Impel Wrocław - Atom Trefl Sopot 3:1

Joanna Kaczor
Joanna Kaczor fot. Paweł Relikowski
Łatwo nie było, ale Impel Wrocław znów wykonał zadanie i dopisał do swojego dorobku trzy punkty. Tym razem w Jelczu-Laskowicach pokonał 3:1 Atom Trefl Sopot.

Wrocławianki są ostatnio jak dobrze naoliwiona maszyna, która podczas pracy może czasem zwalnia i trochę hałasuje, ale wykonuje dokładnie to, co do niej należy. Impelki odprawiają raz za razem niżej notowane drużyny właściwie nie zaliczając wpadek. Dość powiedzieć, że ostatni ligowy mecz przegrały blisko dwa miesiące temu - na wyjeździe 2:3 z Chemikiem Police. Od tego czasu wygrały dziewięć spotkań z rzędu.

To dziewiąte zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Impel męczył się już w pierwszym secie. Trener Marek Solarewicz tym razem dał trochę odpocząć mocno eksploatowanej w przekroju całego sezonu Megan Courtney, ale niestety słabszy dzień miała Natalia Mędrzyk. Gorzej przyjmowała, a gdy schodziła w drugiej partii z boiska miała ledwie 24 proc. skuteczności w ataku.

Sopocianki zaimponowały zwłaszcza w drugim secie, bo chociaż przegrywały 10:13, to i tak całą partię wygrały do 20. Kilka akcji skończyła ledwie 17 letnia Martyna Łukasik, po którą trener Piotr Matela zmuszony był sięgnąć jeszcze w pierwszym secie, gdy zawodziła Karolina Goliat.

W trzeciej i czwartej partii grę wrocławianek ciągnął duet Courtney - Joanna Kaczor. Kapitan Impelek punktem zakończyła ponad połowę ataków i z dorobkiem 22 oczek została najskuteczniejszą siatkarką meczu. Obie drużyny miały spory problem z przyjęciem zagrywki, ale Impel dysponował większą siłą rażenia. To zadecydowało o zwycięstwie.

Po miesiącu w Jelczu-Laskowicach drużyna Marka Solarewicza wraca do Orbity. W środę podejmie w ćwierćfinale Pucharu Polski MKS Tauron Dąbrowa Górnicza, czyli drużynę, która jako ostatnia wygrała z nią we Wrocławiu. Czas wziąć rewanż.

Impel Wrocław - Atom Trefl Sopot 3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:19)
Impel:
Kossanyiova 15, Ptak 5, Kąkolewska 9, Kaczor 22 (MVP), Hancock 8, Mędrzyk 6, Sawicka (libero) oraz Konieczna, Bałucka 1 i Courtney 15.

Atom: Milczarek 11, Skorupa 7, Damaske 16, Goliat 2, Łukasik 13, Gajewska 2, Badasińska (libero) oraz Kulig (libero), Łukasik 8, Bednarek, Grzmocińska i Mras.

ORLEN LIGA. Pozostałe mecze 18. kolejki: Budowlani Toruń - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 1:3 (19:25, 25:20, 23:25, 20:25), BKS Profi-Credit Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 23:25, 13:25), ŁKS Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (25:23, 25:15, 18:25, 25:14), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Chemik Police 0:3 (22:25, 20:25, 18:25), Developres SkyRes Rzeszów - PTPS Piła 3:0 (25:21, 25:17, 25:11), Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 3:2 (28:26, 25:21, 14:25, 26:28, 15:8).

14. BKS Profi Credit_____17_____12_____23:44

Następna kolejka (11.02): Legionovia - Atom Trefl, Pałac - Developres, PTPS - KSZO, Chemik - ŁKS, Muszynianka - BKS, Budowlani Łódź - Budowlani Toruń, MKS Tauron Dąbrowa - Impel.

1/4 Pucharu Polski. Poniedziałek (godz. 19.30): Wisła Warszawa - Chemik Police, Środa: Developres SkyRes Rzeszów - Giacomini Budowlani Toruń (godz. 18), Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (18), Budowlani Toruń - Polski C/ukier Muszynianka (18).