jana Pawła II powrócą na trasę przez ulicę Poznańską i Zachodnią.
Linia 106, 148 i 149 - autobusy tych linii jadące od strony Nowego Dworu w kierunku ulicy Dworcowej powrócą na trasę przez ulicę Podwale i będą zatrzymywały się na przystanku "Renoma".
Linia 243, 247, 248, 253 i 257 - kursy nocne autobusów linii 243, 247, 248, 253 i 257 jadące w kierunku ulicy Legnickiej lub Dworca Nadodrze, od ulicy Świdnickiej powrócą na trasę przez ulicę Bożego Ciała i Widok.
Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych - dodatkowe tramwaje i autobusy na cmentarze
W weekend 23-24 października (sobota i niedziela) przewidziane są dodatkowe przystanki na trasach autobusów linii A, K i 118. Będą zatrzymywały się w okolicach wrocławskich cmentarzy.
Linia A - autobusy tej linii dodatkowo zatrzymują się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
Linia K - w godz. od 9 do 18 wszystkie kursy autobusów linii K zostaną przedłużone w obu kierunkach: od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) - ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
Linia 118 - w godz. od 9 do 18 zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.
MPK wypuści również dodatkowe autobusy i tramwaje, które wyjadą na wrocławskie ulice w weekend 23-24 października. W sobotę i niedzielę między Nowym Dworem, a cmentarzem na Kiełczowie będzie kursowała linia autobusowa nr 322 (od godz. 9 do 18, co 15 minut).
Między ul. Buforową i ul. Racławicką, z przystankiem przy cmentarzu Grabiszyńskim – linia autobusowa 334 (także od godz. 9 do 18, co 15 minut).
W sobotę i niedzielę na tory wyjedzie specjalna linia tramwajowa E8, która będzie kursować między osiedlem Gaj a cmentarzem Osobowickim. Będzie kursować od godz. 9 do 18, co 20 minut.
Spis przystanków linii autobusowej 332 - Nowy Dwór (pętla) – Rogowska – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Hermanowska - Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego - Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu - Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna - most Milenijny – Osobowicka - Cmentarz Osobowicki - Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety - Gorlicka – Litewska – Żmudzka - Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz
Spis przystanków linii autobusowej 334 - Buforowa (Rondo) - Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka - Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska - Rondo Woźniaka – Aleja Pracy - Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska - Solskiego – Aleja Piastów - Racławicka
Spis przystanków linii tramwajowej E8 - Gaj – Świeradowska - Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława - św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois - Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka - Osobowice
Nowe przystanki od soboty
Od soboty (23 października) zostaną uruchomione przystanki o nazwie "skwer Krasińskiego".
Będą zlokalizowane:
- przy ulicy Podwale przed skrzyżowaniem z ulicą Komuny Paryskiej dla autobusów linii A, 114, 120, 145, 146 i 149,
- przy ulicy Krasińskiego za skrzyżowaniem z ulicą Komuny Paryskiej dla autobusów linii A, 145, 146 i 149.
Przystanki będą posiadały status przystanku "na życzenie".
- Czwartkowa wichura przyniesie zmianę pogody. Jaka aura będzie w weekend?
- Wypadek na AOW z udziałem radiowozu. To była ciężka noc [ZDJĘCIA]
- Wichura we Wrocławiu. Ofiary, ranni i duże straty [MNÓSTWO ZDJĘĆ]
- Pył z rozbiórki biurowca leci wprost na ludzi! Firma spróbuje polewać
- Duże zmiany we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?