Koszykówka: Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 63:73

Grzegorz Bereziuk
Nasi koszykarze zrehabilitowali się za uprzednią porażkę z Treflem Sopot.

Obie drużyny rozpoczęły nerwowo i miały kłopoty ze zdobywaniem punktów. Sygnał swojej drużynie do ataku dał Michał Chyliński. Kapitan PGE Turowa w ciągu premierowych 6 minut zdobył wszystkie punkty i zgorzelczanie wygrywali 9:3.

Obraz gry nie zmieniał się w dalszej części kwarty. Goście wymuszali faule na przeciwnikach, popełniali niewiele strat i po 10 minutach wygrywali 15:5. Anwilowi w tym czasie nie wychodziło dosłownie nic.

W drugiej kwarcie zmartwieniem PGE Turowa był spadek skuteczności. Trafiać za to zaczął Krzysztof Szubarga, po akcji którego w 18. min Anwil wyszedł na prowadzenie 26:24. Do przerwy to jednak czarno-zieloni byli w lepszych nastrojach, gdyż wygrywali 31:28.

Po zmianie stron trwała walka cios za cios. Dopiero w końcówce przedostatniej kwarty po akcjach będącego w dobrej dyspozycji Ivana Opacka zgorzelczanie zdołali odskoczyć na 5 oczek (52:47). Wypracowanej przewagi, mimo że przegrywali walkę o zbiórki, już nie oddali i tym samym zrehabilitowali się za niedawną porażkę z Treflem Sopot.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 63:73 (5:15, 23:16, 19:21, 16:21)
Anwil:
Szubarga 19 (4), Ginyard 9, Bartosz 8, Hajrić 7, Weeden 6 (1), Frasunkiewicz 5 (1), Jovanović 5, Sokołowski 2, Vasojević 2, Boykin 0.
PGE Turów: Opacak 18 (4), Chyliński 16 (3), Robinson 11 (2), Jackson 9, Zigeranović 7, Cel 5, Kulig 4, Stelmach 3 (1), Micić 0.

Tauron Basket Liga

Pozostałe mecze o miejsca 1-6: Czarni - Stelmet 81:91, Asseco - Trefl 72:73. Mecze o miejsca 7-12: Rosa - Polpharma 71:75, Jezioro - Start 74:60, AZS - Kotwica 84:69, Jezioro- Polpharma 83:90, Rosa - Start 72:60.