Koszykówka: Dziesiąte zwycięstwo polkowiczanek z CCC

PK, Marcin Indzierowski
CCC Polkowice
CCC Polkowice Piotr Krzyżanowski
Koszykarki CCC Polkowice kontynuują zwycięską serię w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Tym razem podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza pokonały przed własną publicznością Super Pol Tęczę Leszno 62:53.

Ósma w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy Tęcza Leszno mocno postawiła się ekipie CCC. Polkowiczanki popisały się jednak świetnym finiszem i wygrały 63:52, ale trzeba przyznać, że już dawno widmo porażki nie zajrzało im w oczy tak mocno, jak w sobotę.

Od początku spotkanie nie toczyło się po myśli polkowickich koszykarek, przede wszystkim z powodu ich słabej gry w ataku. Gospodynie pudłowały raz za razem, nawet w bardzo prostych sytuacjach. W pierwszej kwarcie CCC zdobyło tylko 10 punktów. W kolejnej - ledwie jedno oczko więcej. Swobodnie i mądrze grające rywalki skrzętnie wykorzystały słabszą niż zwykle dyspozycję faworyta i do przerwy prowadziły różnicą aż 10 punktów (31:21).

Przełom nastąpił po przerwie. Defensywa CCC stała się jeszcze szczelniejsza, a z kolei w ataku ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Amerykanki, Amisha Carter i Kalana Greene. Ten duet w trzeciej odsłonie zdobył 12 z 18 punktów rzuconych przez pomarańczowe. W 31. minucie po trafieniu Agnieszki Majewskiej polkowiczanki wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu (41:40). Tęcza nie złożyła jednak broni i w 34. minucie CCC miało do odrobienia 5 punktów (46:51), a na dodatek za pięć fauli parkiet musiała opuścić Carter. Błysk snajperskiego geniuszu Natalii Trofimowej, która w ostatniej kwarcie rzuciła 9 punktów, w połączeniu ze świetną obroną (6 kolejnych minut bez straconego kosza), pozwolił podopiecznym Krzysztofa Koziorowicza przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Niezwykłym wyczynem popisała się w tej kolejce Laurie Koehn. Amerykańska strzelba Uteksu ROW Rybnik, legitymująca się najwyższą średnią punktową w lidze (19,1 pkt/mecz), w spotkaniu z Widzewem Łódź rzuciła aż 39 oczek (w tym siedem "trójek"). Tę zawodniczkę już w środę będzie można zobaczyć w Polkowicach, bo tego dnia pomarańczowe rozegrają zaległy mecz z ROW-em. W tym meczu zadebiutuje też nowy nabytek CCC, Tangela Smith, która w sobotę dotarła wreszcie do Polski.

CCC POLKOWICE - SERWIS SPECJALNY

CCC Polkowice - Super Pol Tęcza Leszno 62:53 (10:17, 11:14, 18:9, 23:13)
CCC Polkowice: Greene 15, Carter 9, Trofimowa 9 (1), Babicka 8 (1), Majewska 8, Zoll 7, Musina 4, Jeziorna 2, Pietrzak 0.

Super Pol Tęcza Leszno: Cheek 13, Fox-Griffin 13, Czarnecka 12, Mukosiej 6, Kułaga 6, Grabowska 3, Urbaniak 0.

Ford Germaz Ekstraklasa
Pozostałe mecze 21. kolejki: ROW - Widzew 74:64, Lider - Artego 69:65, INEA - Odra 69:60, Energa - ŁKS 121:70. Mecz Lotos - Wisła odbędzie się 16.02.
1. Wisła Kraków 19 0.947 18-1
2. CCC Polkowice 19 0.895 17-2
3. AZS Gorzów Wlkp. 19 0.789 15-4
4. Lider Pruszków 21 0.667 14-7
5. Energa Toruń 20 0.650 13-7
6. Lotos Gdynia 19 0.632 12-7
7. Artego Bydgoszcz 21 0.476 10-11
8. Tęcza Leszno 21 0.429 9-12