Ważne
  Marina przyciąga głogowian

  Marina przyciąga głogowian

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Marina przyciąga głogowian
  1/7
  przejdź do galerii
  Nadodrzański Głogów doczekał się wreszcie miejsca nad rzeką, gdzie można przy kawie czy lodach spędzić miło czas.
  Działająca od marca marina jest celem rodzinnych spacerów i odwiedzin turystów. Na przystani można też skorzystać z oferty bufetu i odpocząć przy stoliku na brzegu Odry. Bar prowadzą właściciele cukierni „Słodka” na starówce, a za ladą stanęła Martyna Pawelec (na zdjęciu).

  - W sumie jest nas czworo i się zmieniamy - mówi. - Niedawno usłyszałam od jednej z pań, która była u nas na spacerze z wnukiem, że pracuję w najładniejszym miejscu w Głogowie - śmieje się pani Martyna przyznając, że sama też tak uważa. - Gdy jest pogoda, odwiedzają nas całe rodziny. Przychodzą na lody, pyszne gofry oraz domowe ciasto i nie słyszałam jeszcze, by się komuś nie spodobała nasza przystań.

  Bar czynny jest w godz. 11 - 20, a w piątki i soboty do ostatniego klienta. W menu, oprócz ciast, kilku rodzajów kaw znajdują się lodowe desery, gofry, ale też naleśniki.

  - Niebawem w karcie znajdą się też frytki i hot dogi - dodaje Martyna Pawelec.

  W sobotę, 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich marina zaprasza do czytania w plenerze. Każdy, kto od godz. 11 do zamknięcia lokalu przyjdzie na przystań ż książkami, które przekaże na rzecz dzieci i młodzieży z polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie, otrzyma 10 procent zniżki od zamówienia w barze.

  Głogowska marina kosztowała 3,5 mln zł i jest jedną z sześciu w Polsce z europejskim certyfikatem dla przystani śródlądowych Gelbe Welle ( Żółta Fala). W sezonie do przystani przypływa statek Laguna, który zabiera turystów w godzinne rejsy po Odrze. W kwietniu będzie przez 9 dni (20 - 29). Oficjalne otwarcie przystani z atrakcjami w pierwszy, majowy weekend.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo