KGHM #VolleyWrocław zdeklasował Grot Budowlanych Łódź 3:0 w siatkarskiej Tauron Lidze

Jakub Skowroński
Przemysław Karolczuk
Niespodziewane zwycięstwo KGHM Volley Wrocław w Tauron Lidze. Wrocławianki w Hali Orbita nie dały najmniejszych szans Grot Budowlanym Łódź, pewnie pokonując rywalki 3:0. Mimo tego dolnośląski zespół nie ma szans na awans do fazy play-off.

W pierwszym secie na prowadzeniu była tylko jedna drużyna – #VolleyWrocław. W dolnośląskim zespole świetnie funkcjonowała zagrywka. Gospodynie zdobyły dzięki niej osiem punktów, z czego pięć Anna Bączyńska (25:19). Druga partia była jeszcze lepsza od pierwszej. Kapitalnie w ataku zagrała Julia Szczurowska, która zapisała przy swoim nazwisku osiem punktów (8/11, 73 proc. skuteczności). Volley pewnie wygrał drugiego seta do 16. Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany do momentu, gdy wrocławianki do świetnego ataku dołożyły grę w obronie. W pewnym momencie Volley prowadził 17:8. Ostatecznie dolnośląska drużyna wygrał ostatniego seta 25:20 i cały mecz 3:0.

To siódme zwycięstwo wrocławianek w tym sezonie i w dodatku drugie z rzędu. Mimo tego #VolleyWrocław nie ma szans na grę w play-offach Tauron Ligi. Traci pięć punktów do ósmej drużyny w tabeli – Energi MKS Kalisz. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej podopieczne Michala Maška zagrają na wyjeździe w piątek o godz. 19 z Ita Tools Stalą Mielec.

KGHM #VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)
Volley: Szczurowska (22), Lewandowska (7), Muhlsteinova (3), Bączyńska (9), Ponikowska (4, )Stronias (12), Pawłowska (libero) oraz Stancelewska, Chorąża.
Budowlani: Wilińska (2), Lisiak (4), Bjelica (8), Różyńska (1), May (4), Blagojević (8), Łysiak (libero) oraz Pol (6), Kukulska, Łazowska (1), Sobiczewska (3), Mitrović (1).
MVP: Lucie Muhlsteinova.