Jaworzanka Jawor - Śląsk Wrocław 0:8. Śląsk gromi piątoligowca w pierwszym sparingu

Śląsk Wrocław wygrał z Jaworzanką w Jaworze 8:0. Gole zdobywało aż siedmiu zawodników FOT. twitter.com/SlaskWroclawPl
Śląsk Wrocław wygrał z Jworzanką Jawor 8:0 w swoim pierwszym letnim meczu kontrolnym. Spotkanie to było rozgrywane w Jaworze, gdzie mieszka wielu aktywnych sympatyków WKS-u. Bramki dla Śląska zdobywali Marcel Zylla, Erik Expósito, Dennis Jastrzembski, Piotr Samiec-Talar, Karol Borys, Dawid Matuszewski i Jakub Jezierski (dwie).

Śląsk Wrocław w poniedziałek wznowił treningi zespołowe. Drużyna przeszła badania, a następnie ćwiczyła na własnych obiektach przy ul. Oporowskiej. Pierwszym letnim przetarciem dla podopiecznych Jacka Magiery był sparing z zaprzyjaźnionym klubem, z zaprzyjaźnionego miasta.

Jaworzanka 1946 Jawor (niektórym znana jako Kuźnia Jawor) w poprzednim sezonie spadła z IV ligi do klasy okręgowej, więc w kampanii 2023/24 zagra na piątym szczeblu rozgrywkowym. Mimo to piłkarze Śląska podeszli do sparingu w sposób profesjonalny i okazali szacunek rywalowi nie odpuszczając mu. Skończyło się na pogromie, ale atmosfera wokół była naprawdę dobra.

W Jaworze zabrakło Johna Yeboaha, który od dłuższego czasu jest poza klubem. Zawodnik poleciał do Francji negocjować z jednym z tamtejszych klubów, ale jego transfer nie jest jeszcze przesądzony.

Do meczu z Jaworzanką Śląsk nie dokonał żadnego transferu do klubu. Poza paroma młodymi zawodnikami szansę dostał wracający z wypożyczenia do Górnika Łęczna Szymon Lewkot. W drugiej połowie w jednym momencie na boisku przebywali Jakub Jezierski i Aleksander Wołczek, czyli synowie byłych piłkarzy WKS-u: Remigiusza i Krzysztofa.

Dla Śląska Wrocław był to pierwszy z pięciu meczów kontrolnych zaplanowanych na letni okres przygotowawczy. 1 lipca wrocławianie zmierzą się z Miedzią Legnica, cztery dni później z drugoligowym KKS-em Kalisz, 8 lipca z czeskim Slezský FC Opawa, a 11 lipca z 15. zespołem czeskiej ekstraklasy - FK Pardubice.

Jaworzanka 1946 Jawor - Śląsk Wrocław 0:8 (5:0)
Bramki: Zylla 7, Expósito 9, Jastrzembski 19, Samiec-Talar 28, Borys 36, Matuszewski 47, Jezierski 55, 90
Jaworzanka (skład wyjściowy): Kulik - Rzepka, Wiśniewski, Olanin, Dworakowski - Bagiński, Borek, Czaja, Kowalczyk, Białek - Krasiński.
Śląsk (I połowa): Leszczyński - Konczkowski, Bejger, Lewkot, Jastrzembski - Samiec-Talar, Schwarz, Borys, Leiva, Zylla - Expósito.
II połowa: Szromnik - Rozum, Stawny, Verdasca (76. Poprawa), García - Gerstenstein, Wołczek, Jezierski, Matuszewski, M. Kurowski (76. K. Kurowski) - Szwedzik.