Ważne
  Remonty kładek, torowisk, progi zwalniające – tu czekają...

  Remonty kładek, torowisk, progi zwalniające – tu czekają utrudnienia

  Zdjęcie autora materiału
  Weronika Skupin

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Powstanie nowy most Żernicki
  1/5
  przejdź do galerii

  Powstanie nowy most Żernicki ©Google Street View

  Budowa mostu Żernickiego, progów zwalniających na al. Piastów, remonty rozjazdów tramwajowych na Mickiewicza, remont kładki Zwierzynieckiej, kładki dla pieszych nad al. III Sobieskiego. To najważniejsze inwestycje, które w tym roku planuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Utrudnień należy się spodziewać głównie w wakacje.
  Remont kładki Zwierzynieckiej
  Nie przejedziemy w wakacje z ul. Na Grobli do zoo i w drugą stronę. Niebawem ruszy przebudowa podjazdów na kładkę, a następnie wymieniana będzie cała płyta pomostowa. Na wyłączenie kładki z ruchu zostaną wybrane dwa miesiące między czerwcem a październikiem. Niestety zazębi się to z okresem wakacyjnym.

  Zakres prac jest spory, kładka ma już 40 lat. ZDiUM musi wymienić płytę pomostową i balustrady.
  Więcej na temat tego remontu przeczytacie tutaj: Nie dojedziesz do zoo od ul. Na Grobli. Rusza remont kładki

  Budowa mostu Żernickiego
  Na rozstrzygnięcie czeka również przetarg na przebudowę mostu Żernickiego. – Ta inwestycja rozpoczęłaby się jeszcze w tym półroczu. Oznacza budowę mostu tymczasowego oraz rozbiórkę istniejącego, a następnie budowę nowej konstrukcji – tłumaczy Ewa Mazur. Most tymczasowy będzie dostępny dla kierowców.

  Most Żernicki znajduje się nad Ślęzą w ciągu ul. Żernickiej. Łączy Kuźniki z Żernikami. Nowy most ma być znacznie dłuższy od obecnego i mierzyć 61 metrów (obecnie to 37 metrów). Będzie także zawieszony 1,5 metra wyżej, dzięki czemu konstrukcja nie będzie już podmywana.

  Nowym mostem mamy pojechać latem przyszłego roku. Czytaj więcej: Most Żernicki do rozbiórki. Powstanie nowy

  Spokojna al. Piastów
  Niektórzy czekają na progi na alei Piastów, bo głosowali na nie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Innym na pewno się nie spodobają. Projekt "Spokojna al. Piastów - budowa progów na lewych pasach ruchu na całej długości ulicy" zdobył 625 głosów.

  Trwa zbieranie dokumentacji, która następnie trafi do ZDiUM. Realizacja zadania miałaby nastąpić latem. Planowany budżet na to zadanie to 250 tys. zł. Progi będą wyspowe, z uwagi na to, że aleją Piastów kursują autobusy komunikacji miejskiej.

  Mieszkańcy głosujący na ten projekt argumentowali to względami bezpieczeństwa. Z kolei dla kierowców to jedyny dojazd do nowego mostu prowadzącego na ul. Racławicką, co uczyniło z alei Piastów ważniejszą osiedlową drogę. Wcześniej, w 2010 roku, magistrat odmówił mieszkańcom zamontowania progów na al. Piastów. Urzędnicy Wydziału Inżynierii Miejskiej tłumaczyli, że to niemożliwe z powodu kursujących tam autobusów.

  Rozbiórka kładki nad al. Jana III Sobieskiego
  Kładka dla pieszych nad al. Jana III Sobieskiego zostanie rozebrana. Zbudowana nad torami kolejowymi i jezdnią kładka, prowadzi z ul. Piwinika Ponurego na Psie Pole (okolice ul. Sycowskiej).

  Przeprawa dla pieszych jest w fatalnym stanie. Nowa kładka powstanie w tym samym miejscu. – Jeszcze w tym kwartale chcielibyśmy ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na rozbiórkę kładki – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Prace toczyłyby się wtedy w okresie wakacyjnym.

  Tramwaje nie pojadą na Sępolno
  Na wakacje planowana jest także wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i al. Paderewskiego. Prace są zaplanowane na sierpień i wrzesień. Nie wcześniej, gdyż tramwaje muszą dowozić w te rejony kibiców na The World Games 2017. Remont zaplanowano z tego powodu właśnie po igrzyskach.

  Przez ten czas, łącznie na 6 tygodni, wyłączone zostanie z ruchu torowisko na Mickiewicza i tramwaje nie dojadą na Sępolno. Zorganizowana zostanie komunikacja zastępcza.

  Przebudowa ul. Ołtaszyńskiej
  Do końca maja potrwa remont ul. Ołtaszyńskiej. Przebudowywany jest jej wyjazd na ul. Wojszycką, która prowadzi do Wyścigowej. Jezdnia na całym wspomnianym odcinku jest wyłączona z ruchu, od początku prac dojazd umożliwiono tylko do posesji.

  Objazd został wyznaczony od ul. Wyścigowej przez Karkonoską do Zwycięskiej, która jest jedną z najbardziej zakorkowanych ulic w mieście. Mieszkańcy czekają już na koniec prac.

  Inne inwestycje ZDiUM
  ZDiUM przebudowuje ul. gen. Maczka na Ołtaszynie. Jeden z jej odcinków zostanie oddany do użytku do połowy maja, a drugi w czerwcu.

  W toku jest przetarg na budowę pętli autobusowej na Zwycięskiej, wraz z rozbudową ulic Cynamonowej, Waniliowej i Kminkowej. Prace też będą toczyć się w wakacje. Pętla powstanie do końca roku: na razie tylko autobusowa, w perspektywie czteroletniej będą z niej korzystały także tramwaje.

  ZDiUM kończy także budowę sygnalizacji świetlnej na rondzie Powstańców Śląskich.

  Z programu rozbudowy terenów pod mieszkalnictwo, ZDiUM położył już nową nawierzchnię na Ogórkowej, Buraczanej i Jutrzenki. Skończona jest też ul. Asfaltowa. Z kolei prace na ul. 3 Maja są właśnie realizowane.


  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kiedy remonty ulic ważnych, głównych, a nie pierdoły

  cargo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  wiadomo przez jakiś czas paraliż ale jak się nie robi nic, to lepiej nie będzie - Powstańców od Arkad do Hallera nie remontowana chyba od wojny, prócz odcinka obok sky towera, zaporoska - dramat na...rozwiń całość

  wiadomo przez jakiś czas paraliż ale jak się nie robi nic, to lepiej nie będzie - Powstańców od Arkad do Hallera nie remontowana chyba od wojny, prócz odcinka obok sky towera, zaporoska - dramat na całej długości, kamienna od ronda również, tęczowa od świebodzkiego, poznańska, krótki odcinek glinianej od ślężnej do borowskiej, pułaskiego od wiaduktu do kościuszki oraz cała kościuszki. Na długiej chcą zrobić tramwaj a nawet nie rozpoczęli przebudowy wiaduktu przy tesco.. wszystko idzie w tym wrocławiu strasznie mozolnie, jedynie szybko to biurowce powstają i galerie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a po 2018 kiedy we Wrocławiu nie będzie już szkodników

  Tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  będziemy te wszystkie progi rozwalać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dutkiewicz to kompletne dno.

  Raff (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Progi na al.PIASTÓW
  Tylko idiota to zatwierdził.
  Za rok do rozbiórki.
  A co tam Dutkiewicz oszolom sie bawi .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do mieszkańców

  Rafał Dutkiewicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  A spie _rda. lajcie pastuch.
  Co wam się nie podoba?
  Jest WORLD Game.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tu masz pismaczko swoje 50 km przed terminem -a teraz ze złosci mnie wywalisz z komentowania prawdy

  zibi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/16596/S5-Wroclaw-Korzensko

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  progi zwalniające na aleji piastów

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Rozumiem obawy mieszkańców alei Piastów, które były przed otworzeniem mostu. Na ten moment jednak nie ma problemów z spodziewanym ruchem tą ulicą i robienie tam progów, gdzie ludzie nie jeżdżą...rozwiń całość

  Rozumiem obawy mieszkańców alei Piastów, które były przed otworzeniem mostu. Na ten moment jednak nie ma problemów z spodziewanym ruchem tą ulicą i robienie tam progów, gdzie ludzie nie jeżdżą szybko, nie ma wzmożonego ruchu jest idiotyczne. W ten sposób na każdej ulicy należałoby takie progi robić.
  Nie można głosować przeciw, zatem jedyne co pozostaje to w tym roku zrobić projektu usuwania progów zwalniających na alei Piastów i po roku je zlikwidować. Zastanówmy się czy takie działania mają sens.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Opłata za parkowanie

  Pawell (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Tym co wymyślili progi na Alei Piastów wniósł bym opłatę za zajęcie jednego pasa drogi.
  To tylko we Wrocławiu możliwe, żeby na dwupasmowej drodze było tak, że na jednym pasie jest parking a na...rozwiń całość

  Tym co wymyślili progi na Alei Piastów wniósł bym opłatę za zajęcie jednego pasa drogi.
  To tylko we Wrocławiu możliwe, żeby na dwupasmowej drodze było tak, że na jednym pasie jest parking a na drugim są progi i zamiast upłynniać ruch my go ciągle spowalniamy!!!
  Już od kilku lat Wrocław zmierza w złą stronę... Smutnezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budżet Obywatelski do naprawy

  Wrocław Zalesie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Na prawdę powstaną progi na Alei Piastów?! 625 osób to popiera, a ile jest przeciwnych? Budżet Obywatelski nie ma sensu, jeśli nie można w głosowaniu opowiedzieć się przeciwko danemu pomysłowi....rozwiń całość

  Na prawdę powstaną progi na Alei Piastów?! 625 osób to popiera, a ile jest przeciwnych? Budżet Obywatelski nie ma sensu, jeśli nie można w głosowaniu opowiedzieć się przeciwko danemu pomysłowi. Hipotetycznie, może być sytuacja, że najwięcej głosów przypada projektowi A, ponieważ budzi on największe zainteresowanie i kontrowersje, bo angażuje się w niego jakaś zorganizowana grupa, bo ma promocję itd. Przy tym wielokrotnie więcej ludzi jest przeciwnych projektowi A, ale nie mają jak tego zgłosić, a nawet jeśli to robią, jak w przypadku buspasów na ul. Traugutta, to są ignorowani, bo przecież projekt wygrał w WBO.
  Proszę spojrzeć na plan miasta i przyjrzeć się jak fatalny jest układ wrocławskich ulic. Jeśli taka Aleja Piastów nie ma być główną, gładko przejezdną drogą obsługującą transport na Oporów, Klecinę, Mokronosy, czy Muchobór, to gdzie takie drogi będą? Nigdzie? Już zbudowanie wąskiego mostu było kuriozalne, ale w tym mieście głupota decydentów nie zna granic.
  Kolejny dziwny temat, to remont torowiska na skrzyżowaniu Paderewskiego i Mickiewicza. Od lat ludzie wnioskują o postawienie tam sygnalizacji świetlnej, co magistrat zbywa informacjami o planach budowy Alei Wielkiej Wyspy. Niby mamy czekać, aż ona powstanie, wcześniej nie ma sensu wprowadzać jakichkolwiek zmian. A jednak, remont pochłonie kilka milionów, a po al. WW powinny pojechać tramwaje. Wówczas tegoroczne prace wymagałyby korekty, podobnie jak tańsze światła. Ciężko mi tu znaleźć logikę, chyba że faktycznie nowego torowiska nie będzie, ale to jest jeszcze mniej logiczne...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kiedy progi na torach na Legnickiej?

  61 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

  Czyżby żaden idiota na to nie wpadł? Te tramwaje jeżdżą tam znacznie szybciej niż pozwalają na to przepisy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznańska

  A (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Kiedy do remontu?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Most Żrnicki nie jest potrzebny - mozna go zlikwidować

  W-w (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  podobnie jak zamknąć przejazd Jerzmanowską koło cmentarza - przecież obwodnica Leśnicy to panaceum na wszystko i rozwiąże wszystkie problemy komunikacyjne

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo