Wydłużona trasa linii 149
Od dzisiejszego poranka na stałe wydłużono trasę linii 149.
PLAC GRUNWALDZKI – Norwida – Curie-Skłodowskiej – plac Grunwaldzki – most Grunwaldzki – Podwale – pl. Orląt Lwowskich – Robotnicza – Strzegomska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Kołobrzeska – KUŹNIKI
KUŹNIKI – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Zemska – Rogowska – Strzegomska – Robotnicza – Wagonowa - Fabryczna – Robotnicza – pl.Orląt Lwowskich – Podwale – Świdnicka – plac Kościuszki – Kościuszki – Dąbrowskiego – Krasińskiego – plac Powstańców Warszawy – most Grunwaldzki – PLAC GRUNWALDZKI
Autobusy linii 149 na wydłużonym odcinku trasy będą zatrzymywać się w obu kierunkach na przystankach: "Nowy Dwór (Stacja kolejowa)", "Kołobrzeska" i "Kuźniki".
Przeniesienie przystanku linii 110
Od 5 grudnia został także przeniesiony przystanek początkowo/końcowy przy Dworcu Głównym dla autobusów linii 110.
Autobusy te, jadące z Iwin do Dworca Głównego PKP, będą zatrzymywały się na przystanku autobusowym na ulicy Peronowej w zatoce autobusowej (przystanek bez zmian) i kontynuowały kurs do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Stawowej przed skrzyżowaniem z ulicą Bogusławskiego. Kursy z Dworca Głównego PKP do Iwin będą rozpoczynane z nowego przystanku zlokalizowanego na ulicy Stawowej przed skrzyżowaniem z ulicą Bogusławskiego.
Kamieńskiego
Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z budową kanalizacji na Polanowicach. Ulica Kamieńskiego przy skrzyżowaniu ze Starościńską staje się przejezdna. Nastąpiły zmiany tras linii autobusowych 130 i 247. Oddanie do ruchu skrzyżowania umożliwiło zawracanie autobusów linii 130 i 247 na pętli Polanowice. Do miejscowości Krzyżanowice zostaną utrzymane kursy linii 130 realizowane zgodnie z rozkładem jazdy sprzed wyłączenia z ruchu pętli Polanowice.
To, że Kamieńskiego jest przejezdna, nie oznacza końca remontu. Nieskończone są chodniki, nie mówiąc o dalszej części inwestycji, czyli ul. Polanowickiej.
ZOBACZ: Ulicą Kamieńskiego jedziemy już normalnie. Ale to nie koniec remontu
Brodzka
Od 5 grudnia autobusy 101 i 245 wróciły na swoje stałe trasy przejazdu. Zakończył się remont nawierzchni ulicy Brodzkiej (Pracze Odrzańskie). Ponadto przywrócony zostanie również kurs szkolny linii 923 realizowany na potrzeby Gimnazjum nr 22 przy ulicy Lubelskiej.
Miłoszycka
Przypomnijmy, że od piątku, a nie jak wcześniej zapowiadano od dziś, ruszył kolejny etap prac związanych z przebudową ulicy Miłoszyckiej na odcinku od ulicy Mydlanej do ulicy Swojczyckiej. Autobusy linii 118 kursują objazdem w obu kierunkach od skrzyżowania ulicy Kowalskiej i Mydlanej przez ulicę Mydlaną do ulicy Swojczyckiej z pominięciem ulicy Miłoszyckiej.
Kursy linii 115 realizowane przez ulicą Miłoszycką będą realizowane prosto ulicą Swojczycką z pominięciem przystanków "Ceglana" i "Miłoszycka". MPK uruchomiło autobus 718, dowożący pasażerów z Miłoszyckiej do autobusów 115 i 118.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?