To strażak z OSP podpalał w Łagoszowie

  To strażak z OSP podpalał w Łagoszowie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  To strażak z OSP podpalał w Łagoszowie
  1/3
  przejdź do galerii
  24-letni Tomasz S. odpowie za podpalenie pięciu stodół w gminie Radwanice. Po kilku miesiącach strachu ludzie mogą wreszcie spać spokojnie!
  Mieszkańcy Łagoszowa Wielkiego mogą odetchnąć z ulgą. Policji udało się zatrzymać 24-letniego Tomasza S., podejrzewanego o serię podpaleń, do których dochodziło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ostatni raz zaatakował we wtorek, 19 kwietnia, w nocy. Ponownie próbował podpalić budynki gospodarcze. Na szczęście OSP było akurat na nogach, ze względu na inną akcję i udało się zgasić pożar w zalążkach. Podpalacz nie zdążył odpowiednio podłożyć ognia, bo prawdopodobnie spłoszyła go syrena strażacka.

  Jego samego udało się ustalić m.in. dzięki nagraniom z monitoringu, znajdującego się na jednym z sąsiednich budynków. Widać na nich było samochód podejrzanego, stojący niedaleko miejsca, w którym próbował podpalić kolejną stodołę. 24-letni Tomasz S. został zatrzymany i podczas przesłuchania przyznał się do podpalenia pięciu budynków na terenie gminy Radwanice.

  - Podejrzany jest strażakiem ochotnikiem, z jednostki w Łagoszowie Wielkim. Po zatrzymaniu przyznał, że przy podpalaniu był nietrzeźwy i dlatego to robił. Wyraził też chęć poddania się leczeniu. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności - mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy prokuratury.

  24-latek usłyszał już zarzuty dokonania pięciu podpaleń. Cztery miały miejsce w Łagoszowie Wielkim, jedno w Radwanicach (doszło do nich w dniach 31 stycznia, 26 lutego, 12 i 19 marca oraz 19 kwietnia). Łączne straty, które ponieśli właściciele zniszczonych budynków wyniosły blisko 400 tysięcy złotych.

  Gdy doprowadzano go do prokuratury szedł ze spuszczoną głową. Na pytanie mediów odparł jedynie, że żałuje tego co zrobił. Nic dziwnego. Grozi mu nie tylko więzienie, ale też konieczność pokrycia strat, jakie poniosły ofiary jego czynów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama