Znany śledczy atakuje Ziobrę

  Znany śledczy atakuje Ziobrę

  Marcin Rybak, Łukasz Cieśla

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławski prokurator obciąża byłego ministra. Czy Zbigniew Ziobro sporządził czarną listę śledczych?
  We Wrocławiu przygotowywano fałszywe materiały, które obciążały znanego prokuratora Andrzeja Kaucza, a działania te inspirował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro? Tak sugeruje sam Andrzej Kaucz w protokole, do którego dotarliśmy.

  Chodzi o tajne śledztwo, które miało wyjaśnić, czy prokurator był zamieszany w przekręty we wrocławskim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych. Afera w ANR to jedno z największych śledztw korupcyjnych, jakie toczy się we Wrocławiu. W 2007 roku dwaj byli wysocy urzędnicy oddziału Agencji złożyli zeznania obciążające Kaucza.

  Jest w nich mowa o tym, jakoby pod koniec lat 90. prokurator składał propozycje układu: pomoc w umorzeniu śledztwa w zamian za atrakcyjne grunty dla siebie i swoich znajomych. Wśród tych znajomych był Ryszard Nawrat, wówczas biznesmen, później działacz SLD i wojewoda dolnośląski.
  Rewelacje na temat Kaucza przekazano do Poznania. Tu w oddziale prokuratury krajowej sprawę umorzono.

  - Żadnej z wersji nie można uznać za prawdziwą lub fałszywą. Wyczerpano wszystkie możliwości dowodowe. Nie można wyciągnąć jednoznacznych wniosków - napisała poznańska prokurator Magdalena Feist w uzasadnieniu o umorzeniu sprawy.

  Przesłuchiwany jako świadek Andrzej Kaucz wyciąga jednoznaczne wnioski. Jego zdaniem cała sprawa to wynik działań Zbigniewa Ziobry. Miał on - gdy tylko został ministrem sprawiedliwości - sporządzić czarną listę prokuratorów. Przeciwko nim miały być wszczynane sprawy karne lub dyscyplinarne.
  Zbigniew Ziobro zaprzecza istnieniu takiej listy. Czy była, czy nie - to ma wyjaśnić śledztwo prowadzone przez prokuraturę w Płocku.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama