Przejazd przez Długosza to dramat. Czy wprowadzone zostaną...

  Przejazd przez Długosza to dramat. Czy wprowadzone zostaną ułatwienia?

  Zdjęcie autora materiału
  Weronika Skupin

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Czy jest szansa na usprawnienie przejazdu przez wąską ulicę Długosza na odcinku od Czajkowskiego do Boya-Żeleńskiego? Na ulicy, która jest dość szeroka, po obu stronach jezdni parkują auta. To sprawia, że ulica robi się wąska. Dodatkowo naprzeciwko Przedszkola nr 68 (ul. Długosza 29) jest zajezdnia autobusów DLA, obok Lidl, przy skrzyżowaniu z ul. Miechowity hurtownie budowlane, a przy skrzyżowaniu z Czajkowskiego Bobolandia i wszędzie tam parkują autobusy oraz TIRy (ostatnio zrobiły sobie tam parking na noc). Nie ma szans, aby dwa auta się minęły, jeśli z każdej strony jezdni został zaparkowany jakiś pojazd) - pisze do nas Czytelnik Mariusz Falkiewicz. Odpowiedzi na jego pytanie szukała reporterka Gazety Wrocławskiej, Weronika Skupin.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Czytelnik dodaje, że dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 68 przy ul. Długosza wnosiła o zakaz postoju powyżej 15 min w określonych godzinach w okolicy placówki. Urząd miasta przychylił się do tej prośby, ale nadal nic z tym nie zrobił.

  Znaki na ulicach ustawia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, ale żaden projekt do realizacji w zakresie ograniczenia parkowania na ul. Długosza tam jeszcze nie dotarł.
  W urzędzie zapewniają nas jednak, że projekt ograniczenia parkowania do 15 minut na wysokości przedszkola (aby wyeliminować długie postoje) nie został odłożony do szuflady. Czeka na opracowanie, Wydział Inżynierii Miejskiej kompletuje dokumenty.

  Poza tym inne skargi dotyczące parkowania na tej ulicy do urzędu miasta nie docierały, podobnie jak sygnały o problemach w przejeździe tą ulicą. - Ulica Długosza jest jedną z szerszych w okolicy (jezdnia ma 9 metrów szerokości), zwłaszcza w porównaniu do Boya-Żeleńskiego czy Berenta - mówi nam Ewa Mazur ze ZDiUM. W WIM taki wniosek o poszerzenie ulicy zostałby określony jako nieuzasadniony.

  Niezależnie od tego, że wcześniej skargi nie docierały do urzędników, wybiorą się oni na miejsce poobserwować, jak wygląda tam parkowanie. - Biorąc pod uwagę przesłane pytanie czytelnika, zostanie przeprowadzona wizja w terenie celem oceny obecnej sytuacji - przekazuje Małgorzata Szafran z Urzędu Miejskiego.

  Z kolei tiry parkują na tej ulicy niezgodnie z przepisami. Urzędnicy deklarują, że zwrócą się do straży miejskiej z prośbą o częstszą kontrolę parkowania w tym miejscu, zwłaszcza w godzinach nocnych.

  Gdyby mieszkańcy chcieli dalszych zmian na tej ulicy, powinni zgłosić się do rady osiedla o wspólne wypracowanie jakiegoś stanowiska. - Jeśli mieszkańcy mają jakieś propozycje, zapraszamy do rady osiedla. Jako radny miejski mogę też złożyć interpelację do prezydenta miasta w razie potrzeby - mówi Krzysztof Szczerba, radny osiedla Karłowice-Różanka i radny miejski. Jak dodaje, patrole straży miejskiej na Długosza nie są zbyt częste. - Strażnika miejskiego to ja tam od lat nie widziałem - mówi i obiecuje, że poruszy problem na posiedzeniu rady osiedla.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (23)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bicie piany

   z Karłowić (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Czy gość nie zna setek ulic we Wrocławiu trudniej przejezdnych. Przejeżdżam tam co dzień , nie ma specjalnego ruchu jedyne co przeszkadza to krzywa brukowa jezdnia przeznaczona kiedyś głównie dla...rozwiń całość

   Czy gość nie zna setek ulic we Wrocławiu trudniej przejezdnych. Przejeżdżam tam co dzień , nie ma specjalnego ruchu jedyne co przeszkadza to krzywa brukowa jezdnia przeznaczona kiedyś głównie dla koni.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Propozycje

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Szanowni czytelnicy, uzytkownicy, kierowcy i dziennikarze,

   Na sprawe nalezy spojrzec z roznych perspektyw.
   1. Zakazac postoju autobusow i ciezarowek.
   2. Przy przedszkolu stworzyc zatoczki i...rozwiń całość

   Szanowni czytelnicy, uzytkownicy, kierowcy i dziennikarze,

   Na sprawe nalezy spojrzec z roznych perspektyw.
   1. Zakazac postoju autobusow i ciezarowek.
   2. Przy przedszkolu stworzyc zatoczki i strefe dla korzystajacych z przedszkola na zasadzie "przywoze dziecko i bezpiecznie doprowadzam do przedszkola" ale nie zastawiam wyjazdow, nie blokuje ruchu i widocznosci, utrudniajac w ten sposob poruszanie sie innym kierowcom.
   3. Zabrac sie za parkowanie pojazdow zwlaszcza tam gdzie jest wjazd na dlugosza i do lidla, przy przedszkolu (jak wyzej).

   Tak naprawde mozna sie pochylic nad tymi trzema punktami i zaczac od znalezienia rozwiazania na te tematy.
   Nie ma potrzeby zakazywania zatrzymywania sie i postoju na calej dlugosci ulicy. Wrecz byloby to jeszcze wiekszym utrudnieniem.
   Jezeli zaparkowane sa samochody po obu stronach blisko kraweznika i rozsadnie czyli prostopadle, nie ma wtedy najmniejszych problemow z przejazdem dwoch samochodow jednoczesnie. Prosze pojezdzic po miastach Europy.
   Oczywiscie dotyczy to rowniez oceny sytuacji i umiejetnosci kierowcow, w zwiazku z tym nie ma mozliwosci zeby zadowolic wszystkich uzytkownikow drogi.

   Wiekszym problemem jest wiadukt na boya zelenskiego z jednym pasem ruchu wiec prosze o zainteresowanie sie dziennikarzy rowniez (a moze przede wszystkim) tym tematem.

   Otacza nas mnostwo absurdow. Nie mozna sie zgodzic na wprowadzanie zakazu na calej ulicy poniewaz bedzie to niestety kolejny.

   Pozdrawiam,
   Mieszkaniec Dlugosza

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dramat?

   Kuruś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Dramat? W całym mieście jest dramat. Wystarczyło wracać dzisiaj po godzinie 16 ślężną w stronę centrum. TO BYŁ DRAMAT. A to jest jedna z głównych ulic przelotowych! WSZĘDZIE TAK JEST!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przykre

   bumelant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   wincyj dróg rowerowych, wincyj buspasów, mnij pasów samochodowych - do tego zmierza POlityka włodarzy Wrocławia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   m

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Z Długosza auta które wyjeżdzają jezdzą po chodniku przy ul.Czajkowskiego tam zapada się jezdnia ale nikt nie reaguję na zgłoszenia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sczerba nie mówi prawdy

   karłowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Od stycznia na stronie internetowej RO wisi info o dyzurach radnych po przerwie świątecznej .i co ???
   Do dzisiaj cisza. Jak można zapraszać do RO ,która jest wciąż zamknieta .Po prostu skandal .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Scieszka rowerowa niezbedna....

   wawa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 10

   Proponuje zwęzić pasy ruchu, postawić tzw. hopki, zrobić dwa kontra (tak tak) pasy dla rowerów po obu stronach ulicy i założyć 3 światła dla pieszych. I oczywiście konieczna wypowiedz oficera...rozwiń całość

   Proponuje zwęzić pasy ruchu, postawić tzw. hopki, zrobić dwa kontra (tak tak) pasy dla rowerów po obu stronach ulicy i założyć 3 światła dla pieszych. I oczywiście konieczna wypowiedz oficera rowerowego. Gwarantuje że problem zostanie rozwiązany :))))zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dramat

   Łuska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Mieszkam przy Długosza wiec widzę co sie dzieje pod moimi oknami w godzinach szczytu korek masakra, auta wzdluz ulicy postawione po obu stronach drogi dwa wieksze samochody sie nie miną, dodatkowo...rozwiń całość

   Mieszkam przy Długosza wiec widzę co sie dzieje pod moimi oknami w godzinach szczytu korek masakra, auta wzdluz ulicy postawione po obu stronach drogi dwa wieksze samochody sie nie miną, dodatkowo nowy biurowiec wyrasta i ci ludzie też będą musieli gdzieś parkować. Ostatnio juz na bezczelnego na pasach zieleni łamiąc młode drzewka przy ul Miechowity zostawia sie samochody, gdzie tu jest straż miejska? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie w tym problem.

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

   Nie mam problemu z szerokością ulicy -mijanie innych samochodów nie stwarza mi problemów .Jest problem jakości nawierzchni.Kostka brukowa jest pozarywana.Przydałoby się małe poszerzenje jezdni od...rozwiń całość

   Nie mam problemu z szerokością ulicy -mijanie innych samochodów nie stwarza mi problemów .Jest problem jakości nawierzchni.Kostka brukowa jest pozarywana.Przydałoby się małe poszerzenje jezdni od Lidla do Boya.Nie rosną tam drzewa , więc dodatkowe pół metra kosztem trawnika umożliwiło by stworzenie pasa do prawo-skrętu.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   już to wiedzę

   jest jak zawsze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   dobrą kostkę brukową przytuli znajomy, wyleją bylejaki asfalt. ulica będzie zwężona, zakazy parkowania i szerokie ścieżki dla pieszych i rowerów.
   taki będzie efekt.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gruba przesada

   PP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14

   Jeżdżę tą ulicą blisko rok i naprawdę nie ma tam nigdy problemów z przejazdem mimo parkowania po obu stronach.
   Ograniczenie obok szkoły jak najbardziej uzasadnione.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Akurat...

   MM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   ...na Długosza można się wymijać (jak nie parkuje się o 0,5m od krawędzi jezdni).
   TIRy rzeczywiście tam parkują, wystarczy dopilnować by tam nie pojawiały się bez potrzeby i wszystko będzie...rozwiń całość

   ...na Długosza można się wymijać (jak nie parkuje się o 0,5m od krawędzi jezdni).
   TIRy rzeczywiście tam parkują, wystarczy dopilnować by tam nie pojawiały się bez potrzeby i wszystko będzie dobrze.
   Tylko stan nawierzchni jezdni jest coraz gorszy, a o tym nikt nie wspomina.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama