Glucose ROW Rybnik - Ślęza Wrocław 64:72. Energa Toruń - CCC Polkowice 64:67 [WYNIKI, TABELA]

Rafał Bajko
Adrianne Ross zdobyła najwięcej punktów dla Ślęzy w Rybniku
Adrianne Ross zdobyła najwięcej punktów dla Ślęzy w Rybniku Paweł Relikowski
Glucose ROW Rybnik - Ślęza Wrocław 64:72. Energa Toruń - CCC Polkowice 64:67 [WYNIKI, TABELA]. Beniaminek Tauron Basket Ligi Kobiet zrewanżował się swoim kibicom za ubiegłotygodniową porażkę w Siedlcach. Ślęza wciąż walczy o awans do fazy play-off, dlatego triumf w Rybniku może okazać się kluczowy na finiszu rundy zasadniczej. W hicie 17. kolejki Energa Toruń uległa CCC Polkowice 64:67. Ekipa Arkadiusza Rusina wykorzystała tym samym gorszy okres euroligowej ekipy z grodu Kopernika.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu ekipy Krzysztofa Szweja. Wrocławianki prowadziły praktycznie przez cały mecz, choć jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania było tylko 59:57 dla Ślęzy. Rybniczanki na szczęście nie zdołały dogonić gości.

Co było kluczem do zwycięstwa beniaminka ligi? Przede wszystkim dobra gra na deskach. Ślęza całkowicie zdominowała gospodynie pod oboma koszami, wygrywając w tej statystyce aż 46:27!

W zespole z Wrocławia zadebiutowała Magdalena Leciejewska, która w przeciągu nieco ponad 33 minut rzuciła 11 punktów i zaliczyła aż 15 zbiórek. Triumf Ślęzy był jednocześnie pierwszym zwycięstwem pod wodzą Krzysztofa Szweja, który kilka tygodni temu zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca zespołu Radosława Czerniaka.

Za tydzień najstarszy klub sportowy we Wrocławiu podejmie Pszczółkę AZS UMCS Lublin. Jeśli rozstrzygnie ten pojedynek na własną korzyść, praktycznie zapewni sobie awans do najlepszej ósemki rozgrywek.

W meczu na szczycie 17. kolejki TBLK CCC Polkowice pokonało w Toruniu euroligową Energę. Wicemistrzynie Polski mimo dobrej pierwszej połowy miały spore problemy w trzeciej kwarcie. Gospodynie przełamały polkowiczanki i pod koniec tej odsłony prowadziły 49:46.

Ekipa Arkadiusza Rusina opanowała jednak nerwy i po rzutach wolnych Magdaleny Kaczmarskiej w ostatnich sekundach meczu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tauron Basket Liga Kobiet
Glucose ROW Rybnik - Ślęza Wrocław 64:72 (18:21, 16:15, 12:17, 18:19)
Glucose ROW: Mingo 21 (1x3), Motyl 15 (3), Rymarenko 11 (1), Metcalf 11 (1), Radwan - Henry 4, Paździerska 2, Stelmach.
Ślęza: Nwagbo 12, Player 11, Pawlak 8, Śnieżek 5, Głocka 2 - Ross 22 (3x3), Leciejewska 11, Rozwadowska 1, Czarnecka.

Energa Toruń - CCC Polkowice 64:67 (12:12, 16:23, 21:13, 15:19)
Energa: Fikiel 13 (1x3), Reid 12, Jackson 7, Misiuk 4, Pawlak 2 - R. Harris 7, Makowska 6 (1), Suknarowska 5 (1), Walich 4, A. Harris 4, Ajduković.
CCC: Sutherland 20, Sverrisdottir 14 (3x3), Owczarzak 10, Swanier 9, Majewska - Greene 6, Kaczmarska 5, Jeziorna 3.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce 75:70 (13:31, 16:22, 14:27, 18:23), Pszczółka AZS UMCS Lublin - Wisła Can-Pack Kraków 61:103 (22:17, 11:24, 19:12, 23:17), Basket Gdynia - Chemat Basket Konin (koniec po zamknięciu wydania).